Právě je 21 říj 2018, 23:27

Seriály na Blu-ray a ceny 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Seriály na Blu-ray a ceny
Raději jsem přesunul diskuzi sem, protože do DA opravdu moc nepatří.
Dnes jsem si zjišťoval ceny filmů na BD v Británii a vypadá to, že už i tady došlo ke značným slevám. Jsem docela zvědavý, jestli se to nějak projeví i tady v Česku, i když jak všichni víme, tady se zásadně nikdy cena nesnižuje.

Ale třeba to Oko je dobrý příklad. V GB stojí jen kolem 15 liber, tedy asi 450 Kč. To je sice o 50% více než v USA, ale pořád to je velmi slušná cena na Evropu, kde je vždy všechno extrémně předražené.

Navíc většina filmů se pohybuje s cenou do 18 liber, průměr je spíše 15. U nejnovějších titulů už jsou nové ceny dokonce ještě nižší, což opravdu naznačuje tu revoluci, která musela začít někdy před měsícem, protože dříve ty ceny byly opravdu někde jinde.

Tak mám pocit, že už opravdu přichází čas na nákup BD přehrávačů nebo konzole PS3, protože utrácet za předražená DVD se už opravdu nevyplatí. S ohledem na budoucnost je to zbytečné vyhazování peněz za přežitek.

Jestli ceny tedy půjdou ještě níže a já věřím, že půjdou, tak je možné, že příští rok už bude zlomový a Blu-ray disků se bude prodávat více než DVD. Jako vždy se to projeví o Vánocích, kdy lidé bodou kupovat levné BD přehrávače jako tomu bylo před pár lety s novými DVD, která se pomalu dostávala na trh.

EDIT: Teď jsem zjistil, že 8.8.2008 ohlásili, že Awake vyjde 18.11.2008 také na Blu-ray. Zatím se dá koupit jen na DVD. Je to docela škoda, že všechny tyto filmy vycházejí až s půlročním zpožděním oproti starodávnému DVD.

10 srp 2008, 12:55
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Seriály na Blu-ray a ceny
Jak tu minule byla otázka ohledně DA na BD, tak myslím, že se možná dočkáme už příští rok.
Vypadá to, že už brzy by mohli být na BD první řady seriálu Stargate a také Stargate: Atlantis. Sice to je od MGM, ale Fox určitě bude chtít udržet krok s dobou. A jakmile vyjdou už tyto seriály jako je SG z 90. let, tak pak už pomalu začnou vydávat všechno, co má extrémní šance na slušný prodej. A vzhledem k tomu, že DA patřilo k nejsledovanějším seríálům vůbec (přes 10 milionů diváků na osobu), tak tohle je jeden z mála starých seriálů, které podle mě půjdou ven nejdříve.
Jen by mě zajímalo, jestli se jim podaří udělat z toho sterea kvalitní prostorový zvuk.

Navíc většina současných seriálů, už vychází v obou verzích. Na DVD i BD. A cena je většinou skoro identická, takže to vypadá, že DVD už zvoní umíráček (král je mrtev, ať žije král).

12 srp 2008, 22:50
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Je pravda, že ceny BD se od dvdéček už tak moc drasticky neliší, ale málo komu se chce vyhazovat vysoké cifry za přehrávač nebo ps3. Množství titulů není zatím tak velké, aby to donutilo lidi kvůli několika filmům vyhodit jen tak, nevím, řekněme 8000 Kč, nebo kolik to dnes stojí? Navíc, ne každý má televizi, na které by mohl ocenit vyšší kvalitu obrazu. Myslím, že věk dvdéček velmi rychle zatracuješ. Ano, již relativně brzy bude jejich čas na výslunní patřit minulosti, tak jako jiným relikviím dob minulých, ale silně pochybuji, že to bude už v rámci jednoho či dvou roků.

Pokud by však vydali DA na BD, neváhám ani sekundu a kupuji vše, co k tomu potřebuji. :)

17 srp 2008, 13:03
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tady v Česku to bude trvat samozřejmě hrozně moc let. Tipnul bych tak rok 2015, jsme v Česku.
Ale v USA a jinde v civilizovaném světě (asi kromě Japonska, kde jsou nejdále ve všem) se ten čas už velmi blíží. Rok 2010 by už mohl být zlomový.

Ale tak trošku jsem si zjišťoval kolik je vlastně seriálu na BD a zjistil jsem, že by se to klidně dalo spočítat na prstech. Ale není se čemu divit. Kdo by taky něco na HD vydával, když tu byly dva formáty. Naštěstí válka je u konce a tak se to rozjíždí. V plánu je asi kolem stovky seriálů, což už je hodně velké číslo. Bohužel ale FOX nepatří mezi ty, kteří by se do toho moc hrnuli.
Navíc nejvíce FHD TV se prodává až kolem Vánoc a když je finále Super Bowl (a vůbec se jim nedivím. Navíc chudák Toshiba za tu reklamu během Super Bowl minule dala tolik peněz a za pár dní jejich formát skončil).

Ale celkově je filmů a seriálů na BD oproti DVD hrozně málo. A každý měsíc příbívá jen pár nových kusů. Ale ceny klesají extrémním tempem.

A cena TV a BD přehrávačů už také klesla. Dnes už se dá koupit i 52" LCD za cenu kolem 50 tisíc (lepší 32" už stojí max. 20 tisíc a méně - spíše kolem 15 tisíc). U plazmy jsou ještě větší rozdíli. Není problém koupit 42" plazmu za cenu kolem 19 tisíc, která má perfektní obraz. Jako třeba Panasonic. A BD přehrávače se prodávají už od necelých 5 tisíc víš. Záleží na tom, jestli to člověk bude kupovat přímo tady v Česku nebo třeba v zahraničí na Pixmania.cz, kde lze u TV ušetřit i deset tisíc.

Ceny přístojů jsou dnes hodně nízké. Oproti předešlému roku bych řekl, že cena klesla tak o 20-50% (možná se to nezdá, ale je to tak).

EDIT: Jen tak pro zajímavost. Cena BD přehrávače Panasonic DMP-BD30EG-K, která je v Česku nejnižší někde kolem 10 tisíc, je v USA jen 5000 a doporučená 6 tisíc, což je polovina oproti Česku. I proto se v zahraničí už velmi brzo tyto věci rozšíří. Česko si o normálních cenách může jen nechat zdát. Tady bude vždy všechno aspoň o 100% dražší než jinde v civilizovaném světě.
Navíc ceny obřích TV jsou v USA poloviční oproti Česku. Takže není problém si tam koupit TV, která v Česku stojí třeba 70 tisíc za cenu kolem 35 tisíc (a to je ještě navíc doporučená cena). Největší problém totiž je, že výrobci si ceny přepočítávají v kurzu 1 dolar = 1 Euro. Nejlépe to je vidět asi právě u toho Panasonicu. Stačí se podívat na americké ceny a evropské. Cena 1:1 (jen Euro je mnohem tvrdší měna).

17 srp 2008, 17:24
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem kápnul na zajímavou stránku, kde je ověřené, jestli které filmy na BD jsou "uzamčená" jen pro region A a která jsou Region Free. http://bluray.liesinc.net/

Je to docela zajímavé počtení. Právě Fox, pod kterého spadá i DA patří mezi ty, kteří skoro všechny tituly nechaly jen pro Region A. Ale u nových věcí jako je třetí řada Prison Break nebo SG: Continuum už jsou Free. Tak snad až vydají DA na BD, tak to bude také region Free, protože vydání v Evropě bychom se možná ani nemuseli dožít (tady se to vždycky vleče).

Taky jsem zjistil, že Love Guru bude také Region Free, stejně tak to je i Into the Blue. Bohužel FF a FF2 jsou od Foxe, takže jen pro USA.

10 zář 2008, 01:44