Právě je 19 říj 2018, 22:07

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Nový vzhled webu 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Nový vzhled webu
Promiň, co teď řeknu, ale pobavilo mě to cos napsal. No, ještě štěstí, žes to nezkoušel online. Já nevím proč, ale vždy o všem přemýšlím jen tak, aby to pokrylo současnou potřebu a dál na to kašlu. A proto mi došlo až teď když jsi to psal, že řešení toho problému je ještě jednodušší než jsem to napsal předtím. Proč to řešit přepisem určitých částí nebo to dělat ručně ve všem, když každý text na webu je v odstavci. Vlastně stačí jen definovat, aby se všechny odstavce v té oblasti zarovnali vlevo. Ale jenom pro jistotu. U CSS je to pokud si dobře vzpomínám definováno tak, že kdo první přijde, ten první mele. Takže definice pro <p> by měla být až někde pod definicí pro vycentrování.

Trošku jsem se spíš bál jak to bude vypadat u článků, kde je obtékání obrázku, ale snad to nebude problém. A co se týká těch DIV-RAM a spol, tak tam stačí taky pro tuhle věc snad definovat, aby se to chovalo jak má. Pokud se mýlím, tak mě oprav, protože to jsou minimálně 4 roky co jsem se naposledy v CSS hrabal, a tak si to už pořádně nepamatuju. Ale pokud by to zlobilo, tak to je otázka pár klinutí a z DIV-RAM můžeš udělat obyčejné odstavce, takže nadpis bude trošku víš a tak. Chápeš jak to myslím. Nebude tam sice ten rám kolem, ale to ani být nemusí. Hlavní je funkčnost. Pokud bys měl nějaké otázky, tak raději napiš, ať se s tím zase hodiny nemučíš a ať si potom nemusím vyčítat, že jsi zbytečně strávil tolik času nad něčím, co šlo vyřešit jednoduše. Je možné, že jsem na něco zapomněl, protože mě napadají řešení až když slyším, že tak či onak to úplně nefunguje a pak najednou se mi zjeví další nové řešení.

Jinak já osobně jsem spíš pro zarovnání fotek vlevo, mám pocit, že se mi to líbí. Ale protože si nikdy nedokážu vybrat, tak se mi líbí oboje. V zásadě to je jedno a to samé. V jednom případě se to řídí zdravím rozumem a v druhém to vytváří různé věci. Teď jsem si vzpomněl proč to vlastně je nastřed. Úplně první design, který vznikl před více než 6ti lety měl totiž fotky v tabulkách. O rok později jsem celý web už předělal na CSS (původní byl jen čistě z tabulek a šlo ho prohlížet jen v IE6, FF a spol z něj udělali obludu) a protože se mi líbilo jak to bylo s těma fotkama, že byly uprostřed, tak jsem to udělal taky a to doslova, takže každá fotka vypadalo jako by byla v tabulce, protože jsem to vyřešil takovým ne zrovna šťastným řešením pomocí rozměrů definových v CSS. Potom jsem od toho upustil a proto to vytváří tyhle patvary. Pak zhruba v téhle době léta páně 2004 jsem vytvořil takový zárodek současné verze webu, ze kterého tu jsou stále některé věci. Třeba ty fotky po pěti. Pak v dalších letech už docházelo jen k předesignování a v roce 2006 došlo k dalším úpravám, které zaručují, že jde s webem dělat to co jde. Bohužel chyby z pradávna zůstali.

Co se týká těch fotek, tak jako jo, já bych to nejspíš udělal taky bez toho rámečku. Je to hezčí a jak jsi sám řekl, funguje to jen někde. Mám pocit, že kdysi to taky fungovalo jen někde, ale to byla jiná doba.
Jinak co jsem chtěl říct tím, že lidi vidí jaké fotky už použili. Myslel jsem to spíš tak, že prostě někteří lidí se podívají třeba na 5 fotek z třeba 60 nabídnutých. Ale protože třeba už zapomněli, na kterou klikli a hned vedle je další zajímavá (třeba nějaké sexy fotky z pláže), tak omylem kliknou na tu co už předtím. Samozřejmě, že to můžou rozklikat do tabů, taky to tak dělám, protože je to jednodušší a rychlejší, to automatické procházení osobně nepoužívám a zatím jsem to na celém internetu použil asi tak 5x. Každý dává přednost něčemu jinému.

23 říj 2009, 10:46
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Problém vyřešen.
Jak se říká, když nemůže Muhamad k hoře, tak musí hora za Muhamedem. A to by v té hoře musel být Paroubek, abych to nevyřešil.

Takže, řešení je tak jednoduché až bolí. Jediné co se musí, tak to je v každém postiženém souboru vyměnit číslo 1 za číslo 3. A protože se jedná asi jen o 100 souborů, tak to je otázka tak 5-10 minut. A protože už nechci, aby ses tím trápil, tak to udělám sám. Ještě mám v živé paměti jak jsi před lety poprvé přidával fotky a hodinu jsi se s tím mordoval, když to šlo vyřešit během pár sekund.
Jak říkám, co se vleče neuteče. A v tomto případě se problém zase jednou sám vyřešil (prostě se mi to najednou v hlavě zjevilo).

Takže asi 50 minut práce včetně uploadu a vyhledávání souborů, které k tom ještě patří. Takže teď už můžeš úplně bez obav hodit na web tu novou verzi CSS. Jen nezapomeň, že do souboru reklama1 musíš dát ten identifikátor nebo třídu, to je na tobě. Vztahuje se to pouze a jen na fotky. A do souboru reklama3 musíš dát prázdný DIV. No a dolů dáš jen uzavírací DIV a je po problému.

Jo, a buď si ty soubory stáhni k sobě na počítač a nebo až budeš něco upravovat, tak si zapamatuj, že máš změnit reklama1 na reklama3.

23 říj 2009, 11:49
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Než budu cokoliv psát, tak ohledně zarovnání vlevo ... ono je problém, že někdy vznikne i to co už si viděl na jednom mém linku minule a to taky není nic extra ... ty mezery napravo kde se zdá, že snad chybí fotka, takže pořád v tom nemám jasno co je lepší. Jak si zmiňoval to zarovnání do tabulek co tady tehdy bylo, tak aby to vypadalo takto jakoby přes pevnou matici, to by byl úplný ideál - jak říkáš, nevznikaly by patvary a zarovnalo by se to v rámci "buňky", ale jak tohle sem naroubovat přes css to teď opravdu netuším, to by chtělo jedině něco pohledat.

Jinak jsem to samozřejmě psal, aby tě to pobavilo, to snad totiž ani nejde myslet vážně. Mordoval jsem se s tím ale asi jen dvě hodiny, což je nic vůči tomu co jsem strávil nad změnou designu, protože tady tohle, onde zas něco jiného ... no prostě "dobrá zábava" na dlouhé zimní večery.

Takže zatím se to centruje .. snad v pořádku, zkoušel jsem všechny prohlížeče .. jen si mi přepsal na reklamu3 i ty galerie ve screencaps a promo, ale to byly 4 soubory. .. no, buď rád, že máš ještě dobré nápady, když já si poslední dobou sedím na vedení, takže díky. Kdybychom to chtěli hodit doleva, není problém přepsat teď to jedno slovo ... ale pořád nevím ... viz ten screen výše, tak napiš co so o tom myslíš.

Mimochodem, když už jsi zpomněl jak jsem poprvé nahrával fotky .. tak ono to není žádná sranda ani tím nahrazováním v PSPadu ... jedna, dvě galerie, budiž ale když je toho víc je klidně přes hodinu v prdeli ani nevíš jak (nezapomínej na indexy galerií, přidání na mainpage atd) ... je to holt statický web.

23 říj 2009, 16:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To že tam jsou někde nějaké galerie jsem ani pořádně netušil. Nebo mi to spíš nedošlo, protože tu šlo jen o fotky. Ale hlavní je, že to je vyřešené.

Ale taky se spíš kloním k tomu vycentrování. Kdyby ne, tak to tam asi ty roky nebude. Vlevo má sice své výhody a vypadá to dobře (jak kde, protože mi to taky připadá divné když to vypadá jako že tam schází nějaká fotka), ale střed je střed.

Vím, že to trvá než se to celé všude napíše a tak. Právě proto jsem to vždy dělal průběžně, protože pak najednou zvládnout takovou spoustu galerií, to je nadlouho.

Docela mě překvapilo, že jsem tam našel reklama2. Matně si vzpomínám, že to tam bylo, ale pak to nějak ztratilo význam. A zajímavý je i obsah. Sice mám pocit, že to je už k ničemu, ale raději bych to nemazal, protože jen bůh ví k čemu je to dobré. Já to fakt netuším, ale riskovat, že se někde nějaká část webu rozpadne bych nechtěl.

Jinak co se toho zarovnání pomocí CSS týká, tak ono by to možná šlo, ale mě se to nikdy nepodařilo dostat do toho tvaru co jsem chtěl. Musely by se tam definovat rozměry každého náhledu, ale tak, aby se ten náhled uvnitř toho vůbec nezměnil. A to se mi nikdy nepovedlo, takže to zvětšovalo ty fotky a ty hubené nudle byly třeba i vysoké jako mrakodrap. Otázka je, jestli to opravdu jde nebo jestli to je jen teorie, která ale nejde převést v praxy.

Moje současná teorie je, že kdyby se kolem img vytvořilo určité "pole" (něco jako bublina), třeba o rozměrech 150x150 a nadefinovalo by se, aby img samotné růztalo uvnitř vycentrovaně ve všech směrech, tak by se to zobrazilo jako tabulka. Ale jak se to píše, to netuším. Ale ty s tím pracovat umíš, tak třeba ti to nějak pomůže si o tom udělat představu a nějak to vytvořit.

PS: Sice to je statický web, ale představ si, že by to jelo čistě přes databáze. Jestli by to bylo jako fórum, tak potěš pánhůh! To by se každý modlil, aby se to vůbec načetlo. Dokud si na Flywebu nepřiznají vlastní chybu, tak se to asi nezmění. A vzhledem k tomu, že tihle lidi se vždy považují za bezchybné, tak řešení tu nebude nikdy.

23 říj 2009, 17:08
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Obsah v reklama2 ... jo, taky jsem se díval, ale já tam nic mazat určitě nebudu, protože jsem rád, že to drží pohromadě ...

Ten nápad s tím "boxem" kolem obrázku je zajímavý ... no zkusím se po něčem časem kouknouknout. Pobavil si mě s těmi "mrakodrapy", ale ještě více tím, že prý s tím "umím pracovat", to byla ironie, že? Já ti řeknu jak s tím umím pracovat, kdybys náhodou nevěděl .. když potřebuju něco udělat tak to prdnu do Google a teď už je to jen o tom jak dobře mi poradí a nakolik se mi povede zmrvit následnou implementaci. Já se označuju za toho tzv. "lepiče kódu" - kousek odtama, kousek odjinud ... a snad to nějak dopadne. Sice jsem pár věcí od základu tady a jinde vytvořil i sám, ale to v globále skoro nestojí za řeč. Pokud jde o CSS já si nikdy ani nepamatuju, které z těch 4 čísel za marginem je pro který okraj toho prvku, takže tam plácnu 4x 20px a pak je postupně nuluju a koukám co to dělá ... takže asi takový já jsem expert. Díky za možnost nainstalovat si doma něco jako Apache, kdybych to měl při každé úpravě někam nahrávat tak mě asi střelí.

Tak myslím, že finální podobu téhle další betaverze webu bychom měli hotovou .. ještě doladím ty detaily co už jsem říkal, jako nesedící barvy u některých nadpisů a také to nalepení fotek do kraje by ještě chtělo vyřešit.

Jinak, že by asi v Česku přibylo věřících, kdyby to tady jelo přes databáze, to máš pravdu. Každopádně jsem si všiml, že ten web o Přátelích, na který je reklama pod anketou, jede taky na Flywebu. Mají fórum a s rychlostí tady toho našeho se to nedá srovnat, doslova jim to lítá (jako někdy i tady, ale opravdu jenom někdy). Hodil jsem si je do whois a jedou na jiném serveru - Taygeta. Jessica je na Agenau .. "Nově tak provoz webů s PHP 5 zajišťují servery Agenau a Gatria, PHP 4 běží na serveru Taygeta" (viz) ... kdybych při objednávce hostingu vybral PHP4 místo 5 (tahle volba tam byla), tak skončím taky na Taygetě ... ale co tím chci říct ... oni jsou pravděpodobně na tom druhhém databázovém serveru s MySQL4 (viz), protože předpokládám, že to budou mít rozděleno PHP4+MySQL4 a PHP5+MySQL5 .. ale to je jen taková moje úvaha.

Jinak ta "rychlost" databáze je prefektně vidět i na anketě, kterou řeším také přes databázi ... jak si načteš web, sjeď rychle dolů k anketě a sleduj jak se doslova natahuje položku po položce. Možná sis toho všimnul spíše na starém designu jak jsem to přehodil tady na Flyweb, kde ta anketa byla výš a bilo to přímo do oči - i to je jeden z důvodů proč se odstěhovala až pod filmy (i když bych ji tam dal stejně tak či tak).

Koukal jsem teď do MyAdmina a jsou tam určité statistiky databáze .. já se v tom bohužel bůhví jak nevyznám, ale možná by tam šlo najít nějaké číslo, které by dokládalo, že to tady nejede úplně OK.

//EDIT: Všiml jsem si v administraci řešení, jak narvat fórum na MySQL4, původně jsem to úplně přehlédl ... zítra se na to podívám

23 říj 2009, 23:04
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak ještě jednou k "fotkám". V noci mě napadlo, že sekce Download asi taky bude mít to samé nastavení. Teď se dívám a má. Takže jsou zarovnané doleva. Ale, třeba tady je takový krásný příklad toho, jak by to mohlo vypadat, kdyby se ti podařilo ty fotky "naboxovat". http://www.jessica-alba.name/download/240x320.php

Už jsem to opravil. Jo, a taky jsem zjistil, že jak jsi upravoval ty popisky v subnavigaci ve složce download, tak to v jednom případě odkazovalo na úvodní stránku (asi to byla moje chyba, kterých tam bylo dříve víc, ale to se teď opravilo).

Tak tu máme dost velký problém. Chtěl jsem ty soubory nahrát, ale jediné co se stalo je to, že se komplet všechno smazalo. Zase mají něco se servery nebo co. Tváří se to jako že se to odesílá, ale jediné co to udělalo, tak to je, že všechny soubory tam jsou teď prázdné. To je snad zatrest tenhle hosting. Fakt zlatý Banán. Sice se tam dělo hodně divných věcí, ale tohle nikdy. Hlásí mi to tu, že nelze spustit přenos. Všechno tedy končí v neúspěšných přenosech. Já se na to vyseru. A změnit to v menu (skrýt) nemůžu jinak, když na něco šáhnu, tak se smaže i to. Teď jsem si ve výpisu všiml zajímavé formulky. No space left on device. To si snad dělají srandu.

Jinak ty fotky můžeš díky tomu novému DIVu dát docela lehce pryč od té strany. Stačí jen nastavit margin a mělo by to jít. Jo a taky asi budeš muset napsat pravidlo, aby se <p> zarovnali doleva, protože právě v těch Tématech na mobil je i nějaký text. Ale to je drobnost a neměl by to být žádný problém.

A co se týká toho, že tomu rozumíš, tak to jsem myslel vážně. Věřmi, že i "lepič kódu" musí být hodně dobrý, aby věděl co dělá. Něco napsat, to dokáže každý, ale dát něco dohromady z různých střípků, to chce umění.

No, myslím, že ty starší verze MySQL4 a PHP4 byly celkově lepší než ty nové. Dokonce i na Banánu to kdysi asi rok jelo pod starým PHP4 a všechno šlo perfektně. Pak to dali na PHP5 a všechno šlo do ... a musel jsem něco málo opravovat, protože to prostě zkolabovalo.

EDIT: Teď už se ani nemůžu připojit přes FTP, abych zkusil, jestli to už vůbec funguje. To už fakt není možný.

Tak už jsem to tam konečně všechno nahrál. Ale čekat 4 hodiny než to začně vůbec fungovat, to je nahlavu.

24 říj 2009, 11:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Bohužel jsem se dostal k PC až později ...

"No space left on device" je standardni "nocni odstavka", jak tomu pracovně říkám, která slouží asi k nasrání zákazníků. Průvodní jev je to, že se vše co se pokusíš přepsat vymaže na nulovou velikost, jak už sis stihl vyzkoušet. Psal jsem ti ať si na tohle dáváš raději pozor (nevím jestli si pamatuješ a psal jsem ti o tom něco také v posledním mailu pokud si jej už četl) - ale to je jedno, protože obvykle to začíná zhruba od 1 hod. v noci a blbne to různě tak do 7 hod. ráno, v tuto dobu bych s tím nepočítal ani já. Dnes je asi speciální den - proto se to tak chová i odpoledne. Já už vždycky před přepisováním zkusím nahrát nějaký soubor jestli to běží .. pro jistotu, ale jak říkám, odpoledne bych to zvrzal taky. Já to takhle podělal první den po migraci, kdy jsem netušíc v noci přepsal dokonce hlavní index a bylo vymalováno do dopoledne, než jsem vstal.

Psal jsem ti, že nejsem sám kdo na to upozorňuje a po dnešku jim už ale pošlu výživnější mail, protože jak je člověk až moc slušný, zjevně se nic neděje. Člověk pochopení má, oni ne.

I kdybych tady kolem poledne byl, na podporu se asi nedobiju, je víkend .. a co na tom, že je víkend? Nejsou tam. Ano, slyšíš dobře, oni tam o víkendu opravdu nejsou, takže stejně by to dopadlo tak jak to dopadlo - tj, 4h čekání.

Ad "Zlatý Banán" .. tam zas bylo zvykem, že web kolikkrát celý den sotva lezl a to už je skoro stejné jak by byl nedostupný. Taky to kdy se ti sem tam "omylem" načetla úvodní stránka hostingu místo webu byla rovněž dobrá chuťovka... nedotahovaly se na první šup všechny fotky a takové věci. Samotný web tady podle mě jede lépe (rychleji) než u Banánu. Jinak si myslím, že u těchto low-cost hostingů si podle mě asi nevybereš .. možná za čas až si jich pár "otestuješ". Jestli to tady ale půjde v podobném duchu dále (to s tím FTP už min. měsíc je do očí bijící), tak půjdu "o dům dal".

Jinak taky jsem si těch náhledů v download sekci všiml a věděl jsem, že je to dělané galerií, podobně jako jsem ji já použil v těch screenech a promo u filmů. Chtěl jsem to udělat dneska, včera se mi nechtělo, každopádně díky, že ses stím vrzal za mě .. a ještě v kombinaci s tím nefunkčním FTP.

Na to odsazení zprava se kouknu buď ještě dnes nebo zítra, uvidím. .. a ty fotky v boxech ... jo, kdyby to vypadalo takto je to perfekt, teď jen to vymyslet (někde obšlehnout).

Na konec ještě, před chvílí jsem rozjel databázi fóra (a taky ankety) na tom MySQL4. Myslím, že i když sem tam to taky zaváhá .. tak je to diametrální rozdíl.

24 říj 2009, 21:43
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Vím, že jsi o tom psal, ale nezmiňovals že to nefunguje tak nějak pořád. V noci bych to chápal, ale přes den? (už bylo skoro 12) To si snad dělají srandu. Navíc jsem se teď pro jistotu podíval na jejich web. A jsou tam velmi nepřesné informace jako "Přes 2000 spokojených zákazníků" nebo "Technická podpora hostingu je stále k dispozici". To snad asi mají desítky tisíc těch zákazníků, že jich mají tolik spokojených, protože jestli tohle je jejich představa o spokojenosti, tak jak vypadá opak?

Potom mě už taky napadlo nejdříve poslat testovat soubor, ale to bych nejdříve musel vědět, že si funguje jak se tomu zachce.

No, on to v Česku sice je low-cost, ale v zahraničí za tohle jsou už celkem hodně dobrý hostingy. V Česku je všechno tak nějak 5x dražší než jinde ve světě. Jinde získáš možnost přidat na jeden hosting třeba i tisíc samostatných domén, tady si ale ke každé musíš koupit hosting. To snad už v Česku nemyslí vážně.

Aspoň by mohli vydat nějaký manuál jak s tím zacházet, protože představa o funkční službě je u mě opravdu trošku jiná. Ale s tím banánem to je fakt. I když ono jak se to vezme. Tam to sice jelo pomalu, protože tam byly tisíce lidí na serveru, ale tady to je zase potíž s totální neschopností vyřešit do očí bijící problémy.
Ale u Banánu bylo někdy kolem roku 2005/2006 takové období, kdy weby, které měli návštěvnost tisíce lidí denně, tak jim je pozastavili a všechno přesouvali k sobě. Mě to udělali asi tak na 3 dny. A u každého z těch stovek lidí tvrdili, že porušují pravidla hostingu. U mě dokonce tvrdili, že využívám nějaký skript, který vytěžuje server, což byla totální blbost. Typicky česká povaha. Lži, lži a zlodějna. Ty svině chtěli vydělávat na úspěchu druhých.

EDIT: A jak jsem psal o tom, že by se měl zarovnat ten text u těch Témat na mobily, tak nemusí. Je to zarovnané. Takže předpokládám, že jsi to buď už ty sám předtím přidal a nebo tam už něco takového bylo. A teď se na to dívám a je tam už vlastně zarovnání do "justify", takže se to vyřešilo asi samo.

24 říj 2009, 22:46
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Já to teda nechápu ani v noci... každopádně je mi jasný, že tě to namíchlo, mě také jak jsem si přepsal ten index a neuděláš s tím prostě nic. Jak jsem psal, přes den se mi to zatím nestalo, vždycky jsem si toho všiml jen v noci.

Těch 2000 spokojených zákazníků .. už jsem na to také koukal a do mailu jim napíšu ať mě vyjmou ze seznamu. I to fórum si člověk musí "vyřešit" sám, protože tech. potvora ještě "neměla čas se na to blíže podívat". Mimochodem jede to lépe? Já myslím že jo. ... Že tam maj na úvodní stránce, že je stále k dispozici jsem si ani nevšiml, protože v info o podpoře mají "Technická podpora je k dispozici každý pracovní den od 8:00 - 17:00 hodin.. Mimo tuto pracovní dobu nemůžeme zaručit dostupnost technika na telefonu." a to tak nějak odpovída i době kdy je vidím na ICQ.

I když oni tam možná "jsou" nonstop, ale nereagují. O Flywebu se totiž dočteš různě po fórech, že jejich podpora je jako by nebyla. Mě sice už asi 5x odepsali, ale asi píší jen na to, na co ti mohou dát odpověď.

V česku musíš mít jeden hosting k doméně? Já zas ty nabídky bůhví jak nezkoumal, nemám na to obvykle náladu ale myslím, že zrovna na Flywebu jde provozovat více domén na jednom hostingu, sice to není tísíc ...

Manuál je dobrý nápad, ale myslím, že by se jmenoval "Dělej jak umíš" a měl by jednu stránku, kde by stálo "S úctou vaše věčně dostupná podpora a 2000 spokojených zákazníků".

To zarovnání ... vím, koukal jsem, a vyřešilo se to "samo", jak říkáš. Jinak jsem si vzpomněl n jednu věc ... mrkni se na vzkazník, který už není přímo dostupný z webu .... a řekni mi co si o tom myslíš. Sleduj ty prázdné příspěvky a sleduj data u nich. To samé je bohužel na webu DA, kde tahle sranda ještě jede. Příliš to jaksi nechápu. První co mě napadlo byl nějaký divný spam co prolomil tu ochranu, ale asi ne, protože si zkus přidat příspěvek a dopadneš stejně - bude prázdný. Na druhou stranu se mi nezdá že by tam někdo najednou psal, když na ten na Jess už nepíše nikdo a na DA jen občas. ... také tady může být souvislost s FTP, protože ono to zapisuje na server. Jenže ono se ti ten příspěvek nezovrazí ani když zápis na server jede, takže možná ještě práva, ale zkoušel jsem vše povolit a nemělo to efekt. Schválně mě zajímá co si o tom myslíš.

Jinak ještě k Flywebu ... jak jsem ti psal do mailu, napíšu jim, případně zkusím poshánět lidi se stejným problémem a uvidím, víc ti k tomu teď mohu těžko říct, nejsi naštvaný sám, taky jsem si s tím užil.

24 říj 2009, 23:16
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To už fakt není hosting, to je parodie. Víš proč to v noci nešlo? Protože se přehazoval čas. A jejich servery by to asi nezvládly, tak je odpojili. To samé dělají každý rok u mBank. V České mBank lžou a tvrdí, že to je kvůli novým produktům, ale u Slovenské mBank říkají narovinu, že to je kvůli přechodu na zimní čas. Je to tak každý rok. http://www.mbank.sk/blog/article.html?id=175

Zatím je jasné, že lžou. Když už uvádí nonstop podporu, tak má být nonstop a ne že se někde jinde dozvíš, že to je od tolika do tolika. Prostě typicky česká povaha. Naslibujeme hory doly, ptáček se nám chytí a už ho nepustíme.

To jsem zvědav, jestli ti vůbec odpoví na ten mail. Za těch skoro 5 let, co jsem už vyzkoušel několik různých hostingů jak v Česku, tak i z zahraničí, tak musím říct, že jsem se s něčím takovým zatím nikdy nesetkal. Jo, jednou jsem se setkal s takovou blbostí, že subdomény nešli u Profitux.cz vymazat, a tak jsem je všechny popřesouval do "odkládací" složky, kde nepřekáželi. Přes podporu jsem to neřešil, proč taky. Ale to byl asi největší problém s jakým jsem se kdy setkal. Ale to, že se smažou soubory a bude to hlásit, že už tam není žádné místo, to si nedovolí žádný hosting.

Jinak včera jsem si všimnul, že v tom downloadu byla vymazaná koplet celá složka wallpaper. A na tu jsem ani nesáhl. Ty soubory s textem tam prostě vůbec nebyly. Byly tam jen složky s wallpapery. Takže mám pocit, že kromě "nulování" souborů je tu i mazání souborů. Fakt by mě zajímalo jaká překvapení tu ten webhosting ještě má, protože tohle je něco nevídaného.

A co se týká toho hostování více domén, tak to tu sice je možné, ale ne na webhostigu, ale na serveru za cenu 3000 Kč měsíčně. No neberto. Máš možnost hostovat celých 20 domén. Za tu samou cenu můžu hostovat 2 roky 999 domén. U toho webhostingu tady jde asi tak maximálně použít aliasy, ale to je ti k ničemu. To je pořád jedna a ta samá doména jen s jiným názvem. Zatím jsem se nesetkal, že by tady v Česku tuhle službu nabízeli. Ta služba se jmenuje add-on domain a je silně nepravděpodobné, že by v Česku někdo tohle začal nabízet, protože Češi jsou vydřiduši, kteří se z tebe pokusí vyrvat i tu poslední korunu co budeš mít a ne ti nabízet dva za cenu jednoho.

Co se týká toho Vzkazníku, tak podotýkám, že to co se tam děje je nemožné. A jak to vím? Protože sám jsem odstranil ten soubor, který umožňuje zapisovat. Ale jak se dívám, tak tam je znovu. Ale už neumí zapisovat a jen vypíše datum. Tohle je ale problém z Banánu. Zdá se, že se jim něco podělalo a oni tam nasadili verzi, která je ale víc jak dva roky stará. Navíc jsem se na to díval a není to ten samý soubor co jsem tam měl. Ten můj, novější, totiž měl odkazy na příspěvky z roku 2004 a 2005, které jsou v samostatných souborech. Ale to je teď jedno. Já už to tam dodělávat nebudu. Hlavní je, že jsem měl starou verzi souboru DAT, takže se na podívej teď. Je tam to co tam má být. A projistotu jsem znovu smazal ten zapisovací soubor jako před dvěma lety.

Jo a u tuho DA se rozhodni, jestli ten vzkazník tam chceš mít nebo ne, protože to je už asi mrtvá záležitost a jak píšeš, tak u Flywebu nefunguje zapisování.

No, teď myslím, že už je ta betaverze webu hotová. Taky mi teď došlo při detailním zkoumání, že kolem filmů a ankety jsi zrušil ten rámeček. Sice mi to tak připadalo už dříve, ale teď jsem si všiml, že tam fakt už vůbec není.

Málem bych zapomněl. Když jsem přepisoval ty soubory v pátek, tak jsem si všiml, že některá Interview byla nahuštěná na jeden řádek. Asi tak 3 - 4 kousky. Myslím, že jedno z nich bylo MTV. To fakt nechápu jak se to stalo, ale už jsem se s tím u Banánu setkal, že takhle zprznil CSS, takže z toho byla nepoužitelná sračka.

EDIT: A co se týká té rychlosti té databáze, tak nevím. Já v tom rozdíl nevidím. Čekám tak jako tak. Občas to jde rychle, občas pomalu. To není asi problém MySQL, ale spíš železa na kterém to jede. Mám takový pocit, že tam je tolik lidí na těch serverech, že to sotva stačí obsluhovat. Chtělo by to nějaký nový procesor. Přeci jenom dneska už jsou standardem 4 a 6ti jádrové procesory. A tohle určitě jede na něčem z doby před dvěma a více lety. A to, že všude píšou jak mají moderní Hardware, to asi budou stejné sliby jako s tou Nonstop podporou a spokojeností všech zákazníků.

Ale jo, jede to rychleji. Teď jsem si toho všimnul. Dokonce se to všechno načítá okamžitě. Ale jak říkám, jak kdy. Třeba před hodinkou to jelo jako dříve, tedy pomalu.

25 říj 2009, 12:21
Člen fanclubu
Člen fanclubu

O tom času jsem ani nevěděl ... až potom co jsem to poslal, protože po třetí se koukám na systémové hodiny a říkám si, že 2 hodiny už přece byly a až pak jsem si to uvědomil. Každopádně nejel asi jen Agenau, takže nevím jestli to byla zrovna nějaká plošná záležitost kvůli času - třeba ten na kterém jsou Přátelé jel. Jinak ten server odpovídal na ping úplně normálně, takže fyzicky běžel, ale nejelo HTTP a FTP, což je u hostingu jaksi podstatné.

S tím smazáním wallparerů brzdi, za to můžu asi já. Udělal jsem včera pozdě odpovedne jak ještě nešlo zapsat takový přehmat a potom jsem do osmi večer neměl čas. Věděl jsem, že jsem něco smazal ve složce Download, ale netušil jsem co, chtěl jsem se na to právě v noci podívat ... zrovna jsem to tedy kontroloval a bohužel server vypadl úplně. Mohu 100% říct, že HTTP a FTP nejelo min. 5 hodin.

"No space left on device" byl svého času folklór na Pipni - ale to je sám o sobě "legendární" hosting.

Nekonečno domén (dvojky i trojky) umí v česku dokonce jeden nový freehosting ... Endora.cz (mám tam nahrané fotky z dovolených, protože nabízejí 2GB). Tady na Flywebu jde u toho druhého nejnižšího tarifu použít 2 domény pokud se nepletu, u těch dalších je to o pár víc, vím, že je to málo, jen jsem zmiňoval, že to jde.

K tomu Vzkazníku .. jo jako že Banán někdy obnovil starý soubor ze zálohy? Tak to fakt netuším, ale nechápal jsem teda o co tam jde, takže díky žes tuhle záhadu vyřešil.

Nahuštěných interview jsem si zatím nevšiml, ale spíše mi příjde trochu divné takové to "zběsilé načítání" fotek, které vzniklo jak jsme to asi "ošetřili" tím inline (ale nejsem si jistý, musel bych to zkusit). Podívej se tam, kde je hodně fotek, třeba tady: http://www.jessica-alba.name/fotogaleri ... ra-nyc.php .. semtam se to rozplacne na takový patvar při tom načítání a vůbec celý ten průběh je takový zmatený.

Rámeček jsem zrušil už s tím, jak jsem měnil pozadí a okraje Twitteru (který byl původně v barvách + rám u těch filmů a ankety) .. ještě zbývá pár kosmetických detailů, jak už jsem psal, a chvíli to zase můžeme nechat ležet.

Ta databáze .. no podle mě jede zcela určitě rychleji, i když někdy zaváhá taky, jak jsem ostatně psal - ale není to už pořád, spíše občas a to se dělo i na Banánu. I ta anketa už se tak debilně nenačítá a jede normálně. Je mi jasné na čem jim to asi tak běží a je mi jasné, že s tím tedy nikdo nic neudělá - v podstatě jsem jim to v tom mailu naznačil. Ten server s MySQL4 je větší jistota, protože většinou to každý nově příchzí bude cpát na tu novější verzi (jako jsem to udělal ostatně taky).

Do toho mailu jsem jim myslím nenapsal nic tak hrozného, navíc v kontextu s tím co se včera, potažmo dnes dělo a to takhle ve 3 odpoledne ještě nemůžeme vědět jaký bude zábavný program pro zákazníky Flywebu na zbytek dne. Napsal jsem pouze realitu s tím, že jsem zrůraznil jako velký problém ten zápis na FTP, což je skutečně problém který omezuje v plnohodnotném využíváni služeb a to už sakra dlouho. Odpověď ale dnes nečekám .. až nejdříve zítra, jak příjdou do práce...

25 říj 2009, 15:46
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No jo, už jsem si toho všimnul, že tam nabízí dokonce až 5 různých domén u Voyageru. Ale takových českých webhostingů je v Česku asi tolik jako prstů na jedné ruce.

Ale docela by mě zajímalo co se tam na tom Banánu s tím souborem stalo, protože to je fakt divný. Logicky se to vysvětlit nedá.

No, u těch fotek jsem si nevšiml ničeho divného. Asi to bude záležitost každého prohlížeče, protože ve FF se to zobrazí úplně nermálně jako vždycky. Něco se načte a ten zbytek tam má svůj rámeček s popisky jako vždy a čeká na načtení. Ale to je otázka pár sekund. Nešlo by tak nějak rychle udělat screenshot, protože si opravdu nedokážu představit co máš na mysli.

Jinak teď to fórum jede opravdu rychleji. Ale ona je otázka jak se to bude chovat v normální pracovní den. Teď je víkend a netu skoro nikdo není. Zítra to může zase jet pomalu. No, nechme se překvapit.

Kdyby ještě fungovalo FTP jak má, tak by vlastně celý web byl docela v pohodě. Ale mám takový blbý pocit, že zase bude následovat nějaké ujištění, že se na to podívají. A jak je znám, tak ujišťování bude pokračovat. Takových ujištění je všude tolik, že by se z toho jeden posral. Třeba tady je krásné ujištění u mBank, že se podívají na "praní špinavých peněz". Ale nakonec z toho vyšel klient tak, že mu zrušili účty a málem přišel i o peníze. http://www.mbank.cz/forum/read.html?f=1 ... sr=ld&pn=1
Navíc pravdu o tom, že to prostě nejede kvůli nim ti neřeknou. Pořád budou tvrdit, že to není jejich chyba. Jak mám v tom podpisu: "Pravda je relativní. Jde o to kdo jí říká."

25 říj 2009, 18:06
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ohledně toho načítání, jak se říká, za vším hledej Internet Explorer. To už ale rýpu do zbytečností, je to detail, ono se to tady načítá hodně rychle, takže to nebudu řešit.

Jinak jsem odsadil ty fotky zprava. Bylo to zase takové krkolomné, protože opět, za vším hledej IE, tentokrát verzi 6, pro kterou jsou marginy španělská vesnice, ale myslím, že jsem to nakonec vychytal a i v IE6 to teď vypadá lépe než předtím (skoro stejně jak v ostatních). Ještěže tam mám ty dva styly (IE6+IE7 a potom zbytek), protože to by jinak bylo k posrání a jsem rád aspoň za to, že IE6 bere podtržítkový hack.

DB na MySQL4 jede tak jak jede .. já si nemyslím, že bude nějaký rozdíl víkend X prac.týden ... ten server bude stejně labilní, takže chvíli tak chvíli onak, ale už to není ten děs co na MySQL5, zázrak to není ale nemusí pršet, stačí když kape, protože v tomhle případě se obávám, že nic jiného než změna hostingu (kde to může být zase to samé) nepomůže. Já osobně ty databázové "stroje" nesnáším a dokud někdo nepříjde s něčím, co při každém kliku neotvírá 20 tabulek a nevytváří 50 dotazů, tak to bude pořád stejný, zvlášť na hostingu jako je tento a hromada dalších podobných.

Uvidím co dostanu za odpověď, jak říkáš, samé ujištění, ale tím to končí. Mi je jedno co mi napíše na ten mail, já mu klidně budu psát na tu podporu odteď pokaždé co to nepojede, pokuď s tím nemíní něco dělat. Jinak mě mají seznámit už před objednávkou, že FTP jede podle větru a klidně si můžete sem tam umazat nějaké soubory.

U toho fóra na mBank jsem se fakt nasmál a to ještě nejsem zdaleka na konci ... jenže kdyby ono to nebylo spíše k pláči. Co je proboha podezřelého na tom, že jednou za čas proběhne větší transakce? Snad je normální, že člověk "jednou za čas" třeba prodá/koupí auto a to je logicky větší transakce. Já už někdy nevycházím z údivu... Vtip o kovboji je ukrutnej .. a je fakt, že když se člověk kouká kolem sebe, dává si do souvislosti určité věci a zkusí se nad tím zamyslet co všechno se dnes děje v rámci třeba boje proti "čemukoliv" apod., tak za chvíli nás asi budou i střílet u stěny za kdejakou blbost.... je přece jasné, že vklad pár desítek tisíc přes ČP je určitě pro teroristy aby si na černém trhu koupili nějaký ten kalašnikov.

25 říj 2009, 19:41
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem to zkusil zobrazit v IE8 a bohužel se mi ani jednou nepodařilo zachytit načítání. Pokaždé se to jakoby na sekundu zasekne a pak se to přepne rovnou na hotovou stránku. Takže stále netuším jak to vypadá. Tys to zkoušel v jakém IE?

Jinak IE6 je kapitola sama pro sebe. Ještě teď si pamatuju, když jsem četl knížku o CSS, kde bylo popisováno jako to chodí s marginy a paddingy. No, každý kdo to četl z toho musel být úplně blbej, protože IE6 totálně popírá logiku věci a chová přesně naopak než zbytek. Takže zatímce se margin a padding sčítají, tak jinde se zase vybere to co je z těch dvou větší a podle toho se ta velikost nastaví. Takže ať kdokoli napsal cokoli, tak pořád doplatil na IE6, které to nedokázalo zobrazit.

Co z mBank odešel Adam, tak to s ní jde od desíti k mínus pěti. Už taky uvažuju o přesunu peněz někam jinam, protože poslední dobou se tam dějí divné věci. Co mě ale vždycky dostane je to jak lidi, kteří jsou zadlužení kde to jen jde, tak dostávají kreditky na statisíce a lidi, kteří nic nedluží a mají tam i miliony, tak nedostanou ani nabídku na tu nejzákladnější. Ale bez Adama se mBank potopí sama. Byl to jediný normální člověk, který používal zdraví rozum narozdíl od toho zbytku zaměstnanců. Já nevím, kde je berou. Oni snad pořádají nějaký speciální nábor největších blbců v Československu, kteří se nedostali do politiky. To se jinak nedá vysvětlit.

Tak nějak teď zjišťuju, že poslední dobou se všude rojí nevysvětlitelné věci. A to jsem zatím myslel, že jediné, co se nedá logicky vysvětlit je ženské myšlení.

25 říj 2009, 22:17
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem se chvíli snažil, ale bohužel, asi bych to musel pustit na 486ce abych to zachytil. Šlo mi hlavně o to, že ty fotky se jakoby nenačítají postupně, ale tak nějak - něco od konce, něco od prostřed a jakoby to má tendenci jít po takové diagonále (to mohu ukázat tady) - mluvím o IE8. Sem tam se v průběhu načítání nějaká fotka (nebo dvě vedle sebe) rozplácne na celou šířku stránky ale jsou to takový fofry, že to nezachytím. Poprvé jak jsem to zmínil, tak mi to tam zůstalo trochu déle, ale už se mi to nepovedlo zopakovat - je třeba hodně fotek a nemít je nacachovaný. Ono je to vše způsobené tím, jak se ty fotky teď za sebe řadí, ale tak markantně to dělá jen IE. Jak ale říkám, je to tak rychlý, že to vůbec není podstatný a stejně se tím nebudu zabývat, takže nad tím nepřemýšlej.

Pozadí v mBank neznám, podle mě si dneska ale nevybereš. Všude je něco, jen je rozdíl v tom, že u mBank o "něčem" víš a tam kde půjdeš to teprve časem /možná/ zjístíš. Kde se dnes nedějí divné věci? Osud mBank asi nezávisí na nějakém Adamovi (nevím, neznám), to tak možná pravděpodobně s ohledem na přístup k zákazníkům, ale závisí na tom jak s ní naloží polská BRE Bank (ta šaškárna s Commerzbank je podle mě víceméně jen "aby si lidi nemysleli" (bo 'fachovci', že) jak jsem nabyl dojmu, už proto jak ti to všude zdůrazňují).

26 říj 2009, 00:15
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem to znovu zkusil na IE a prostě mi to nedovolí zobrazit ty fotky dříve než se to celé načte. Abych detailně popsal jak to vypadá. Kliknu a dostane se to na tu stránku, tak to já nevím, tak půl sekundy jakoby zůstane v tom nenačteném tvaru a pak se zobrazí už jen celá načtená stránka. Krásně to je vidět třeba na tomto příkladě, kde je skoro 200 fotek: http://www.jessica-alba.name/fotogaleri ... awards.php

Mám pocit, že tady asi půjde o hardware. IE to zobrazuje jinak než ostatní prohlížeče. Mě se tak ihned ta stránka poskládá aniž bych to viděl a tak rovnou vidím jen výsledek, ale žádný meziprodukt. Ty máš bohužel to "štěstí", že vidíš i to co s tím ten IE dělá.

A podotýkám, že IE nepoužívám a fotky v cache určitě být nemohly, protože jsem je viděl poprvé v životě. Projistotu jsem zkusil i načtení Živě.cz a ten samý výsledek. Zadám adresu, chvilku počkám a vybafne na mě komplet hotová stránka, žádné další načítání nic - jen se dohrává ta hromada flashe.

A protože jsem to chtěl otestovat ve všech prohlížečích co tu mám, tak jsem to zkusil i v Chromu a tam se to chová normálně. Zadám adresu a ihned na mě vyleze stránka a jako blázen se nahrávají fotky od horní až dolů za sebou. Bohužel ale taky jako v tom IE, žádné rámečky, které by indikovali, že tam jsou další fotky. FF to zobrazí i s těmi rámečky a popisky, do který se usadí fotky.

V bankách si dneska fakt nevybereš. Ale stejně budu muset jít do nějaké malé, co je zdarma, protože asi budu potřebovat některé služby, které mBank zatím neumí. Zatím jsem s mBank spokonej, ale znepokojuje mě co tam je teď za inteligenty. Jinak s tou Commerzbank to je celkem zajímavý. Když se nedaří BRE Bank, tak se ohánějí Commerzbank a když se zase té nedaří, tak tvrdí, že s nima nemá co dělat a že BRE Bank je v pohodě. Prostě fakta se tam přehazují jak se to zrovna hodí. Fakt by mě zajímalo co by říkali, kdyby jak Commerzbank, tak BRE Bank byly v nějakém pořádném srabu. To by si museli asi vymyslet nějakou pohádku na dobrou noc.

EDIT: Tak jsem to zkusil znovu na nových Windows 7 a výsledek je stejný. Rovnou se mi zobrazí hotová načtená stránka. Ale proč to sem píšu. Objevil jsem takovou opravdu hnusnou věc, kterou IE na tomto fóru způsobuje. Když chceš něco editovat, nebo spíše něco připsat, tak s IE narazíš. Zobrazí ti pouze text, který byl v původní verzi a když píšeš pod něj, tak tě pořád bude házet na ten původní text, takže nenapíšeš téměř nic, protože při každém dotyku klávesnice to s tebou bude lítat nahoru a dolů. Je to fakt hnusný. Zajímavé ale je, že se zatím nikdo neozval, že by měl tento problém. Matně si vzpomínám, že jsem si toho kdysi už všimnul, ale rychle jsem změnil prohlížeč (nebyl jsem na svém PC). Můžeš to ověřit, jestli to dělají i ty starší verze IE?

A tady ještě přikládám zajímavé čtení: http://www.zive.cz/bleskovky/velky-brat ... fault.aspx Jsem opravdu rád, že nežiju na Slovensku. Ale jestli se něco takového dostane až sem, tak z Česka už asi opravdu definitivně mizím, protože pokud projde taková kravina jako je tohle, tak už projde i to popravování třeba za přecházení na červenou.

26 říj 2009, 01:50
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mě se to moc nechce rozepisovat, jak říkám, je to banalita. HW, nevím, může být ale nedělejme z netu zase Crysis (nepočítám-li flash teda, to je metla internetu a hrobník výkonu). Tady je když už tak spíše omezením internetové připojení, resp. webová odezva u tak velkého množství malých náhledů. Podle toho jak mi popisuješ to načítání u IE - půl vteřiny se nic neděje a pak vidíš načtenou stránku, tak to musíš mít nějaké VIP O2 ADSL, za půl vteřiny nenačtu 200 fotek ani kdybych se modlil. U Chrome zase říkáš, že se fotky načítají postupně jako blázen a to i tak určitě netrvá půl vteřiny, takže Chrome je pomalejší jak IE8? Fakt se v tom teď moc neorientuju. Mi se 200 náhledů načítá ve všech prohlížečích +/- 5 vteřin a i za tuhle krátkou dobu vidím co ta stránka dělá. A jestli mám brát v potaz ty rozpláclý fotky, které jsem zmiňoval, tak já je nevidím pořád, ale třeba dvě, tři z těch 200 co se načítají, někdy žádná a to si ještě musím všímat a operativně rolovat zrovna tam kde to IE8 načítá a vzhledem k tomu, že je to rychlé, jde to těžko a udělat screen je už úplně nepředstavitelná věc. Určitě to není ale každá fotka, jestli jsme se tady v tomhle bodě možná nepochopili. Mi šlo ale hlavně o ten způsob načítání (to je to co třeba popisuješ u Chrome, takže to vidíš), který u IE není fofrem fotka za fotkou, ale je to "fofrem zmatek", nenačítá se to postupně za sebou ale něco od konce, něco odprostřed, něco od kraje .. ale to už se opakuju... viz je to vidět na tom mým screenu co jsem minule poslal. Živě jaksi nemá cenu řešit, tam není hromada náhledů fotek ale text + pevně "usazené" fotky, takže dáš enter a máš to před sebou. To je podle mne jak srovnávat hlavní stránku tady toho webu a pak ty stránky s fotkami. Ale prostě nezabývej se tím, je to o ničem. IE má svůj způsob vykreslování jak píšeš a tady v této podobě galerie s tím nic neudělám, navíc to už fakt rýpu do blbostí, tohle není vlastně ani žádný problém.

Ta věc s tím kmitáním toho textboxu se v IE8 opravdu projevuje, vím o tom, ale mi jde psát, jen to nevidím (pk se na to ale mohu kouknout jak sroluju). V jiných IE to nedělá - teď jsem zkusil. Ale to je záležitost phpbb fóra, to asi neopravíme .. teda pokud to někdo někde nezmiňuje na webu a neřešil to. Mě ani nenapadlo na to upozorňovat, protože jak můžeš vidět kolem sebe, tady jsme skoro sami dva (tři), co píšou příspěvky delší než je kapacita toho boxu než se udělá posuvník. Ty IE nepoužíváš, já taky ne, akorát Lukáš nevím.

Mimochodem, zajímavé, že dnes najednou celou noc šlo zapisovat na FTP, co? Schválně jsem to zkoušel až do pěti co jsem se tady u kompu pohyboval. Sice mi ještě nenapsali, ale nepochybuji že už to někdo četl ... tak že by se přecejen hnuly ledy... a nebo jen chvilkový záchvěv.

S tím oháněním se Commerzbank jsem to myslel spíš tak, že u nás se nikdo nechlubí, že je něco z Polska nebo to má základy někde v Polsku. Jestli se někdy ohánějí i BRE Bank to nevím, účet tam mám chvíli ale při zřizování smlouvy o BRE Bank ani slovo. Český člověk si totiž nikdy nebude myslet, že z Polska pojde dobrý produkt ať už jakéhokoli charakteru a mBank to ví. Ne nadarmo se polákům v Česku říká "fachovci", nevím jak u vás v Čechách, ale tady jo (viz. hříčka 'fachowo zrobiony', neboli 'profesionálně udělaný' v kombinaci s částečným českým fonetickým významem slova 'fachowo', ale to určitě znáš) ... já mám osobně Polsko taky za takovou "Čínu Evropy" jak tomu říkám.

Jinak pěkný článek. Bohužel to se jaksi netýká jen Slovenska, to je celosvětový trend (viz Francie 3x a dost, O2 a Vodafone nefiltruje "dětské porno" jen u nás a v US jsou na letištích naočkovaní teroristy, ale to už se přeneslo na celý svět .. a dalo by se pokračovat). Jak čtu v tom článku "terorizmom, extrémizmom, detskou pornografiou", tak to už je takový folklór poslední doby tahle tři témata. Proto je třeba udělat z každého teroristu, extrémistu a pedofila v jednom abychom mohli proti "těm skutečným" efektivně bojovat. Problém je, že těch se tyto restrikce prakticky netýkají, jenom to otravuje normální lidi. Otázkou potom je, jestli ti co tohle vymýšlejí jsou tak blbí a nebo ta horší varianta, že je to záměr. Jak jsem četl ten článek na Živě tak si pořád myslím spíše to první, ale třeba jsem v tomto směru jen takový naivní pedofilní extrémistický terorista. Ale zatím se všemu tak nějak vyhýbám (až na O2 filtr), biometrický pas ještě nemám, mám jen dva ty normální, ale to je na zmatení. Je to vtipné ale jsou země, kde neradi vidí určitá razítka - Izrael X Emiráty .. no oni tam na tom blízkém východě se budou šermovat asi do konce světa.

Dnes mě o půl druhé odpoledne vzbudila telefonem spolužačka, že 23.-27.11. máme ty státnice z ekonomie (to je fakt dobré probuzení). Zatím mne to ale nechává klidným, pouze jsem napsal na sekretariát katedry kdo je v komisi a jestli bude jarní termín (jak vidíš, moc se nám tam nechce).

//EDIT: Tak kulový, teď opět nelze zapisovat na FTP ... no, tušil jsem, že ta dnešní noc byla spíše anomálie.

26 říj 2009, 19:10
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak jsem zkusil ten čas změřit a na tomhle vzorku http://www.jessica-alba.name/fotogaleri ... ra-nyc.php kde je něco přes 200 náhledů to trvalo kolem 6 sekund. Ale nezobrazili se během načítání. Až to hotový. Zdá se, že to je u každého jinak. Jinak ta půlsekunda se vztahovala k těm fotkám v tom smyslu, že se to jakoby "zasekne".

Ale včera jsem nad tím ještě přemýšlel a kdysi dávno léta páně 2009 byl někde nějaký test rychlosti prohlížečů a IE8 to vyhrál na celé čáře (prý nejlepší prohlížeč ze všech co tu jsou s čímž já osobně nesouhlasím). A jak se zdá, tak IE se chová na každém počítači jinak. Stejně to IE nechápu. To jsou v tom Microsoftu tak neschopní, že vytvářejí něco tak blbého a neschopného cokoli zpracovat? To si nemůžou vzít inspiraci u konkurence, která je o pár let vepředu?

Tipnul bych si, že teď to FTP chvilku půjde a pak zase nic. Nejspíš to jen byla šťastná náhoda.

Slovo "fachovci" jsem slyšel poprvé. Znám akorát slovo "fachčit". Tady Polské není, tady je maximálně Němčurácko. Ale Poláci jsou velcí experti na všechno. Asi nejlepší počin jejich geniality vyjádřila ta stavba té dálnice, kdy se sekli jen o pár kilometrů s místem, kde se měli spojit. Podobně to asi chodí i u bank. mBank je v tomhle docela zajímavá, protože ačkoli je v Česku, tak jakákoli blbost se musí schvalovat v Polsku. Takže když někdo potřebuje třeba na záchod, tak se nejdříve musí vyplnit sto lejster a poslat to do Polska, aby to potvrdili nebo zamístli a pak dotyčný může nebo nemůže.

Mám takový pocit, že žiju v zemi, kde 9 999 999 lidí jsou teroristi a ten zbytek jsou politici, kteří se s námi snaží zatočit a vyhnat nám ten terorismus z hlavy. Možná by nebylo od věci to zkusit naopak. Třeba bysme zase my mohli vymlátit jim z hlavy tu politiku.
Jak už od roky říkám, parlament je takové pokračování školy. Ti, kteří byly vždy nejhorší tam za trest končí a musí vymýšlet nesmysly, aby se ti, kteří používají mozek (tedy my všichni) museli celý život trápit z jejich "školních výtvorů".

No, tu školu ti teda nezávidím. Ale třeba by to šlo udělat jako tam na ZČU. Určitě by to správná obálka na správném místě napravila. A stačily by jen dva měsíce a je z tebe vystudovaný doktorand. To český školství je stejně k smíchu. Polovina těch co má titul, tak ho má díky úplatkům a končí na vysokých funkcích. Ta druhá polovina ho má zase za svou velkou píly a končí na úřadu práce.

26 říj 2009, 21:49
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To odpovídá ... 6 vteřin, možná ani to ne, spíš tak pod 5. A taky jsem zjistil zajímavou věc a vlastně i vysvětlení, proč to u tebe načítá jinak. Nainstaloval jsem teď totiž Win7 a tady se ten Explorer právě chová jinak než v XP. V XP vidím průběh toho načítání, v 7 (a asi teda i Vista) to hodí až výsledek jak jsi psal, takže tady je zakopaný pes a proto jsme se nemohli shodnout. Dokonce se mi v 7 stane (ale ne pořád, jen někdy), že se ani hned nehodí ta stránka co chci, ale čekám těch třeba 5 vteřin po kliku na nějaký odkaz s fotkama pořád na té výchozí stránce a až pak vyletí nová stránka s načteným výsledkem. Ten IE je fakt zvláštní ... navíc načítání v XP mi příjde logičtější.

Jinak ta inspirace ... MS si bere inspiraci od konkurence pořád (Win7 jsou té inspirace plné), ale on to není často schopen pořádně implementovat. Některá vlastní řešení mi potom mnohdy připadají jako takové drbání levou nohou za pravým uchem... i když něco je použitelné ať zas moc nekřivdím. Třeba takové Aero .. na tom mě sere, že to vypadá tak trochu jak ty naleštěné notebooky, dost kýčovitě, ale třeba si zvyknu .. a když to člověk trochu pošteluje vypadá to i celkem moderně. Kdo ale dělal ty 1px černé okraje kolem každého okna a třeba i mezi tlačítky minim./maxi./zavřít to nevím, ale určitě to nebyl designer ... vůbec nechápu proč to tam je ... MS a elegance to zkrátka nikdy nešlo moc dohromady. Hlavně ale nechápu, proč to Aero skoro nic neumí. Takový Compiz v Linuxu je úplně jiné kafe ... modlím se alespoň za exposé v Aeru (někdy do budoucna), to je neskutečně návyková vychytávka. Vždyť z potenciálu 3D desktopu jde vytřískat takovou spoustu užitečných a ergonomických funkcí a ne jen samé eye candy ...

Ta polská dálnice byla k popukání, znovu jsem se tomu teď dobře zasmál jak jsi to připomněl ... to nepochopím, to by se snad ani u nás nemohlo stát. U té mBank pak musím říct, že se sem tam bavím u toho jejich fóra, jsou tam solidní šílené diskuse ... ale stejně mají odvahu, jiná banka snad něco jako fórum nemá.

Parlament jako pokračování školy ... to je dobré, na tom něco bude. A na tom posledním odstavci o českém školství taky něco je, každopádně, že někdo s VŠ skončí dlouhodobě na ÚP je spíše jeho osobní neschopnost. Teď si mi připomněl co jsme měli na střední na stužkováku za srandu na oblecích "Sejdeme se na pracáku"... to jen taková odbočka, ale zpět k VŠ.. já to beru pořád tak, že ten titul se ti neztratí. Nikdy nemůžeš vědět jak to bude do budoucna, teď má člověk takové plány, za dva roky může být vše naruby a zkrátka je to pojistka, která se vždycky hodí. Navíc je lepší vystudovat teď, než se k tomu pak nutit někde ve čtyřiceti (a že takových lidí je, viz. náš e-elearning).

28 říj 2009, 02:35
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Díky za vysvětlení toho problému s IE. Já věděl, že je někde zakopaný pes. Tak se zdá, že MS se pomalu odklání od logiky věci a přechází k něčemu úplně bez logiky. To načítání je velmi užitečná věc. Třeba když ti v půlce chcípne připojení, tak aspoň něco vidíš. Ale na Vista/7 nevidíš prostě nic a musíš se jedině podívat na zdroják.

A další vtipná věc, která se Microsoftu povedla v 7. Jak už se na té liště dole nezobrazují jednotlivé "odkazy" ke spuštěným aplikacím (víš co myslím, třeba prohlížeč, nějaký program atd jako samostatně ovladatelné přes tu lištu dole), tak se všechno dává do té nové "vychytávky", kde se to všechno seskupuje pokud toho je víc - jako kdysi v XP, kde jsem to opravdu nesnášel a musel jsem to vždy vypnout. No ale tady to je totálně padlé nahlavu, protože když třeba použiješ prohlížeč a ono vyskočí nějaké okno, tak se zahrabe do toho balíku oken a ty ho tam musíš hledat, abys ho zavřel. Ale to není ještě tak hrozný. Horší je, když se třeba ve FF použije jen Download okno a samotné okno prohlížeče zavřeš. A pak ho chceš třeba za pár minut znovu otevřít a to si potom můžeš klikat na tu ikonu klidně do aleluja a bude na tebe skákat jen Download okno. Takže to musíš otevřít přes pravé tlačítko. Opravdu geniální myšlenka. Víc mi vyhovoval starý způsob.

Jinak Microsoft kopíruje, ale trošku s několikaletým zpožděním. Třeba ty taby do IE jim trvaly asi tak 4 roky než to odkoukali od konkurence a než jim došlo, že je blbost mít otevřených 50 oken, když stačí jen jedno. Možná že s Windows 10 někdy hodně v budoucnu se dočkáme i toho co je dnes u konkurence už standard. I když MS to zase udělá po svém a to snad lepší ani nevědět jak to dopadne, protože když dva dělají totéž, tak u MS z toho vždy vyleze něco úplně jiného.
Jo, ještě mě překvapila jedna věc v těch 7. Je to sice anglická verze, ale kalendář a vůbec data tam jsou česky. Tak nevím, buď se to načítá přes internet v češtině a nebo to tam je nějak defaultně jako česká podpora. Nechápu to. Když si třeba najedu dole v liště na hodiny, tak se mi zobrazí 28. října 2009 středa.
Ale jinak je Windows 7 fakt hodně pěkný systém. Rozhodně stojí za ty dva tisíce (i když v Česku stojí 4500 což je taky nahlavu platit dvojnásobek za to, že tam budou lidí mít popisky v češtině, když to je naprosto identický a je jedno v jakém jazyce to je, když každý stejně používá programy, na které je zvyklí v češtině a navíc si stačí stáhnout ty programy co jsou od MS v 7 v české verzi, všechny jsou stažitelné, tak o co jde?). A na Aero si stačí zvyknout. Když je vypnuté, tak to je nechutný. Ale asi nejhezčí byly XP. Ta jejich modrá v takové zakulacené podobě, to byla prostě nádhera. Tohle je takové, že to ani neurazí, ale ani neudělá radost.

Tak trošku jsem uvažoval nad těma Polákama jak stavěli tu dálnici a jedno nechápu. Jak se někdo může na zemském povrchu netrefit o několik kilometrů. Vždyť mají GPS. To musel být promyšlený přehmat, protože nikomu normálnímu by se to nestalo. Opravdu by mě zajímalo jak by to dopadlo, kdyby Poláci vrtali ten Eurotunel z obou stran (asi by oba tými zahynuly při náhodném navrtání mořského dna). Ti co to dělali, tak měli rezervu jen pár centimetrů a vešli se do ní. A to nic neviděli a byly pod mořem. Poláci měli přímou viditelnost a nikomu tam nedošlo, že proti nim žádnou druhou stranu dálnice nevidí. To určitě musel vést někdo s tím rychlotitulem, protože nevšimnout si tolika indícií, že je něco špatně, to je nemožné.

Parlament je stejně zajímavé místo. Když se občas podíváš jak to tam chodí, tak se musíš smát. Ty lidi vlastně nedělají nic jiného než že sedí v lavicích jako ve škole a neustále čtou své "referáty". A potom se střídají u pultu, kde si navzájem nadávají a uráží se tak dlouho, dokud jim to třídní (předseda) nezatrhne. Potom jsou všichni uražení a odmítají se shodnout i na tom, že 1+1=2. Jen škoda, že tu nepraktikují ten styl jako v Asii, kde si ještě "vyměňují" názory (pěstí sem, pěstí tam a je to).

Jinak s tou školou souhlasím, někdy se to může hodit. Ale já jsem ta výjimka, protože mě by to stejně bylo k ničemu. Já si najdu svůj vlastní způsob jak se zabezpečit a pak se děj vůle boží. Mě hrozně vadí ty praktiky, kdy musíš poslouchat nadřízené. To není nic pro mě. A poroučet lidem (podřzeným), to taky není nic pro mě, protože já beru všechny jako sobě rovný a je mi proti srsti někomu poroučet co má nebo nemá dělat. To snad každý ví sám, co má nebo nemá dělat.

Ještě k webu. Tak mě napadlo, že by nebylo špatný ještě ke každému z těch filmů přidat titulky. Něco málo tam toho je, ale nové věci tam nejsou. A možná by nebylo od věci to udělat pro každé titulky jako vlastní stránku. Bylo by to vhodné pro SEO a přišlo by tak víc lidí a možná by se někteří i vraceli kvůli Jessice. Na každé z těch stránek by mohli být ty titulky třeba v české, slovenské a anglické verzi. Ale je to jenom takový nápad.

28 říj 2009, 12:51
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další