Právě je 19 pro 2018, 01:42

Předpověď krize v USA podle DA 

Myslíte, že krize v USA se bude ještě prohlubovat?
Určitě, rok 2009 bude ještě horší než je to dnes. 100%  100%  [ 4 ]
Spíše ne. Těch 700 miliard dolarů od státu to zachrání. 0%  0%  [ 0 ]
Ne. Bude se to zlepšovat. 0%  0%  [ 0 ]
Celkem hlasů : 4

Předpověď krize v USA podle DA 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Předpověď krize v USA podle DA
Nedá mi to a musím to napsat. Krize, která má začít v roce 2009 podle úžasné trilogie Dark Angel se pomalu už dostavuje. Naštěstí ne v katastrofální verzi v podobě zničení Los Angeles zamětřesením a výbuchu atomové bomby někde nad východním pobřežím. Ale banky padají jako domečky z karet a rok 2009 bude asi zatím nejhorší. No, musím uznat, že autoři DA se trefili přesně. Bohužel.
Dnes už definitivně padla i největší spořitelna v USA se sídlem v Seattle. Washington Mutual.

Vypadá to, že USA zažije v příštím roce hodně těžký rok.

Udělal jsem i malou anketu, ve které můžeme hlasovat. A měl by tam jít i změnit hlas, kdyby si to někdo rozmyslel.

26 zář 2008, 10:30
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Předpověď krize v USA podle DA
Dal jsem první variantu. Důvod ??? Žádné politické předpovědi. Žádné sledování trhu. Žádné věštecké schopnosti jakéhokoliv druhu. Ale kruci, když už jsem u DA vydržel tak dlouho, tak ho přece na poslední chvíli nepodrazím, že? :D :D :D A když napsali, že v roce 2009 půjde americká ekonomika do kytek....

Apropo, myslím, že při současné situaci nebudou potřebovat v americe ani pulz, zvládnou se zruinovat sami. Ách jo, kdo pak bude sakra točit všechny ty úžasné seriály a filmy, které tu tak máme rádi...............že by Bolywood ?

26 zář 2008, 23:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak mi je to osobně vcelku jedno abych tak pravdu řekl a to i když vím, že se krize na západě (a teď nemyslím jen USA, protože západní ekonomiky obecně stagnují) dotkne i nás. Ono s tím totiž nic nenaděláme a ostatně jak je to v té písničce.. "jednou si dole, jednou nahoře" a Amerika je teď dole. Když je totiž něco v nepořádku, neodpovídá to reálnému stavu, dříve nebo později se to projeví. Jestli půjde jejich ekonomika ještě níž, to se uvidí. Já si osobně myslím, že nikoli, ale nemůžu dát druhou možnost protože to nebude kvůli těm 700 miliardám, to považuju za takové plivnutí do moře, které na celkový vývoj nebude mít zásadní vliv (jinak myslím, že teď se Americe předpovídá na příští rok růst 1%).

PS: Není tak trochu ironií, že se to u nich snad ani neprojevuje na cenách? Před měsícem a něco jsem hledal podvodní pouzdro na kameru a u nás by vyšlo na 15tis. To stejné jsem našel na US eshopu v přepočtu za sedmičku. Tak kde to jsme? (v Česku a podažmo v EU, já zapomněl)

Analogie na Dark Angel by ale mohla být zajímavá (ale muselo by to dopadnout přesně jak v seriálu, jinak nehraju :) )

28 zář 2008, 22:36
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Co ty víš? Do plánovaného zemětřesení zbývá ještě něco kolem 8-9měsíců a do Impulzu taky nějaký ten měsíc. Ale Los Angeles bych nerad viděl padnout. Je to moje oblíbené město (spíše smogová stoka, ale i tak tam je určitě krásně).

Ale nejblbější je, že se tam stejně jednou něco stane. Teroristi si pokoj nedají a zemětřesení má být také dost silné na to, aby odkrojilo Kalifornii od státu. Je to jen otázka času.

A co se české ekonomiky týká, tak tu nepoloží nic. A české banky už rozhodně nic. Kdo jiný vydělává ročně desítky miliard jen na poplatcích v civilizovaném světě? Nikdo, jen české banky. Jen moje mBank jde normální cestou bez poplatků.

A co se těch cen týká, tak ty se určitě měnit nebudou. Spíše budou jen nadále klesat. Banky si padat můžou. Na obyčejný prodej to stejně nebude mít žádný extra vliv. Američani se prostě mají. A my zatím trčíme v prdeli světa, žumpě plné zlodějů (= politiků - mě by taky bavilo brát denně milionové úplatky za každou blbost a ještě to mít posvěcené zákonem. Když to ale udělá obyčejný člověk, tak skončí ve vězení.)
Třeba když si srovnáte ceny aut. V USA máte za nejlevnější české auto (taková malá nebezpečná plechovka) už střední třídu.

29 zář 2008, 10:49
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Právě jsem viděl hrozně vtipná videa z nějakého britského pořadu, který se zaměřil na tu hypoteční krizi v USA a Británii. Škoda, že něco takového se nevysílá i tady.

1. video - Morální hazard
2. video - Tržní sentiment a hypoteční krize vesele

Obě videa mají titulky a jsou to nejlepší co jsem snad zatím kdy viděl.

03 říj 2008, 11:28