Právě je 19 říj 2018, 22:13

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Nový vzhled webu 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Nový vzhled webu
Ze startu se zeptám, přišel mi mail ohledně An Invisible Sign Of My Own ... někdo se ptá na český název. Já si myslím, že znám ještě není a ani ta kniha od té autorky podle čeho to má být, tak evidentně nebyla přeložena do češtiny, takže nevím. Tak kdybys náhodou měl lepší info (nebo kdokoli jiný) ...

K tomu novému panelu je třeba přistupovat asi trochu jinak než byl člověk zvyklý. Já si na něho v RC verzi zvykl docela dobře, ale teď už mě to zase nějak opustilo. Připadá mi dobré, že jdou připnou ty ikony, něco jako do docku .. ale má to i svoje nevýhody. Ohledně té češtiny, jak jsem psal v mailu, dá se to počeštit i když u Home to není zrovna legální cesta ... ale upřímně, tohle už je takový detail, koupené to máš.

Já ti ani nevím, jak to bylo pořádně s tou silnicí ... no je to takové divné, zůstává nad tím rozum stát jak k tomu mohlo vůbec dojít.

Titulky - ano, je to jedna z věcí, které chci doplnit. Akorát mě nenapadlo pro každý film jednu stránku, ale možná to není od věci, jelikož když si zadám nějaký film na Titulky.com, tak tam těch verzí většinou je docela hodně, a pokud je sem umístím všechny, samostatná stránka pro každý film se bude hodit. Z hlediska SEO je to asi dobrý nápad, takže díky za tip.

28 říj 2009, 23:15
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem projistotu zadal jméno toho filmu a moc mě těší, že tenhle web je hned druhý ve výsledcích na Google. Ale český překlad možná bude jiný než jak se to skutečně jmenuje. Řekl bych, že by to mohlo být něco typu "Mé neviditelné znamení" nebo tak něco, protože jinak to je až příliš otrocký překlad. Ale je také možné, že z toho vyleze úplně něco jiného. Občas se člověk nestačí divit jak se v češtině všechno poupravuje. Třeba krásný příklad je u knížky od Dana Browna The Davinci Code. Ta je v Česku jak pod tímto názvem, tak také pod názvem Šifra Mistra Leonarda. Takže bych řekl, že zase bude záležet na tom jaký šílenec to dostane do rukou.

Tak jsem zadal i jméno té spisovatelky Aimee Bender do Google a zadal jen české výsledky a jsme první. Neuvěřitelné. Tenhle web má ještě váhu. Ale v češtině od ní zatím není asi fakt žádná knížka.

Jinak já bych ty Windows 7 nepočešťoval. Stejně nechápu jaký je ten rozdíl mezi českou a anglickou verzí. Opravte mě pokud se mýlím, ale asi to bude jen ten, že jednomu rozumějí jen Češi a druhému celý svět. I když zase ta anglická je logičtější. Ta česká je až příliš česká a proto jí občas není rozumět.

Ale už jsem si na ty Sedmičky zvyknul. Tu RC verzi jsem nepoužíval, takže jsem si nemohl navyknout, ale je to v zásadě to samé jako všechno předtím. Akorát se vylepšil třeba ten nápad s tím jak ty říkáš upínáním, který tu je už od XP. Ale jedno mi vrtá hlavou. Ten měřič CPU tady jede tak nějak jakoby že se zasekne na určité hladině a tam pár sekund počká a pak se zase přesune na další podle vytížení. U Vist to bylo okamžitý a pořád ta ručička lítala sem a tam. Ale je tu znát menší vytížení paměti. U Vist to bylo o minimálně 10% víc. Tak aspoň něco se tu vylepšilo k dobrému. Ale hlavní je, že flash se už chová ve FF normálně a nevytěžuje 100% jedno jádro jako dříve.

29 říj 2009, 00:01
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Takže jsi našel to samé co já. Jinak film se posunul dle IMDb až na příští rok .. jak se dalo čekat. Jsme druzí v pořadí a vlastně jediní co o tom v češtině něco napsali. Ty lamy z Moviezone a jejich klasický výžblept, který jsem si se sebezapřením přečetl, nepočítám :)

To počeštění jsem zmínil jen jako možnost. Čeština je sama o sobě spíše problém - hlavně potom u specializovaných programů, kde jsou určité pojmy nepsaným standardem a každý jim rozumí. Např. takový Photoshop. Překládat pixely jako "obrazovkové body" je fakt už úchylárna. Ještě je s tím spojený problém, že původní zkratka px je teď ob. nebo obr.b. .. a spousta dalších věcí, kde každý ví co je paint, co je resampling atd .. kdežto u českého ekvivalentu ti hned nedocvakne (a někdy to ani nejde) a navíc všechny tutoriály jsou v angličtině. Já si třeba někdy zvyknu i na nějaký obyčejný program v angličtině a pak už jej tak používám - třeba Operu používám od dob kdy něměla češtinu, a zůstalo mi to i když teď češtinu má už dlouho. Takže v nabídce třeba rychle očima hledám "open in background" a když je tam "otevřít na pozadí" tak mě to mate.

Ukazatel vytížení CPU mi připadá OK, nikde se mi "nezdržuje". Co se týče paměti tak to není 10% ale řekl bych že 50% rozdíl oproti Vistě. U mně Vista sežrala 800MB snad hned po startu, kdežto 7 si vezme po startu ani ne 400. Jen mě štve pár věcí ohledně Aera. Zaprvé jsem narazil na problém, že některé programy při minimalizaci okna udělají efekt jako bys to okno zavřel - všimni si, dělá to třeba PSPad. Další věc potom, že nedokážu najít jak změnit tu hroznou modrou barvu v nabídkách některých programů (třeba zase ten PSPad) viz tady. Trochu mi taky vadí absence video overlay (ale to už do budoucna lepší nebude, některé nejnovější karty už to prý ani neumí), protože v XP mi filmy přes overlay připadají že mají plnější barvy, není to takové světlé a černá je více černá. Hodně to ale záleží asi na ovladačích té které graf. karty a také dalším nastavení, takže nemusíš mít stejnou zkušenost. Možná si musím trochu pohrát s nastavením barev u videa v přehrávači.

29 říj 2009, 04:22
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mick: Trailer k The Killer... není. Tak já ti nevím, jestli mají nebo nemají ty trailery linkované z YouTube budoucnost. Tam si už nemůžeš nahrát ani vlastní video s nějakou notoricky známou skladbou. Nevím kam tahle cesta vede, ale YouTube už není dávno co bývalo. Prozatím jsem tam dal dočasné řešení, ale nevím jak s tím naložit dále (myslím s těmi trailery obecně, nejen tenhle případ .. to není první ani poslední), protože já nemám zdání kde zrovna v tomhle případě hledat "oficiální kanál" jak jsi mi jednou psal .. ten trailer tam prostě není. A hlavně, nemám zrovna teď čas to řešit.

10 lis 2009, 20:00
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak on dneska existuje naštěstí rychlý internet, tak by se tam mohli rovnou dávat odkazy na stránku s oficiálním trailerem v HD. Pokud si vzpomínám, tak Apple vždycky nabízel všechny trailery v HD, ale už si nepamatuju adresu, protože to je asi tak 5 let zpátky co jsem to viděl, ale bohužel v té době nebyl net.

Později se na to podívám a napíšu.

EDIT: Tak už píšu a mám velmi jednoduché řešení. YouTube je s těma svýma podmínkama úplně šílený místo. Stejně za všechno můžou jenom politici, právníci a úředníci. Do pekla s nima.
Ale zpět k tématu. Řešení je jednoduché. Použij třeba tohle: http://www.filmsnmovies.com/movie/2115/ ... e_me_2010/ Jde tu taky to embednout a navíc se už opravdu nemusíš bát, že to někdo kvůli nějakým nesmyslům zruší. Tady se dá najít asi všechno, takže bych řekl, že můžeš dát trailery ke všemu.

10 lis 2009, 20:13
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak koukal jsem se na to včera, co jsi navrhnul a vše není tak OK, jak se může zdát na první pohled. S tím flashem tam jsem měl/mám trochu problém - jaksi se to škube (je jedno jaký prohlížeč, přitom CPU je v klidu) a dělá mi to takový ten horizontální rozklad obrazu (takový ten efekt jako bys měl vyplý vsync v nějaké hře). Pak jsem si ještě všiml, že semtam před to nacpou reklamu, tak to fakt ne, sám mám plné zuby anglického resortu na iDnes, jestli mi rozumíš. Nakonec ješte k tomu embed kódu .. mají tam jen 420 šířku nebo kolik, to je dost málo a počítat poměr u každého videa abych nastavil ručně dobře w/h se mi nechce.

Ale psal jsi, že to můžu použít "třeba", takže jsem dneska zadal do Googlu něco jako "movie trailers database" a prošel pár takových webů a zatím to vypadá na Trailer Addict. Jede to pěkně a navíc to ten server docela rychle dodává (aspoň mi teda). Taky je to bez reklamy a to i té debilní ve videu co dává YouTube a trefuješ se jak s prominutím chuj na křížek abys něco viděl (pověsit málo). Jinak jako embed tam mají width 360, 450, 520 a 720 ... je trochu škoda, že na web je optimum nějakých 640 a 720 se už tam normálně nevleze takže jsem použil 520 ale i to se dá ... a třeba se časem dohledá něco jiného ale až na tenhle detail se mi to zatím zamlouvá.

11 lis 2009, 22:45
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Hlavní je, že je tu náhrada, protože YouTube fakt na tohle asi nebude. O tom, že u tamtoho je reklama jsem teda ani netušil, asi jen když se to vloží na web. A že to nějak blbne, to jsem bohužel taky nevěděl (asi taky jen u té vložené verze). Dokud se to neodzkouší v reálu, tak to vypadá hezky.

Ale líbí se mi, že u toho nového je i ta možnost HD. Jinak bych ještě zkusil ty hodnoty přepsat, aby to kdyžtak vyplnilo ten prostor. Za zkoušku se nic nedá a stačí to jen trochu dopočítat. Ale i takhle to vypadá hezky.

Ona je jen otázka, kdy se i tady bude objevovat nějaká ta reklama. Přeci jenom něco ten šílený traffic zaplatit musí.

Ještě taková maličkost. Už jsem si toho všiml před pár týdny, ale myslel jsem, že se mi to jen zdá, protože v jiném prohlížeči jsem si toho potom nevšiml nebo jsem to přehlédl, nevím. Ale teď se znovu dívám a dole pod datumem je v úplném rohu taková pidičárečka (asi tak 2px). Tipnul bych, že to je z pozůstatku toho rámování, které jsi vyměnil za ten nový design. Asi chyba v HTML kódu a nebo chyba v CSS. Kdo ví k čemu to tam vůbec patří. Já to jenom vymyslel a napsal, ale už si to nepamatuju k čemu to je dobrý.
To jen abys o tom věděl. Dost pochybuju, že by se tady našel byť jen jediný další člověk, který by si takové drobnůstečky všimnul.

11 lis 2009, 23:14
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo, HD tam jde a jde to taky hodit do fullscreenu jsem si teď všiml, ale to šlo asi i u embed YouTube. Pokud jde o velikost, můžu s tím zkusit něco udělat ... po státnicích, jako vše ostatní. Sice se furt prd učím, ale jaksi teď nemám náladu. Jianak postor můžu vyplnit i nějakou barvou na pozadí, ale stejně to půjde předělat, jak jsme říkali, že pro každý film jedna stránka, takže se na to pak najednou podívám.

Ta sranda dole u data .. tak čuměl jsem v Opeře až mi oči vypadly, ale nic. Pustil jsem si teda FF, protože vím, že ho používáš a tam vidím takový jakoby "zub" co má na šířku 1px a na výšku asi 4px, jestli se teda bavíme o tom samém. Jediný FF ho ukazuje u data, ostatní (Opera, Chrome, IE) ho ukazují přesně na druhé straně u (c). Jinak já o tom vím, jsem docela všímavej, takže vidím každý detail když něco nesedí ale jestli teda fakt mluvíme o tom samém, tak tam jde o něco jiného pokud se nepletu a asi to nesouvisí ani s tím co jsi někdy psal do kódu. Jde spíše o ten můj stín na pozadí, který není přesně stejně široký jako šířka webu a to z důvodu různého zobrazování v prohlížečich pokud jde o jeho vycentrování vůči stránce. Taky hodně záleží jak máš zrovna široké okno browseru. Schválně si vem ten FF, sroluj na to datum a pomalu měň šířku okna - ten zub bude střídavě vlevo a pak vpravo. U jiných browserů je pak pořád vlevo, ale má chvíli 1px a chvíli 2px na šířku. To vše taky vysvětluje, že sis toho někdy nevšíml, ani jsi totiž nemohl. Já myslím, že ti je jasné o co jde a co se ti snažím říct - prostě ten stín se necentruje úplně přesně na šířku stránky a buď je více vlevo nebo více vpravo a v Chrome je ještě takový detail, že při určité šířce okna (třeba při častém 1280 ale ne) uvidíš u loga napravo 1px široké pozadí stránky. teda abys rozumněl, to není vlastně pozadí stránky ale vnitřek toho image se stínem, kterému jsem dal stejnou barvu jako pozadí webu aby to někde "nesvítilo" když to náhodou někde na kraji "vykoukne" - konkrétně ten Chrome/Webkit. Šírka stínu vůči šířce stránky je teda kompromis kvůli různým prohlížečům ale plánuju se na to ještě kouknout, zvlášť to u loga na Webkitu co se někdy projeví chci spravit. Taky to má neduh v tom, že stín je při určitých šířkách okna browseru (a taky browser od browseru) na jedné straně jakoby o chlup větší než na druhé, ale to by ses na to fakt musel koukat a porovnávat protože běžně si toho nevšimneš a zatím si mi nic nenapsal, takže sis nevšimnul. Ale mohlo by ti to teď vadit kvůli panu Monkovi, nebo jak se jmenuje, jestli mi rozumíš. Jinak tohle je problém všech webů co řeší takhle stín - třeba i stránka Flywebu, kde je v Chrome ten stín nalevo uplně mikro oproti tomu napravo. ... jo a nakonec k tomu, proč tam je vlastně ten zub vidět .. no to je asi proto, že se to v posledních pár px stránky z nějakých důvodů nepřekreslí, nevím, každopádně se na to časem kouknu.

Ale jinak na webu jsou další věci o kterých možná netušíš, v IE7 se třeba rozpadá menu, což je docela větší problém, nemám páru proč. Vždy první odkaz pod hlavní sekcí kromě toho prvního, ale jak přes ten fragment přejedu myší, tak se to spraví. Navíc se to projevuje jen někdy (asi podle rosného bodu nebo něčeho takového).

12 lis 2009, 00:33
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Roztáhnout to video na celou obrazovku umí skoro všechny tyhle služby. Otázka je spíš jen v tom, jestli to funguje u všech prohlížečů, protože vím o pár exotech, kteří to optimalizovali asi jen pro IE (a možná ani pro to ne) a tak si každý může klikat na to "roztahovadlo" do aleluja a nic se nestane.

Jak jsem psal, používám jen a pouze FF, takže o tom co to vyvádí v jiných prohlížečích nemám ani páru (a pan Monk by už asi smazal celý web, kdyby používal internet - asi se budu muset podívat na nové díly, jestli ho už použil nebo jestli z něj má taky strach jako z mléka). A opravdu mluvíme o tom samém. To aspoň vysvětluje proč jsem si toho jinde nevšiml, bylo to nalevo a já to hledal napravo. Ale už jsem si taky všimnul, že když ten prohlížeč stahuješ k sobě, tak dole se vytváří dlouhá čára. No, myslím, že je něco blbě definované v CSS a to už asi hodně let. Mám takový pocit, že to souvisí s tím co jsem před lety odebral a "vylepšil", ale někde asi vznikla chybička, která byla maskovaná původním designem.

Ale co mě dostalo, tak to je to IE. To fakt nechápu. To je ožralé nebo sfetované, že vynechává věci, které jsou stejně definované jako ten zbytek? To je doslova úchylný tenhle prohlížeč používat. Tam nikdy nevíš co na tebe vybafne nebo co tě "pokouše".

U toho Chromu to je docela zajímavé, ale myslím, že si toho stejně nikdo nevšimne. Normálně to splívá. Ona to je docela potíž, když každý prohlížeč to zobrazí jinak. Pak tu jsou ještě superexoti jako IE6 a starší u kterých je možné celkem cokoli a u nových IE zatím asi ještě nikdo neví co všechno "dokážou". To mi připomíná, že dříve asi tak kolem toho roku 2003 tu byly zajímavé prohlížeče, kde v CSS definovaných 20 a 20 pixelů byly v jednom případě 20, v druném 40, v třetím 30 a ve čtvtém 50. A vyber si. Problém je, že to tak nějak přežilo a i dnes tu jsou ty samé pozůstatky, kdy musíš kvůli třeba šířce 600 využít jen 590 nebo se to někde (většinou jen v IE) rozsype. Opravdu nechápu co je tak těžkého na tom dodržovat standard a používat rozum. To u Microsoftu neví co to je rozum a standard?

No, myslím, že časem se přijde na to co to způsobuje. Ale naštěstí to je tak malý téměř neviditelný problém, že to nikomu vadit nebude. Teda až na to s IE, což odporuje logice, ale hledat jí u IE je asi ztráta času. Musíme to brát pozitivně. U IE není nikdy nic tak špatného, aby to nemohlo být ještě horší. :o

12 lis 2009, 01:43
Člen fanclubu
Člen fanclubu

<joke> No ty vole, po kolika letech jsi použil grafického smajlíka? :-D </joke>

Citace:
Ale už jsem si taky všimnul, že když ten prohlížeč stahuješ k sobě, tak dole se vytváří dlouhá čára.

Tím myslíš co? Jaká dlouhá čára?

IE6 si sčítá marginy jak chce .. a někdy dokonce paddingy, o tom už jsme se bavili .. a bohužel to člověk musí řešit i dnes. Jinak u MS asi vědí co je rozum a standard, ale bohužel taky vědí co je business, nevím který debil jim to řekl. Konkrétně u těch prohlížečů je to ale trochu složitější, protože to co říká W3C jsou tuším doporučení a ne standard a IE (vykradený Mosaic) je tady už dlouho a jeho kořeny se datují někde do doby kdy vznikalo W3C a nějaké "standardy", takže se MS má aspoň na co částečně vymlouvat. Každý rozumný se jich ale aspoň tak nějak v rámci možností v dnešní době už drží, ale MS to samozřejmě musí překopat od základů, pořádně zamíchat a rozpatlávat po nás ten svůj guláš ještě dnes. Já to říkám pořád, že ne že něco/někdo není kompatibilní s MS, ale to MS je nekompatibilní se zbytkem světa.

Na to menu se časem kouknu ale stejně mám pocit, že jak budu drbat zas trochu do toho designu ještě, tak to menu asi taky nepřežije.

12 lis 2009, 02:05
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak smajlíka jsem tady snad použil poprvé v životě. A celkově asi tak, no myslím, že by se to dalo spočítat na prstech jedné ruky. :roll:

Tak už mám asi viníka toho problému (trošku jsem ráno přemýšlel čím by to mohlo být). Stačí jen něco vložit sem: <div id="banner"></div> Ale nechci se do toho pouštět, protože při mém štěstí ve chvíli kdy to uploaduju, tak FTP přestane fungovat a posere se celý spodek. Bohužel to odstanit nejde, což nevadí. Stačí jen něco vložit do toho souboru banner, protože je prázdný (a ty divy přestanou blbnout), třeba ty JS odkazy na stahování z Twitteru a nebo něco jiného. Třeba banner na nějaký web nebo nějaká věta a tím by se měl problém vyřešit.

Tou čárou jsem myslel to co jsi ty popisoval předtím. Ono se to snad jinak ani nazvat nedá. Táhneš jednu stranu okna k druhé a dole se vytváří ta čára.

Svatá pravda. Microsoft není kompatibilní se zbytkem světa a v tom je ten problém. Co si vzpomínám, tak už od IE7 tam mají nějaký kompatibilní mód, kde si můžeš nastavit, jestli chceš, aby se ti to zobrazovalo správně nebo špatně. Logiku té věci nechápu, ale chápu, že to je pro ty weby, které to museli napsat špatně, aby se to zobrazilo dobře. :?

12 lis 2009, 11:42
Člen fanclubu
Člen fanclubu

A to tam mám kvůli takový kraviny, která ani není pořádně vidět, dávat banner? Já nevím co bych tam měl dát, možná by tam šlo vrazit tu dlouhou čáru co tam byla a je teď jenom nad datem ale nebudu přece zbytečně definovat styl přímo do kódu a bůhví či by to pomohlo. A cokoliv tam napíšu tak mi to přilepí pod datum nový řádek. Ten script .. jednak asi nemá cenu ho cpát pod každou stránku, když je Twitter jen na hlavní a stejně to nepomůže, protože pokud jsem si všiml, tam musí být fyzicky nějaký znak, třeba jen blbá mezera (která ale taky udělá nový řádek jak už jsem psal) ale neviditelný script to nespraví.

Jinak já se zlekl, že se tam dělá dole ještě nějaká dlouhá čára nebo co, jaks to popsal, proto jsem se ptal. Ale dobrý, informační šum.

Jestli tě něco napadne tak s tím něco udělej, já se tím budu zabývat až na to budu mít čas a náladu, tj. po státnicích. FTP už asi min. 10 dní funguje normálně, tu hlášku už jsem neviděl takže myslím, že můžeš být bez obav. Taky napsali před pár dny z Flywebu (nic světoborného jak se dalo čekat, netěš se) .. ale o tom více v mailu jestli se mi podaří do státnic ti ještě nějaký sesmolit.

Ten mód kompatibility má myslím až IE8, ale nedám za to ruku do ohně, že to nemá i ta sedmička (mám ale pocit, že to totiž zajišťuje zobrazení jako IE7, která je tak napůl cesty mezi 6 a 8, takže v sedmičce by to jaksi postrádalo smysl). Myslím, že je to tam hlavně kvůli firmám. Víš jak oni jedou všichni na těch interních jeskynních systémech IE6 only, které byly staré už za krále Klacka, tak to tam je proto aby jim to (nebo aspoň něco) fungovalo. Jinak jsem si všiml, že ten mód kompatibility se nenabízí u všech webů - je to take to tlačítko se symbolem roztržené stránky hned vedle adresního řádku. Nevím co jej tedy vyvolává, asi ten IE na každém webu něco detekuje ... a zobrazuje se to i tady ... ale nejen na webu ale i na fóru.

12 lis 2009, 15:59
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Protože jsem si nebyl jistý těmi scripty, tak jsem napsal i že tam jde dát něco jiného. A potom mě napadlo, že tam může být vlastně cokoli, jen to stačí "nechat" zmizet. A na to naštěstí v CSS mám už hotovou definici, takže myslím, že tam bude stačit dát nějaké slovo, třeba Jessica. A nebo se tam prostě jenom může hodit to počítadlo návštěv v Toplistu, kde se zobrazuje ten pixlový obrázek, pokud jsi se toho počitadla návštěv už nezbavil (tím by se zabily dvě mouchy jednou ranou). Všimnul jsem si, že tam máš snad Google Analytics?

Dříve to tam dole mělo svůj význam, protože tam byla výměnná reklama, která denně přiváděla desítky lidí, ale potom to koupil Zoner a zatrhnul to. Mám takový pocit, že to vůbec celé nechali "umřít" a nic s tím neudělali. Ale kdybys někde narazil na zajímavou výměnnou reklamu, tak by se to dalo využít, protože lidi i tak moc rádi klikají takhle úplně dole a nějakou desítku lidí by to taky přineslo. Ale mám takový pocit, že už žádná taková síť neexistuje. I když jedna možná jo, ale nevím už jak se jmenuje.

S tou kompatibilitou u IE si nejsem moc jistý, ale přijde mi, že o tom vím už roky a ne pár měsíců. Ale posledních pár let je pro mě jako jeden velký měsíc, takže kdo ví. Stejně ani nechápu jak ta věc vůbec funguje a k čemu to je pořádně dobré, ale nějaký význam to mít musí.

12 lis 2009, 17:23
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ne, já na to nemám náladu fakt .. na ty trailery. Podívej se na web, a podívej se i na ten svůj odkaz z toho dalšího webu cos mi posílal. Tohle už není normální. Chtějí aby ten trailer někdo viděl nebo ho vydali aby mohli někoho buzerovat? Já tomu už nerozumím. Ať ho teda nevydávaj a sami si na něj prdí ve střižně.

Jo, mám tam Analytics. Toplist jsem zatím nechal .. z historických důvodů.

Pokuď to schování v CSS je to "skryt", tak to mi nefunguje, ale moc jsem to nezkoumal. Každopádně já to teď nebudu řešit, podívám se na to časem. Ohledně reklamy, já nevím, oni lidi na to dneska ještě klikaj? Já jsem zkusmo hodil asi před dvěma týdny někam k mobilům, které mají největší návštěvnost pár jednotek adsense a to ti udělá za den klidně 200 zobrazení, ale kliknou na to 2 lidi nebo spíš nikdo. Třeba je to tím, že to není moc vidět bo to je v barvách webu, ale co já mám zkušenost odjinud, tak to moc ani nehraje roli. Takže s ohledem k tomu jestli výměnná reklama dneska přinese návštěvníky jsem trochu skeptický. Kdyby sis ale něco vybavil, tak klidně napiš.

.. teď mě sere ten trailer zas akorát ... dementi vygumovaní, to není normální.

12 lis 2009, 22:11
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zdá se mi, že úplně nejlepší bude ty trailery zrušit úplně. A nebo tam fakt jenom dávat odkazy na oficiální trailery z Apple http://www.apple.com/trailers/ protože jinak se to asi bude opakovat. Tam u toho webu se teď ještě navíc musí zadávat věk, protože tam Jessica ukazuje něco co ani není pořádně vidět. U tamtoho to zase asi zrušili. Tak proč ty trailery teda vycházejí, když se na ně nikdo nesmí dívat?

To skryt funguje. Už teď to ukrývá HR, takže by v tom žádný problém být neměl. Ale jak říkám, bohatě tam stačí dát ten odkaz na Toplist, tím se prohlížeč nažere a web zůstane celý.

No tak ono taky záleží jaká reklama se kam dá. Adsense má tu výhodu, že vydělává vždy, ale chce to mít správnou velikost na správném místě. Ale já myslel fakt jenom obyčejný výměnný systém, kde podle toho kolik toho zobrazíš ty se to zobrazí na dalších tisícovkách webů. Jeden tu ještě existuje, ale fakt si nevzpomenu. Dříve tu byl http://www.textlink.cz/ ale ten přestal fungovat. A bůhví, jestli to ještě jede nebo ne. Teď to vypadá, že to je funkční, ale jak to je ve skutečnosti, to netuším.

12 lis 2009, 22:29
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ty trailery z Apple znám, ale tenhle tam není. To je asi nějaký supertajný trailer. Ještě mě napadla varianta streamovat si ty trailery tady z webu. Někde to stáhnu (než to smažou) a pak vložím do vlastního flash playeru. Ale budu to dělat asi jen do doby než más tady OSA všechny pozavírá, takže tomu dávám tak půl roku.

Jinak my si nerozumíme. To skryt sice funguje samo o sobě, ale je to k ničemu s ohledem na řešení problému. Když cokoliv skryji, tak tam je zase ten zub. Toplist taky nepomáhá a navíc stejně jako cokoliv jiného ti tam přifaří +1 řádek. Když Toplist skryju přes to skryt tak je tam zase zub.

AdSense jsem dal jako příklad s ohledem na klikání na reklamy, ale jasně, ovlivňuje to hodně faktorů a pokud jde o výdělek jde i o to jak cenná témata to zobrazuje. AdSence vydělává, ale už to také není to co bývalo v dobách rozjezdu. Vím, žes myslel výměnnou reklamu a že to je něco jiného. Každopádně na ten textlink se někdy kouknu, díky .. příp. se někde poptám.

12 lis 2009, 23:12
Člen fanclubu
Člen fanclubu

OSA a spol jsou to největší svinstvo co existuje. Obyčejná "firma" si diktuje zákony a dělá si co se jí zlíbí. A pak se někdo diví, že nesnáším politiku a všechny ty různé zloděje, co za "provizi" udělají cokoli pro kohokoli.
Mám takové blbé tušení, že Apple tam má trailery jen k filmům, které vyšli a nebo to je fakt jenom těch pár studií a tohle asi nebude žádné megastudio, které by a Apple spolupracovalo. On vůbec ten trailer je fakt divnej. To nikde není originál? Nějaká stránka, kde by byl? Jako by se vzal odnikud.

Teď už aspoň vím jak se to chová při skrytí, takže to tam fakt chce dát něco viditelného. No, jeden řádek navíc není zase taková tragédie, ale ono to je jedno. Stejně si toho "zubu" nikdo nevšimne, tak to je fuk. Akorát jsem sem hodil nápady na řešení, které se občas v praxy chovají jinak než v teoretické rovině.

U toho Textlinku fakt nevím. Mám pocit, že to je stejný jako v tom roce 2006, kdy to chcíplo. Polední vyjádření Zoner je z roku 2007 a mám takový pocit, že už to nikdo nepoužívá. Ale dříve to byla fakt dobrá služba.

A s tím Adsense bych neřekl, že tam je nějaký rozdíl oproti začátku. Ono možná i dost záleží na tom o čem který web je. Tady moc velké šance nejsou. Chce to text a dobře umístip správný typ reklamy.

12 lis 2009, 23:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem ten trailer teda pro tuto chvíli vyřešil, ten už mi nikdo nesmaže, za to dám ruku do ohně .. a jak se nám krásně rychle načítá... Každopádně už mám nachystaný tepláky, zubní kartáček, mýdlo a další hygienické potřeby abych nezdržoval až si pro mě přijedou. Myslíš, že mi dají nejdříve vědět nebo mě zavřou rovnou? Možná si to do rána rozmyslím a půjdu se jako ten nejhorší zločinec udat sám.

Jinak jak s těmi trailery dál promyslím po státnicích.

Ten Textlink vypadá opravdu mrtvý podle tamní návštěvní knihy a posledních příspěvků, já tam ale stejně nic nejspíš dávat nebudu, jen mě napadlo, že bych se mohl někde poptat po podobných službách.

13 lis 2009, 03:45
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ta rychlost načítání je fakt pěkná. Takže problém vyřešen. Jinak až to budeš dělat na ty jednotlivé stránky, tak by možná bylo dobrý tam dát třeba jen odkazy na další videa. Třeba ten web co jsem poprvé navrhl tam má 4 různá videa k tomuto filmu.

Ten "zub" je zajímavý. Teď se mi ve FF objevil zase nalevo. To je fakt zajímavé chování. Si to létá kam se tomu zachce.

Jinak před chvilkou jsem si přečetl zajímavou fikci na téma Jak svléknou Jessicu. http://www.thespoof.com/news/spoof.cfm? ... e=s4i63214 Fakt hodně pěkné čtení, škoda jen, že to není pravda.

A jinak hodně štěstí k těm státnicím. Budeš ho potřebovat. A hlavně aby tam seděli normální lidi.

13 lis 2009, 13:41
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ono já uvažuju, jestli má vůbec cenu ty trailery provozovat, protože pro mě je to zas práce navíc. Konvertovat do *.flv a následně nahrávat na web (i když tady ten trailer jsem potom z praktických důvodů "vykradl" z dočasných souborů prohlížeče po přehrání na Moviezone). A taky si vezmi, kolik videí třeba bylo k FF2 a to i když nepočítám ty různé pořady ale beru v potaz jen trailery, TV spoty a takové věci. Ale na druhou stranu filmů průběžně nevychází zas tolik a pokud se zaměřím opravdu jen čistě na ty trailery, které umístím na web do toho flash přehrávače a na zbytek někde odkážu, třeba tak jak píšeš, tak by to bylo možná schůdné.

Ten zub je u FF podle šířky okna buď nalevo nebo napravo, jak jsem už psal. Jinak já si myslím, že to nějak časem vyřešíme, ale teď se tím opravdu nezabývám.

Štěstí budu potřebovat, díky, zvlášť když ještě takhle 11 dní před státnicema nic neumím, ale dneska jsem si dal už nějaký cíl a toho se musím držet.

Článek si přečtu ... někdy ... a jak říkám, více v příštím mailu, buď ještě někdy teď nebo až po státnicích .. podle situace.

13 lis 2009, 17:29
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další