Právě je 23 říj 2018, 03:55

Blog na life.jessica-alba.name 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Blog na life.jessica-alba.name
Mick: přesouvám diskuzi o tom co jsme už načli sem, protože beztak vytvoříme zas plno příspěvků a tady se to více hodí. Rozjel jsem to na WordPressu, hlavně proto, že ho trochu znám (no ale musím říct, že se taky hodně změnil od doby co jsem jej naposled používal). Drupal mi přijde pro náš účel moc „kanón na vrabce“ a v životě jsem s ním nedělal ... a ještě ta Joomla co jsem zmiňoval já, tak s tou mám jednu zkušenost a zpětně jsem si uvědomil že mi moc nesedla a přišla mi docela nepřehledná. Vytvořil jsem ti admin účet (viz mail), tak se tím můžeš prokousávat a zkoumat (normálně dej vpravo v tom co jsem pojmenoval uživatelský panel .. login a pak Site Admin a mělo by tě to hodit do administrace).

---

Takže kouknout můžete na tuhle adresu life.jessica-alba.name ... zatím to dávám jen tady pro zájemce, není to 100% odladěný, takže odkaz na web dám později a vůbec celkově to pak propojím (mám představu nějakého jednotného výrazného postranního navigačního panelu na hlavním webu, na tomhle novém blogu a na Dark Angelu).

---

Sorry za tu „půlčeštinu“, template, který jsem použil, bohužel není česky (jako ostatně skoro všechny, které mi připadaly použitelné/pěkné) a zatím jsem to lokalizoval jen z části ... rozkoukávám se.

Teď co jsem udělal a nějaké zjištění kolem funkcí: vytvořil jsem tam tři stránky (link na úvod, nápověda a o blogu kde jsem napsal co jsem si myslel a taky co jsem zjistil – třeba ty avatary) a přidal první post. Uspořádal jsem nějak ten pravý panel a přidal tam pár pluginů (to je ten login panel, slideshow a twitter applet). Drtivá většina pluginů jde na webu aplikovat jako tzv. widgety (v adm. Vzhled / Widgety), ty jde přesouvat na ten panel a různě konfigurovat. Taky je tam plno widgetů, které nejsou pluginy ale přímo součástí WP – třeba widget pro Odkazy, které lze tvořit v administraci nebo pro archiv, poslední komentáře, kalendář atd ... Jinak pluginů je strašně hodně, dají se vyhledávat a instalovat pohodlně přímo z administrace ale mi to nikdy nedokázalo vytvořit adresář na serveru, takže asi nějká práva, nezkoumal jsem zatím. Obešel jsem to ručním stažením souboru a nakopírováním na FTP – následně se mi plugin objevil v administraci a šel aktivovat. Dále jsou tam různá nastavení na konci, tam jsem umožnil samostatnou registraci uživatelům (defaultně všechno schvaluje admin) a taky jde anonymně komentovat (to jsem ani nemusel měnit) ... uvidíme jak moc to bude „spam friendly“. Ještě jsem zatím zakázal indexaci vyhledávačům ... původně jsem to udělal přes robots, ale všiml jsem si, že i v nastavení něco takového je. Jinak ten template ... já myslím, že je OK, mno ale to musí posoudit i další .. já jen k těmhle RS mám dost odtažitý přístup, člověk neví pořádně kde co i jak si chceš upravit něco v kódu – třeba jak jsem tam přidával nahoru do toho zelenýho ten text tak to skončilo u toho, jak můžeš vidět, že jsem si raději stáhnul ten obrázek a napsal to přímo na něj v photoshopu, stejně to vypadá lépe. Jinak jsem v kódu ale některé věci upravovat musel protože ne vše se mi hodilo, hlavně to chce ale dohledat zbytek těch anglických textů a přepsat to. Pokud jde o editaci, tak jsou to soubory templatu colorpaper ve /wp-content/themes/colorpaper .. a kdybys chtěl něco editovat, dá se to i přes administraci ale je to krkolomný, neznačí to tagy apod. Já si to stáhnul a dělal v PSPadu, ale tady tě chci upozornit na jednu věc, změň si v něm kódování na UTF-8 jinak když to uložíš pod ISO tak ti to udělá rozsypaný čaj u diakritiky. Ono totiž celý WP jede v UTF ... původně jsem myslel, že to přehodím na ISO, ale vybodl jsem se na to, jelikož i všechny pluginy jsou v UTF a to by pak byla práce s každým zvlášť. Jinak boj s prvním komentářem co obsahuje fotku nebo nějaké video je na tobě .. a jinak samozřejmě vytvořit nějaké "rubriky" (tj. sekce) do kterých se pak řadí ty příspěvky (zatím jsem udělal zprávy webu kde jsem zařadil ten první infopost a ječtě je tam default rubrika neřazanené).

Bugy: Když se zkusí někdo zaregistrovat, je třeba zadat login a mail, na který prý přijde heslo ... no mi zatím vždycky přišel na mail zas jen ten login a heslo nikde, takže uživatel se sice zaregistroval, ale nepřihlásí se protože nezná heslo.

Tak to je zatím vše, asi jsem na něco beztak zapomněl, to ev. potom ... odepíšu kdyžtak až později odpoledne.

13 pro 2009, 11:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Blog na life.jessica-alba.name
Díky, žes to vytvořil tak rychle. No, už se těším co všechno tam postupem času dám. Už o tom mám představu a nápady jsou zase na skladě.

Co se týká toho hesla, tak to mi dorazilo včetně toho loginu. Jinak spíš dávám přednost jinému e-mailu, ale to je jedno. Tenhle nezná vůbec nikdo, protože ho oficiálně nikde nepoužívám, takže asi větší bezpečnost.

Tak první přihlášení proběhlo v pořádku. Tak jen doufám, že to bude i fungovat. Ale myslím, že tady to nebude problém, protože Banán je kapitola sama pro sebe. A tam prostě nešlo ani to posílání článků. Vůbec si tam lidi stěžovali, že jim nefunguje půlka různých RS. Ale tady to zatím vypadá hodně dobře.

Kdybych to tušil, tak bych dneska vstal i dřív a ne až ve 12:15.

I to prostředí vypadá docela pěkně. Mám pocit, že nebude zase tak těžké se v tom vyznat. A když něco, tak mám pocit, že o tom vyšla i nějaká knížka, tak bych si jí kdyžtak i koupil a přečetl, protože občas je lepší si nechat poradit odborníkem než půltýdne zkoumat jak to jde udělat.

Mimochodem, zdá se, že vyšla nová verze 2.8.6. To tam na mě doslova řve.

No, tak se teď budu chvilku vrtat v té věci, abych si to trošku oťukal, protože jsem s tím až na 5 minut na Banánu, nikdy nepracoval.

Ale moc se mi líbí ten vzhled. A troška angliny neuškodí.

EDIT: Tak jsem narazil na minimálně dva problémy. Ten nějak nefunguje obtékání, takže při vložení fotky se to celé rozsype a zajede to na hlavní stránce přímo do předchozího příspěvku. Zkusil jsem tam vložit text nad a i pod a u obou variant to samé.
Další docela důležitá věc. Nemůžu najít (teda pokud to tam je), jak "povolit" danou kategorii, aby byla viditelná. Stále to čeká, ale nikde není žádné tlačítko, které by to "povolilo". Dal jsem tam tu kategorii Honor, protože jsem ještě nevěděl jak pojmenovat ty ostatní. Ale zatím to celé nějak blbne.

Jen pro představu. Zatím to vidím tak, že bych tam dal tři takové sekce a do nich potom možná podsekce (to ještě nevím). První by byla Honor, další Jessica a třetí Cash. A do nich jejich fotky a videa. Ale zatím to fakt blbne.

Ještě zkusím tu fotku bez těch různých nastavení, protože to může taky něco způsobovat a vůbec se to nechová tak jak jsem tam zadal. No a když to nepomůže, tak to zkusím přímo vložením jen samotného odkazu, teda jestli to ty weby (IBY a další) povolují, protože jsem si toho nějak nevšiml.

Mimochodem, ta databáze má dneska zase svůj den. U toho blogu to docela jde, ale tady na fórum se občas dostat, to je půlminuty čekání.

EDIT2:
Tak už jsem si všiml, kde jsou odkazy na ty rubriky. Já myslel, že se to zobrazí nahoře v tom "Menu" a ono to je až někde mimo zastrčený v té pravé půlce stránky. No, tak teda tenhle problém je vyřešen. Ale stále zůstává ten problém s tím co to dělá na hlavní stránce. Řekl bych, že tam chybí v CSS příkaz clear.

EDIT3: Tak myslím, že už tam toho je pro začátek docela dost. Rozhodl jsem se tam zatím spíš nechat jen ty dvě hlavní kategorie a to Jessicu a Honor. Od zítřka už tedy budu přidávat akorát jen nové věci, které se objeví. Zatím to je takové trošku chaotické, protože tam jsou různé materiály různého stáří.
A za to přetékání tam na hlavní stránce může asi ta první část, která je určená jen pro pár řádků. Bohužel to způsobuje tuhle hrůzu. Nějak se to tam musí odstranit, aby to jelo podle délky postu a ne jen těch prvních pár řádků (z nějakého důvodu je to fixní).

13 pro 2009, 14:20
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No tak ten první post mě "dojímá" ... to jsem nečekal. Nejde jen o to, že se to překrývá (což jde řešit asi tím clearem jak píšeš), ale mě se nelíbí ani to, že se neroztahuje ten box pro ten post (a ani nikdy nebude), ono je to totiž vlasně obrázek a tedy když tam dáš něco větší, vypadá to divně i kdybys nakrásně ošetřil aby to nebylo fixní z hlediska obsahu. Jinak jestli sis všiml, ono je to něco jako "welcome post", i proto je to fixní ... a zobrazuje se i když na blogu dole přehodíš na další stranu - prostě je tam vždy. Možná by to chtělo nějak zařídit abychom tam něco napsali - třeba to uvítání, co tam bylo původně a nové příspěvky by se řadily až pod tím ... já si dokonce myslím, že to byl původní záměr autora toho templatu, jen je otázkou proč se to tak nechová ... a v neposlední řadě je otázkou jak to spravit. Kdyžtak tam dáme jiný template, tyhle dva mě původně ještě zaujaly http://wordpress.org/extend/themes/js-o4w a http://wordpress.org/extend/themes/glowing-amber .. ale na druhý pohled se mi to už tak nezdálo pro naše použití ... nevím jak to vidíš ty ... třeba i nějaký úplně jiný, s templaty je plno webů, jen já s tím mám problém, že mi připadají všechny "na jedno kopyto".

Že se poslalo to heslo je zajímavé .... možná proto, že jsem tě vytvořil přes administraci a to heslo jsem ti tam zadal ... ještě jednou si musím zkusit co to udělá jak se někdo registruje sám a to heslo se generuje - potom se to myslím právě nepošle. ... btw tvůj mail beru na vědomí, já jej nechtěl někde "jen tak" uvádět, jen mi přišel první na mysl, protože ti na něj píšu ... v tý administraci není stejně nikde vidět a dá se to určitě změnit.

Novou verzi to řve asi proto, že já stahoval poslední s lokalizací ... a zdá se, že to není poslední verze jako taková, ale to je teď vedlejší.

To "Menu" nahoře jsou jen stránky toho blogu, přičemž nejdůležitější je jen ta první - přidávají se tam posty, ten zbytek není důležitý .. ale už si přišel na to, že od kategorií jsou tam Rubriky (já ti to i psal, ale v té zaplavě textu se to asi "vsáklo") .. je to ale takto klasický u těchhle blogů.

"Zatím to je takové trošku chaotické" - to není tvoje chyba, to je vlastnost těchhle systémů a nevím jestli to nějak "uhladíme", proto je moc nemusím.

Ještě k hostingu ... v lenosti fóra a blogu spojitost ani nehledej, protože fórum jede na tom mysql4 serveru a blog jsem dal na mysql5. Jede to jak chcíplý pes - obojí, jen jednou to, podruhé ono a myslím, že fórum je na tom lépe. Je zajímavé, že mi často trvá jen se třeba sem na fórum hlavně dostat - napoprvé ... potom už mi to jede na klik, tomu fakt nerozumím. Problém je v tom, že já už fakt nevím kde jít, protože koupit hosting znamená koupit "kočku v měchu", jistý si už nejsem ani tím SvetHostingu, na každý hosting něco najdeš a ono měření dostupnosti není vše, může to být nakrásno dostupný ale třeba to pojede jak tady nebo hůř ... a podívej co jsem se omylem dozvěděl o web4ce, (který jsi mi nedávno zmiňoval) když jsem si tady postěžoval na flyweb - http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=10 ... 7&start=60 (čti dva přispěvky pod mým postem). Je fakt, že já tu lenost databází poslední dobou vnímam častěji i na jiných webech nejen tady ... tak ono s tím teď určitě bohužel nemá problém jen flyweb. Tady je dobrá služba: http://rozhled.eu .. když si dáš ip serveru nebo jednoduše půjdeš přes "top 100 hostingů", tak ti to vypíše některé servery a nějaké na nich hostované weby - člověk si ověří jak co jede a líná databáze není bohužel výjimka. Ještě něco dodám k tomu článku na rootu ... ohledně Hostmonster a spol. .. jako je fajn co nabízejí, ale kdyby tenhle web byl u nich, tak se to tady nehne už vůbec a bude to platit i pro hlavní statický web, který tady lítá jak z praku. Jednak je to v zahraničí (rychlost) a druhak na ně na webu nenajdeš zase jen chválu - prý tě při trochu vyšší zátěži klidně přestěhujou na "větší šunku" apod. ... a vidím jak "jedou" v česku weby na Hostmonsteru ... ono mi připadá, že je to v určitém směru takové to typicky české kafrání jak to není v zahraničí super, ale zas tak růžové to obvykle není. Takže zahraniční hosting nepřipadá pro tento web v úvahu a v česku je bohužel děsně pokřivený trh a služby, potažmo ceny ... fušuje tu do toho každej a ze 100 tomu rozumí 5.

No jinak ses s tím přidáváním na ten blog teda rozjel jak vidím :) ... možná zvolni než vyřešíme problémy.

13 pro 2009, 20:24
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem to už vyřešil. Vždy se tam dá nějaké uvítaní. A potom se přidají další nové věci a to staré uvítání se smaže a dá se tam nové, aby to konečně fungovalo.

Jinak na zahraniční hosting bych tenhle web nikdy nedával. To bys ještě teď od září uploadoval jen fotky. Ta rychlost je tragická, ale za to nemůže ten hosting, ale "ucpané potrubí" mezi USA a Evropou. Ten článek co jsem minule poslal jsem myslel spíš tak, že tady v Česku prostě všichni chtějí jen okrádat a všechno zakazovat.

A co se týká těch jiných hostingů, tak tady snad ani nic není. To je jedna velká tragédie co je tady v Česku. Ta cena neodpovídá kvalitě. Ale Česko je takový celosvětový exot, kde je všechno úplně někde jinde než zbytek světa, tak nad tím snad ani nemá cenu přemýšlet.

No a poslal jsem toho zatím jen tolik co jsem našel. Docela mě to bavilo, tak jsem se do toho trošku pustil. Když dělám něco co mě baví, tak si rád máknu, ale když musím dělat něco co mě nebaví, tak to by mě do té práce nedohnalo nic (a peníze už vůbec ne, nejsem jako jiní, že se jim dá nějaká částka a udělají cokoli).

Teď už myslím, že to je celkem všechno vyřešený. A jak se objeví nějaké nové zajímavé věci, tak to tam hned hodím. A poslední dny je Jessica fakt aktivní. Docela pěkná fotka je právě ta s Honor na tom focení pro Cosmo.

Jo, málem bych zapomněl. Jessica na MySpace už asi nikdy nic nepošle. Naposledy tam byla přihlášená někdy v létě a od té doby nic. Ale vůbec se tomu nedivím. Těch lidí tam je tolik jako přátelé, že většina slavných lidí poslední dobou s tím končí na takových službách.

EDIT: Tak mě před chvílí něco napadlo, zkusil jsem to a vyšlo to. Teď už bude ten tvůj první článek v tom prvním fixním rámečku. A návod je celkem jednoduchý jak to změnit. Stačí jen u toho článku zadat "rychlé úpravy" a změnit čas na aktuální a tím se posune dopředu. To se bohužel musí dělat při každém novém postu, ale je to jednodušší než pořád psát dokola nový post se samotným textem, aby se to nerozpadlo.

EDIT2: Ono by to možná ještě šlo udělat přes Nastavaní -> Čtení Tam jde nastavit statická stránka, ale fakt netuším jak se to zachová a navíc tam lze jen vybrat ty dvě stránky Nápověda a O blogu.

13 pro 2009, 22:11
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jak je noc tak ty databáze najednou i jedou .. co ... ale v noci je nám to víceméně naprd.

No ohledně toho uvítacího postu ... mě jen trochu štve, že to tvoje řešení je takový "ojeb systém" ... stejně by mně zajímalo jak to tam dát natvrdo, protože mám rád když vše běží jak má. Skoro se mi zdá, že jsem na to přišel, ale je tam nějaký renonc. Možná sis už toho taky všiml, ale teď jsem si s tím chvíli hrál a když dáš ty rychlé úpravy je tam volba "zvýraznit příspěvek". To, když zatrhneš, tak libovolný příspěvek který zvýrazníš se objeví nejen na místě kde má být podle data ale taky právě nahoře v tom fixním bloku - zvýrazni si ten můj uvítací a uvidíš co se stane. Potom jsem mu ale zkusil dát nějaké starší datum (nebo přidej nějaký nový příspěvek, efekt bude stejný) ... a on ten uvítací nahoře skutečně zůstal "zvýrazněný" v tom fixním boxu, ale podtím vzniknul mižmaš, proč se to tak chová netuším.

Pokud jde o tu "statickou stránku", ty nastavení jsem si proklikal na různé kombinace - nic tím nezkazíš, jen je třeba to dát zpátky protože to dělá podle mě docela nesmysly. Třeba mi to hodilo příspěvky krom hlavní stránky do té nápovědy a byla to pak vlastně duplicita .. moc jsem to nepochopil, každopádně tohle nám asi nepomůže. ... Jinak podle mě jsou tím pojmem "statická stránka" myšleny právě ty stránky, které děláš přes volbu "Stránky" v administraci .. a to jsou teda právě ty O blogu a Nápověda, které jsem vytvořil. Ono jde vytvořit další, otázkou je na co .. na nic jiného než na nějaké faq a info o webu se to asi nehodí, vlastní posty se stejně píšou na tu hlavní "stránku příspěvků" a když si někdo chce zobrazit určitou rubriku, tak se to zase dělá jen formou dotazu na databázi a výpisem dané kategorie - je to prostě dynamický web, nejsou tam nějaké stránky natvrdo. Jinak jestli se ti zají ty rubriky moc dole, tak je klidně šoupni výš nad tu slideshow, ale úplně nahoře bych nechal aspoň to přihlášení.

To, že je MySpace mrtvý jsem si všiml .. no uvidíme za jak dlouho odumře Twitter... jestli tam ale bude pořád dávat tyhle fotky tak by mi to i vadilo, kdyby se na to za chvíli vykašlala, je to dobrý, něco nového a zajímavého.

K tomu hostingu .. já vím, žes nemyslel dávat to do zahraničí .. já zase reagoval spíše na to co se psalo v tom článku a jak jsou zas někteří chytří jak rádia, že zahraniční hostingy tohle a támto .. ale když říkám A, musím říct i B. Přitom z diskuse vyplývá, že sami autoři všeználek Grundl a ten druhej, pořádně nevědí co píšou. To je pak tak jak jeden "chytrej" poučuje druhýho "chytrýho".

14 pro 2009, 02:15
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To zvýraznění asi nemá moc smysl. Jak jsem to pochopil, tak to není tím fixním "prvním" příspěvkem, ale prvním novým příspěvkem, který se tak bude chovat vždy. Je to prostě špatně napsaný a nebo to autor udělal úmyslně. Takže se zdá, že by ani žádný jiný template nepomohl, protože to není v něm, ale v samotném systému.
Mě celkem vyhovuje to "ochcaní" systému. Změna data trvá jen pár sekund a je to v pohodě.

U tamtěch položek "statická stránka" jsem nevěděl o co jde, tak jsem to jen navrhl. Zkoušet se mi to ani nechtělo, protože jsem tak nějak uvnitř tušil, že to nebude fungovat tak jak by se z logiky názvu dalo usoudit. To jsou taky nápady. Proč tam rovnou nenapíšou význam té funkce. Takhle člověk může jen usuzovat co to může znamenat.

Jinak Jessica moc aktivní asi nebude, občasné příspěvky a fotky tam určitě budou, zvlášť teď o Vánocích to bude zajímavé, ale hlavně Cash, ten posílá dost fotek. Ale velká výhoda je, že Jessica může využívat mobil k posílání těch fotek, takže bych se zase tolik nebál, že s tím skončí. Jak je známo, tak ona se bez mobilu ani nehne a pořád si s ním hraje.

Myslím, že už by se to klidně i dalo otevřít veřejnosti. Moc co zlepšovat tam už asi fakt není. Snad jedině opravit chyby v některých mých postech, protože i/y určuju podle citu (pravidla jsem zapomněl už v 5. třídě, kdy jsem to uměl bezchyby).

A ty Rubriky jsou celkem v pohodě. Je to sice trošku zapadlý, ale většina lidí asi stejně půjde přes ty posty na hlavní stránce než samotný sekce. Je to přeci jenom blog. A ty momentky se tam hodí víc.

14 pro 2009, 15:18
Člen fanclubu
Člen fanclubu

OK, takže to necháme zatím tak.

Jinak je třeba dodělat tu češtinu, ale to už je detail. Já chtěl přeložit ten widget na to přihlášení, což jsem i udělal, následně se z toho musí vytvořit binárka jak popisuje autor toho widgetu http://www.thehypervisor.com/login-logout-changelog/ (až dole) což jde jedním linuxovým nástrojem (msgfmt), ale ten wigdet mi to nějak nežere. Ono se mi jej ostatně nepovedlo přinutit načíst i ty jazyky které jsou přeložené přímo od autora ... musím se na to ještě blíže podívat.

Jinak zveřejním to asi zítra protože se chci kouknout ještě na ten navigační panel, kterým chci ty tři weby propojit ... pokud se mi to nepodaří vymyslet do zítřka (už to mám jen musím spacifikovat ten script) tak o tom blogu informuju na webu tak či tak.

Na chyby se podívám, ale mám pocit, že dneska to máš tak jedno, stejně to půlka národa neumí ... i/y dělám taky po citu, já pravidla ani nikdy neuměl, na co taky když se v tomhle nepletu ptž to slyším co tam patří, ale zase kdy se píše takové mně/mě nevím dodnes.

PS: Odstranil jsem ty texty "Uživatelský panel" a "Vybrané momentky" .. připadá mi to tam zbytečné, trochu se to opticky pročistilo od nesmyslných nadpisů a více vynikly ty rubriky.

PPS: Že někteří lidi maj v ruce ten mobil jak přilepenej, to si všímám pořád .. a hlavně ženský.

14 pro 2009, 18:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Já bych do toho tu češtinu zase násilně nerval. Sice ani pořádně nechápu co se musí udělat, aby to mluvilo česky (na programování a tvoření něčeho složitého fakt nemám mozek), ale slovu login rozumí asi úplně všichni. Dokonce i na školách se tomu neříká přihlásit se, ale lognout se.

Mimochodem, to už tu češtinu potom můžeš dát i sem do fóra místo New Topic a Post Reply, tomuhle už někteří Češi vůbec nemusí rozumět, protože se to masivně nešíří ani v TV ani na školách.

Ale myslím, že ten blog bude celkem úspěšný a navštěvovaný, jen se to asi fakt bude muset trošku víc dostat do povědomí stálých návštěvníků.

14 pro 2009, 22:24
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Co se musí udělat u všeho nevím pořádně ani já, ale průběžně na to kouknu. Mě spíš vadí, že je tam něco česky a něco anglicky (máš tam třeba Comments a vedle toho Zaslal), o angličtinu jako takovou ani nejde. New Topic a Post Reply tady na fóru je proto, že tohle template zase nemá ty grafické tlačítka v češtině - to není text, je to obrázek, musel bych to přemalovat a to se mi neche, leda se kouknout jestli už to někdo neudělal, jak jsem to tu dával tak to nebylo ale je to už dost dlouho tak je teď třeba situace jiná.

Jen mi na blogu trochu vadí ještě ten jiný /tučný/ nadpis toho Twitter widgetu co jsem tam dal a taky to jakési divné zarovnání - je to víc nalepený k levýmu okraji toho sloupce než ty různé odkazy nad tím.

Jo a zjistil jsem, že tomu kdo se registruje to fakt chodí z heslem ... já to tehda rozjížděl v noci tak jsem u toho beztak napůl spal.

Jinak v i/y na blogu ses nespletl ani jednou pokud jsem něco nepřehlédl ;)

Asi sis taky všiml, že už jsem dal novinku na web a přidal odkaz do menu a hlavně jsem dorazil tu jednotnou navigaci co teď spojuje všechny ty weby, myslím, že i tím se na to slušně upozorní, protože to musí upoutat i slepýho. Barevně je to sladěný s faviconama (čistit cache abys viděl) a vůbec tak nějak s převládající barvou. .. jinak jsem přidal odkazy i tady na fórum pod logo.

Taky jsem už povolil indexaci vyhledávačům, nastavil 404 stránku ptž nebyla a takový ty detaily ...

btw líbí se mi, jak tady v tomhle topicu jsou ty posty prakticky od nejdelšího k nejkratšímu :-D ... škoda, že teď jsem to zkazil :)

15 pro 2009, 03:00
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ty Comments, to jsou opravdu jen detaily, které nemá vůbec ani cenu řešit.

Ale tak mě napadlo, že tu jsou vlastně 4 weby a ne 3. Je tu ještě fórum, které plní úplně jinou funkci. Klidně jsi taky mezi ty odkazy mohl přidat i čtvtou ikonu pro fórum. Jedna navíc by určitě nevadila.

Teď zrovna jedu jenom na samotným notebooku (občas se musí ta baterie vybít) a řeknu ti, že touchpad je na zabití. Při psaní stačí o tu blbost jenom zavadit a hned musím rychle všechno opravovat, protože stačí jen letmí dotek a už to píše někde jinde. A bohužel Win7 má menší problém s tím, že to nejde deaktivovat, protože to asi bez toho ovladače od Asusu nejde.
Ale už aspoň vím co mě donutilo z toho udělat obyčejný počítač a nepoužívat to normálně jako notebook. Ten display. Dokud se tam nebudou dávat OLEDy, tak to snad ani nemá cenu kupovat. To mění barvy jako blázen při sebemenším náklonu. Sice to není tak úplně tragický, ale do toho na co jsem navyklí to má hodně daleko.

15 pro 2009, 12:21
Člen fanclubu
Člen fanclubu

"Napsal Whill on Neděle" je taky dobrý :-D ... ale je to právě taky tím, že já už něco překládal a ne všechno jsem zatím dohledal

Fórum neberu jako web, ale prostě jako fórum. Ale jasně, že jsem taky uvažoval dát to tam ale říkal jsem si, když fórum, tak i Twitter ale na Twitter to jezdící menu nedám - a já právě chtěl aby to měl každý web, na který to odkazuje aby je prostě propojovala graficky stejná navigace, takový rozcestník. Nakonec problematické by to bylo i tady na fóru .... musel bych mu dát nějakou fixní šířku, jinak by to menu bylo vždycky "za rohem" (je to plovoucí objekt což vyplývá už z toho, že to neposunulo s vycentrováním stránky .. je to prostě něco "vedle"). Sice už o fixní šířce pro fórum dávno uvažuju - jak si dáš fullscreen na 1920xCosi tak to v současném stavu vypadá určitě "úžasně" protože z těch příspěvků máš zřejmě takové dlouhé horizontální nudle... nebo se to nerozplácne jak dlouhý tak široký od kraje ke kraji a někde se to zarazí? ... no ale jak říkám, zatím o té ikonce neuvažuju, je to jen fórum.

K ntbooku ještě později v mailu, teď se mi nechce.

15 pro 2009, 16:09
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Stejně tu češtinu ale nevychytáš. Chápu, že bys měl třeba "v neděli", ale jsou tu další dva dny, kde musí být "ve" středu, čtvrtek. A další věci. Krása angliny je v tom, že je stálá. Ale čeština, to je jako pozemní mina. Šlápneš na ní a je konec.

Ale jinak už chápu proč jsi to sem nedal. A co se týká toho roztažení, tak jo, je to nudle. Ale já to stejně nikdy nepoužívám. Mám okno tak na 5/9 (jsem dlouho přemýšlel co je tak nejpřesnější) uprostřed obrazovky, takže z toho mám to standardní asi 1200x1080.

EDIT: Trošku mě zarazilo kolik informací je v tom oznámení, když někdo pošle nějaký komentář. Ne že by mi to úplně vadilo, ale nemusí každý vědět jaký má kdo mail, IP a další informace.

15 pro 2009, 17:33
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ono ne nadarmo je čeština údajně třetí nesložitější jazyk .. hned za rozsypaným čajem. A opravdu lituju cizince, protože když to nemáš v hlavě od narození tak chápat, že řekneš "v pátek" ale "v čtvrtek" už nemůžeš apod. srandy je na palici. Ta pozemní mina pobavila :-D .... jinak ale ono i tohle v tom WP půjde počeštit ... tady s tím oni totiž počítali a různě na netu se řeší třeba komentáře ... zasmál jsem se třeba u formulace "1 komentář + 4 komentáře = 5 komentářů" ...

5/9 to si fakt hned představím :-D .... to fórum možná přecejen udělám fixní až se mi bude chtít .. ale chápu jak to používáš .. ono koupit si monitor jak kráva a pak mít každou aplikaci přes celý displej .. tomu by se taky dalo říct vyhozená investive do velkýho monitoru.

Jinak jem si teď hrál ještě s načítáním toho plovoucího menu ... protože sis určitě všiml, že to zase čekalo na všechny ty skripty. Bylo to funkcí onload v javascriptu, kterou se to menu volalo a problém byl v tom, že tahle funkce se vyvolá až se načte celá stránka (takže i twitter, analytics a další sračky), je to její vlastnost. Už jsem to ale přepsal a teď se to prakticky zobrazuje bez jakéhokoli reloadu a zpoždění ... pomohl mi s tím kamarád, on se v tom docela vyzná.

To oznámení s detailnějším výpisem chodí asi jen adminům ale .. aspoň mám ten pocit ... můžeme se na to ale kouknout.

15 pro 2009, 20:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Čeština je trošku nahlavu. A ta formulka je fakt vtipná.

Teď jsem si všimnul, že ty plovoucí odkazy jsou v různé vzdálenosti od horního okraje. Třeba to co je na tom blogu se mi líbí, protože to je tak akorát, ale na JA a DA to je trošku moc vysoko.
A všimnul jsem si předtím, že se to tak nějak "podivně" načítalo. Teď to je mnohem lepší. Třeba Twitter, ten se občas nenačte vůbec, takže potom by se mohlo čekat do nekonečna na ty odkazy. Navíc mám pocit, že to předtím bylo takový víc "těžký". Nevím jak to popsat. Měl jsem z toho stejný pocit jako mám z nové podoby DDWorldu, tam se to taky jakoby zasekává a je to takový "těžký".

15 pro 2009, 21:10
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Vím co myslíš tím "těžký" ... teď už je to ale naštěstí OK a myslím, že to bude mít i docela slušný psychologický efekt ... a upoutá to určitě každého.

Posunul jsem to na stejnou úroveň jako na blogu ... není to teď u toho Dark Angelu zas moc nízko? ... ono na tom blogu jsem to dal níže z toho důvodu, že tam nahoře nad headerem by to vypadalo divně .. ale když je to u těch webů vedle loga nebo prostě tak na pomezí loga a stránky tak se mi to zdálo vzhledově ok. Nechtěl jsem ať to tam zas je navěšené jak náušnice ale je to v podstatě jedno. ... takže zdá se ti to teď lepší?

15 pro 2009, 21:25
Člen fanclubu
Člen fanclubu

U mě to teď vypadá líp, ale je fakt, že lidi, kteří mají menší uhlopříčky, tak by se jim to mohlo zdát dole. I když 1024x768 už jsou snad výjimky. Ale u toho DA to opravdu působí díky tomu logu hrozně nízko. To logo mate. Vytváří to optický klam a pořád, když jsem se na to díval, tak jsem si musel prstem ukazovat, kde to je na JA a kde na DA, protože mi to připadalo úplně někde jinde.
Taky jsem si konečně všimnul, že aktivní web je označen černě a zbylé bíle. To jsem zvědav čeho si všimnu zase zítra.

15 pro 2009, 21:41
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Máš pravdu, vypadá to lépe .. hnul jsem s tím všude ještě o pár px nahoru, ale fakt jen kousek .. ale každopádně to vypadá lépe a teď to konečně vyloženě opticky spojuje všechny ty tři weby (jen u toho DA které je užší to trochu koliduje, ale nic hrozného to není). Myslím, že to tak můžeme víceméně nechat. Jen to nové menu teď vzhledově úplně zastiňuje to na hlavním webu .. myslím s ohledem na kvalitu designu .. takže časem vyrobím nějaká lepší tlačítka i tam .. ale už nedávno jsem psal, že to menu tak nezůstane.

Mick píše:
Taky jsem si konečně všimnul, že aktivní web je označen černě a zbylé bíle. To jsem zvědav čeho si všimnu zase zítra.

To, že jsi zvědav čeho si všimneš zítra mě pobavilo ... jen nevím jestli je to dobře nebo špatně, protože je fakt, že zrovna toho černého zvýraznění si hned člověk všimnout nemusí. To víš, že jsem uvažoval jak ten aktivní web odlišit i nějak lépe (ale třeba tučné písmo vypadalo jaksi divně) ... zatím je to tak a kdykoliv to můžu upravit kdyby mě něco dobrého napadlo .. je to jen 6 obrázků, které jdou kdykoliv vyměnit. Původně jsem myslel i jakési "vysouvací karty" .. no uvidíme ale zatím i tohle je pěkný (sry za sebechválu ale někdo to udělat musí :-D ) ... a je to výrazný přesně jak jsem plánoval.

PS: 1024x768 nejsou tady až takové výjimky, ale ti mají holt smůlu už hlavně v tom, že to menu ani moc neuvidí, jelikož jej budou mít při 1024px na šířku za okrajem ... do 1024 se vleze akorát ten web. .. ale to už je prehistorické rozlišení a každý kdo jej používá musí počítat s tím, že s prohlížením nemálo webů může mít už problém.

15 pro 2009, 22:13
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Před chvílí jsem si opravdu nemohl v mailu nevšimnout asi 20 nových oznámení spamových komentářů. Já tušil, že se to časem stane. Doufám, že jsi tam už nastavil, že to jde posílat jen registrovaným, protože takhle časem strávíme dny jen čištěním toho svinstva co ti roboti posílají.

A mám pocit, že možná asi založím ještě jednu rubriku a ta bude na trošku jiné téma a to co Jessica v ten daný den dělala. Většinou je vždycky někde nějaká ta informace, tak proč toho nevyužít. Ale myslím, že to bude lepší až od nového roku, aby to bylo od začátku.

Jo, a kdy myslíš, že se zase objeví nějaké nové fotky z pláže? Už je to tradice, že vždy kolem Silvestra jde Jessica někam do teplých krajů k moři.

27 pro 2009, 13:07
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mi to oznámení přišlo v jednom mailu (už jsem to zasílaní na mail zrušil) ... smazal jsem to hromadně včera v administraci jak jsem se večer vrátil domů, myslím, že to bylo hned po tom jak ten nálet proběhnul. Tam se dají nastavit filtry ... resp jakési pluginy, které spolehlivě odfiltrují i spamy od anonymů takže s tou nutností registrace bych počkal. Zatím je tam nastaveno, že nesmíš napsat .com ale podívám se na to ještě, jen ne dnes, nemám náladu.

Jessica by se na pláži ukázat samozřejmě mohla ... kdo by se nepodíval.

Jinak ještě snad do konce roku ti napíšu mail, protože jsem toho za poslední dny zase zažil snad víc než jsem sám chtěl ... a třeba dnes jsem si byl koupit notebook, ze kterého zrovna píšu, ale kolem toho je taky dobrá story, takže v mailu ... Mám Vaio FW řadu, prostě jsem tomu v obchodě po vyzkoušení podlehl, je to úžasný kus HW a také jsem si ujasnil pár věcí, proto jsem se rozhodl už teď a takto, ale více v mailu .. teď ale mohu třeba říct, že 1920x1080 na 16,4" je opravdu v pohodě jak jsi mi jednou psal .... bohužel zítra jdu řešit takovou věc, která ti dokáže zkazit radost (vadný bod), už jsem tam volal, snad se nějak rozumně domluvím ... protože jinak je to perfektní notebook.

27 pro 2009, 23:04