Právě je 21 říj 2018, 23:25

Kolik byste dali za procesor? 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Kolik byste dali za procesor?
Tak zrovna koukám, jestli už tu jsou nové notebooky s novými Core i5 procesory a náhodou jsem narazil na zajímavé ceny Core i5 750. Tady je odkaz na screen. No nedali byste za něj těch 8 milionů?

08 led 2010, 21:18
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Kolik byste dali za procesor?
Tak byl jsem na testu z ucetnictvi, pred asi ctyrtma hodinama sem se vratil . A vzhledem k prubehu sem si musel nyni trochu nalit, takze po flasce vina a trech sklenkach vodky je mi i celkem jedno ze je to za osmicku, ale kdybych to bral musel bych si asi zazadat o uver ... ty uz mas objednáno? :-D

Jinak tady v Ove sme uplne v prdeli (coz neni asi moc novinka, to je takovy obecny stav :-D ) ..., jak jsem jel do Karvine tsak bouracka jednak cestou do školy (tatrovka a traktor :-D ) a druhak taky zpatky tři v sobě .. a celkove ty cesty jsou prohrnuty maximalne tak akorat to co projedou auta a to kazdy to krizuje jinak tak si dovedete predstavit jak se v tom jede. Neni casto ani videt kam mate zrovna namireno, chvilema jsem netusil ktery pruh okupuju ci nahodou nejsem dokonce v protismeru, navic cesta na karvinou to je kapitola sama pro sebe, je tam vsude tma jak v dupe :-D .... nastesi jsem cely jak ja tak auto a stalo me to jen hodiny na kruhaci v Petřvaldu - ktery debil vymýšlí kruhace opacne klopene to vazne nechapu .... ale celkove proste na sirokych nizkoprofilovych sjetych letnich gumach myslim celkem vykon :-D ... na zkousku jsem prijel bohuzel skoro na cas takze si uz neslo nějak solidneji sednout ... kdybych byl věděl, že pojedu skoro hodinu tak vyrazím dříve. ... michodem jsem viděl ve zprávách Dakar ... tak nevím proc jezdi az do Brazilie kdyz trasa Ova - Karviná je teď pro tento závod naprosto ideální.

pokud jste docetli az sem tak gratuluji, raději půjdu už zalehnout, myslím, že přesně to teď potřebuju, snad rano aspoň uvidím z okna a nezapadáme tu tím sněhem kompletně, protože už teď můžeme klidně spustit vleky... třeba tento podnikatelský záměr někdo opravdu zrealizuje ...

08 led 2010, 23:01
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Takže podle toho co píšeš chápu, že zkouška vyšla, ale bohužel s velkou obětí času a nervů.
Mám takový pocit, že tohle je česká tradice. Tvrdit, že silničáři pracují a zatím nikde nic není vidět. Dneska jsem bohužel taky musel ven, protože jsem šel k zubaři (naštěstí vždy jen na kontroli a takové ty jejich "opravy", aby dostali víc od pojišťovny za nic) a bohužel silnice tu taky byly totálně plný sněhu. Jediné co bylo odhrnuté bylo to, co bylo vyjeto. Tady silničáři nebo někdo s pluhem byl naposledy minulý rok a to hodně měsíců dozadu. Tohle je fakt divná země. Ale naštěstí doprava tu je malá, takže to nedopadá tak hrozně jako u vás. A stačí to na protažení těch dvou jízdních "čar" na kola.

Ale jinak už chápu, proč státní počítač může stát miliony, když obyčejní lidé za něj dají jen pár tisíc. To se potom nedivím, že tu je schodek 200 miliard, když zase poslanci pro sebe nakupovali nové počítače.

EDIT: Tak mě trošku hodně mile překvapili ceny nových notebooků s Core i5 430M a s HD5650. Cenu necelých 21 tisíc jsem opravdu nečekal. A to jsou teprve jen první kousky od Aceru. To až přijde celá nabídka i od ostatních výrobců i s dalšími modely procesorů a grafik, tak asi opravdu bude z čeho vybírat, protože zatím to vypadá velmi slibně. A nevím, jestli se mi to nezdá, ale zdá se, že v Česku to je poprvé levnější než v USA.
Taky tu je velmi pěkná nabídka Core i3 už od pouhých 14 tisíc. Tento segment mě sice moc nezajímá, ale i tak to vypadá víc než dobře.

09 led 2010, 00:56
Člen fanclubu
Člen fanclubu

"Píšu sem" každý den, ale teď už jsem se nasral, protože mi všecko leze krkem a tak aspoň tu odpověď tady konečně zrealizuju. Zkouška samozřejmě nevyšla, snad si nemyslíš, že když je to to poslední co mi chybí, že si to aspoň pořádně neužiju :-D ... to nemůžeš dát napoprvý, to se přece nehodí. Repete mám v pátek, ale jdu tam ještě zítra odpoledne, protože chci zkusit určité osoby a věci ovlivnit a beru flašku a takový ty věci :-D ... mno a asi v pátek se teda uvidí (že zas nic neumím), teď jsem natrefil na jeden takový geniálně upravený známý citát, který ve slovenčině zní ještě lépe a na mou situaci se nádherně hodí: "Čo ťa nezabije, to sa ťa pokúsi zabiť ešte raz." :thumbup:

No jinak jak jsi byl u toho zubaře tak jsem se zasmál, protože mi zrovna den předem taky došlo lejstro z pojišťovny, že bych měl toho zubaře po dvou letech zase konečně navštívit. Sice nevím, co tam budu dělat ... ale i tak v nejbližší době to stejně zatím neplánuju, maj smůlu.

Tady od od předminulé noci sněží, teprve před chvílí trochu přestalo. Doufám, že večer trochu poprší a zítra to zas zmrzne 8)

... ty notebooky si nechám do mailu ... snad o víkendu, protože mozek jsem teď odložil na stůl, už spolu nedokážeme vydržet.

19 led 2010, 14:55
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To slovenský pořekadlo je fakt trefný.
Původně jsem si myslel, že tenhle rok bude v pohodě a zatím se zdál být, ale zdá se, že v Česku a také v celé EU už neví co dělat a tak chtějí stovkám milionů lidí pořádně posrat život. Já se do politiky zase tak moc neseru, ale v neděli jsem zjistil zajímavou věc ohledně Adsense a mám pocit, že spousta lidí v ČR a EU bude za pár měsíců asi hodně litovat, že si to zřídili. EU už je takový obrovský špiclovský doupě, kde každý každého hlídá na každém kroku a tak si vymysleli, že každý musí být plátcem DPH pokud přijme nebo poskytne službu do jiného státu (stačí i třeba za jedinou korunu). No, včera jsem měl hodně běhání po úřadech, abych se zbavil všeho a vyřídil to najednou. Ještě teď mě bolí celé tělo.
Ale zatím se zdá, že ti debilní úředníci z berňáku ani neznají nové zákony, hlavně, že lidi se jima musí řídit nebo dostanou 2 miliony pokutu. Ale úředníci, ti nemusí nic. Česko mi leze krkem čím dál tim víc a EU taky. Teď už se fakt modlím, aby i tady v EU lidi dostali rozum jako v USA a vzali zákon do svých rukou jako někteří jedinci v USA, kteří přijdou na úřad a zbaví svět těch parazitů jednou provždy. Nemám rád násilí, ale občas ho je potřeba, aby se zlo vymítilo.

Jinak tady ani nesněží. Trošku ráno padalo pár vloček, ale od neděle skoro nic. Spíš to taje, protože tu jsou 3 nad nulou.

EDIT: Někdo hacknul Banán. Ještě, že tenhle web tam už není. http://www.lupa.cz/zpravicky/spamer-ces ... n-hacknut/

19 led 2010, 15:29
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No díky, že jsi to DPH zmínil, protože já už o tom "vím" minimálně měsíc, jen jsem hlava dubová, tak jsem to úplně zasklil. Taky se toho teď semlelo dost, tak se ani nedivím, že jsem na to úplně zapomněl. ... jinak počkej, jako oni na berňáku o té novele nemají ponětí nebo co? I když je mi jasné jaká je česká povaha, tak přece se zcela určitě našlo pár desítek zodpovědných co si to chtěli (museli) dát do pořádku už koncem roku. Jinak EU v té podobě do jaké se čím dál více vybarvuje mi leze na nervy odjakživa, to je tu tohle, jinde támhleto, za chvíli budeme podávat zprávu i o tom, kdy a kde jsme si vytřeli zadek.

To o tom Banánu vím a taky jsem na to prvně narazil ještě minulou noc na Lupě. No prostě Kaluža, co chceš. I když ono je to vlastně jen takový obraz všeobecné mizérie českých hostingů, kdy to látá fakt každý. Ani bych se nedivil, kdyby to padlo tady na Flywebu či kdekoliv jinde. Je to přesně v duchu českého "podnikání" kdy se po 89tým vyrojila spousta chytráků, kteří si demokratické uspořádání spletli s příležitostí se rychle napakovat. Obzvlášť ve službách je to v Česku patrné, kdy firmičky typu "Franto, podrž to" (jak říká trefně můj otec) představují 90% nabídky služeb.

20 led 2010, 05:31
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Řeknu to takhle. Zdá se, že na berňáku fakt nemají ani ponětí, že něco takového existuje. A není to první případ. Četl jsem příspěvek jednoho Brňáka a tam to je to samé. Dokonce se ptali ministerstva, ale to mlčí, protože si taky neví rady. Někdo to pořádně podělal a teď se neví co se bude dít dál. Navíc když jsem se přišel zaregistrovat, tak jsem raději zvolil cestu pravdy, protože se mi fakt lhát nechtělo a tak jsem to dal jako povinné a ne dobrovolné. A dal jsem tam datum 1.1.2010. A tak ta ženská tam přišla, podívala se na to, šla k počítači, podívala se tam, hned vstala a šla za další (nejstarší, takže nadřízená), chvilku se bavili a vymýšleli co dál. A pak mi řekli, že mě zaregistrují až na 15. března. To se mi zdálo hodně, tak jsem tam něco začal vykládat o tom co to je a tak a čuměli na mě jako na mimozemšťana a potom navrhli datum 15. února. Dál už jsem se s nima nechtěl bavit, tak jsem to tam přepsal na toho 15. Ale jestli se toho chytí nějaký kretén, tak bude problém. Ale já si to fakt líbit nenechám. Přísahám bohu, že jestli mě někdo z těch kreténů nařkne ze lži, tak tomu člověku udělám ze života peklo. Tohle si fakt líbit nenechám ani za nic.
Navíc většina lidí o tom zatím vůbec neví. A ti co to dělají na černo, tak ti se mají na co těšit, protože se začnou mezi státy šířit konkrétní jména a adresy. A to teprve bude bordel. Ale stejně nechápu proč se musí každý přihlásit k DPH, když to DPH nikdy neodvede a odvede ho Google. To totálně postrádá logiku. Ale mě to je jedno. Je tu spousta možností jak se z té pasti dostat a pokud si to chtěl stát s lidmi jako já rozházet, tak se mu to povedlo. Česko ze mě v příštích letech už fakt nedostane ani korunu.

20 led 2010, 11:59