Právě je 19 říj 2018, 22:07

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
Nový vzhled webu 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Nový vzhled webu
Teď to vypadá o hodně líp, díky. Obě písmena se dají rozeznat a je to takové jakoby vystouplé, no prostě jako nebe a dudy. Podle mě byl problém v tom, že to bylo až příliš tenké a tak to zapadalo do toho pozadí, ale teď to doslova křičí JA. Rozhodně to je teď o 1000% hezčí. A už to žádné jiné písmono než J nepřipomíná. Abych řekl pravdu, tak mi to teď připomíná ikony na iPhonu.

19 říj 2009, 16:12
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo, ta ikona z iphone .. asi jo ... jinak z půl metru je to ale pořád T bych řekl, když na to zkusím koukat jakoby tvýma očima ... každopádně asi to nebudem teď dál řešit, ono sama funkčnost té ikony je spíš o tom, abys rozlišil ten web na záložkách a ne aby tam někdo něco četl a myslím, že tuhle funkci to plní teď dobře. To ztučnění fakt pomohlo, souhlasím.

19 říj 2009, 16:20
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Já tam už žádné T ani nic jiného nevidím. Jsem už prostě zvyklý na tučnější a výrazné než slabé a zapadlé.

Ale teď jsem si všimnul, že jsi ten "Twitter" informačník změnil na barvu pozadí. A taky jsi změnil ty "lišty" s datumem a názvem aktualit? Aspoň mi to připadá slabší barva. Víc se mi líbila ta předtím, ale vypadá to dobře.

Mimochodem, to fórum už zase jede pomalu. Zajímavý, před chvílí úplně letělo, ale když dojde k poslání postu, tak to zase jde jako na porážku a nechce se tomu moc pospíchat. Je to občas fakt zajímavé sledovat, jak to dopadne. Pošle, nepošle, dojde, nedojde ...

EDIT: Tak víc se mi líbí ta současná lišta, má zakulacené rohy a víc se tam hodí (jsem se znovu podíval na tu starou a je to značný pokrok). Ale moc se tam nehodí to pozadí v těch Twitter aktualitách. Nevím jak jiným, ale mě se zdá, že to úplně svítí. Chtělo by to něco neutrálního.

19 říj 2009, 20:14
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zdravím, nový design musím pochválit, mám rád změny a tahle změna se mi moc líbí. Možná teďka začnu zase trochu víc přispívat do fora. :)

21 říj 2009, 00:11
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak až teď jsem si toho všimnul. To písmo je jiné. Vypadá skoro stejně, ale je jiné. Tak proto mi to připadalo takový divný. Bylo to jiný (jen jsem nedokázal identifikovat co přesně). No, tak po vyřešení záhady už říkám, že se mi to líbí. Proto mi taky ty Novinky na Twitteru připadali divný a jiný, ale teď se mi to líbí. Teď už snad skoro nic na změnu nezbývá, nebo se pletu? (I když o jedné malé změně bych věděl, ale nemá to moc cenu, protože to je jenom drobnost)

21 říj 2009, 10:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jirky: Ani nevíš jak mě potěšilo, že napsal i někdo jiný kromě "věrné trojky" (a to počítám i sebe). Dokonce mě to tak potěšilo, že jsem dnes přidal na web nový fotky :laugh: .. jestli máš nějaké připomínky nebo návrhy na zlepšení k tomu vzhledu tak samozřejmě klidně napiš

Mick: Vysvětlím. Lišta, ano, jde o to, že je jiná nemá jen jinou barvu, je jiná celkově a je "nasvícená" z té správně strany ... už sis taky všimnul ... a světlejší je z důvodu "odlehčení" té úvodní stránky. Předtím to bylo strašně přeplácané. Ze stejného důvodu má i Twitter barvu pozadí, takže nevím proč se ti zdá, že svítí. Dal jsem mu okraje v barvě té nové lišty a nastavil jsem také 2px místo jednoho. Je to styl pro "drby", který se uplatňuje třeba i u přehledu fotek apod - tam třeba předtím byly ty béžové obdélníky a to nebylo podle mě nic moc. Takže, že by Twitter zářil se mi nezdá, když má stejnou barvu jako pozadí, spíše naopak s tou stránkou trochu splynul a není tam jak pěst na oko a také je to "korektnější" vůči těm světlejším lištám (víc vyniknou). Twitter svítil, jak tam byla ta "záře nad pacifikem" (to už si zeditoval), ale ten omyl tam zůstal 2 hodiny. To byl jen důkaz, že si musím pořídit nový monitor, protože ty nové TNka ty barvy už asi fakt tak neslévají, když si hned viděl, že to tam být prostě nemůže. Já si tady musel pohrát s nastavením a pak už jsem taky viděl, že to je děsná barva. Ono tyhle barvy, ze kterých ten web vychází (a které jsem uzpůsoboval podle loga) mají takový problém, že když s nima víc laboruješ tak chytají odstín do růžova (zpravidla ty světlejší odstíny - viz ta "záře nad pacifikem"). Nakonec jsem teda usoudil, že ten Twitter bude stejný jako pozadí a hotovo. Dále, neber to jako final stav.

Ten tvůj poslední post jsem asi vůbec nepochopil. Jaké písmo je jiné? Písmo by mělo být všude stejné.

Fórum ..jo, řešil jsem fórum .. mi to teda post pošle vždy, jen často čekám. Že by se to neodeslalo se mi zatím nestalo. No, napíšu ti dnes ještě mail a trochu to rozvedu tam jak se zatím věci s "hostingem" mají. .. jo a promiň, že jsem nereagoval doteď, ale potřeboval jsem se teď pohnout z místa ve více věcech a nědělal bych nic jiného, než psal do fóra.

PS: a zmiň i tu "malou změnu" co máš na mysli .. není řečeno, že to budem dělat, ale napiš o co jde i když je to "drobnost".

21 říj 2009, 15:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Takže se mi to nezdálo, když jsem psal o té "záři nad Pacifikem". Já myslel, že se mi to zdálo, protože když jsem tam přišel podruhé, tak už to vypadalo jinak (jako teď), ale protože jsem nevěděl, že se to změnilo, tak jsem to tam tak nějak znovu zmínil s tím svícením (když si člověk není jistý, tak to radši napíše). Ale ne, teď to je v pohodě. Prostě jak jsem řekl, nebyl jsem si jistý co s tím je nebo není, protože když jsem to viděl poprvé, tak to bylo jako pěst na oko. Teď to je fakt pěkný.

Co jsem myslel tím písmem? Podívej se na ten můj starý screenshot a na současný web. Písmo se zdá být stejné, ale je to jiné. Teď je světlejší a třeba ta "výzva" na fanklub, tak ta je méně tlustá než předtím. Prostě to teď vypadá tak o 100% líp než předtím. Taky jsi trošku upravil barvy u odkazů v textu pokud se nepletu. Dříve měli trošku jinou barvu.

A to co jsem měl na mysli jako zlepšení je asi toto. Ta pravá strana webu je laděná světle, ale levá je spíše tmavá. A tak by možná nebylo špatný tam dát stejnou barvu těch do těch "filmů" a "ankety" jako je v té liště. A nebo mě teď napadlo, že by to šlo udělat jako tu lištu. Aby to mělo zakulacené rohy a v podobném duchu. Ale je to na tobě. Jak říkám. Není to vůbec důležité. Je to jenom taková drobnost, které jsem si všiml.

PS: Teď to fórum zase jede rychle a bez sebemenších problémů. Je to fakt divný.

21 říj 2009, 16:08
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To co zmiňuješ je otázka dalšího vývoje a jo, zrovna nad tímhle jsem přemýšlel jak jsem dělal ty nové lišty. Jen nevím, jestli by pak nebylo trochu "osamocené" to logo ať se zas nedostaneme úplně mimo ty barvy když bude vše světlé. ... už dříve jsem psal o efektnějším nastylování a časem uvidím co s tím provedu. Nechci dělat nějaké zběsilé změny hned ze startu, takže zatím si to nechám trochu "sednout" a časem uvidím co mě napadne.

To písmo .. no to písmo je podle mě stejné. Jestli to totiž porovnáváš s tím screenshotem cos udělal, tak se ti to zdá na něm tučnější, protože jsi to uložil jako .jpg, který prostě ostré hrany "rozpatlává", ale to určitě víš. Podívej se na ten můj starý screenshot, kde jsem zapnul to vyhlazování a tedy to vypadá jak u tebe ve Vistě (uložil jsem to v .png takže to není rozpatlané) a porovnej si to se současným stavem - je to stejné. S písmem jsem ani nic nedělal, takže to by byla už fakt nějaká záhada. To samé barva odkazů - podle mě otázka komprese .jpg, odkazy jsem taky neměnil. Screenshoty vždycky ukládám do .png, je to lepší.

Teď plánuju nejdříve doladit určité detaily ohledně nadpisů a tak .. někde modrá barva apod, to se sem nehodí .. a pár takových nesourodých "fragmentů" co tu zůstalo z minulého vzhledu. Také řádkování u nadpisů fotek kde je více jak jeden řádek je jakési zhuštěné.

Jinak pokud sis všiml u nových galerií z dneška, náhledy dávám na 125px (předtím bylo 100) a přestal jsem používat to zalamování po pěti fotkách. Těch 125px zajistí, že pokud jsou fotky spíše do šířky, vždy je jich min. 5 na řádku... negativum je to, že hodně fotek je úzkých, takže se jich potom na řádek nacpe klidně i 9 a to už nevím .... napiš co si o tom myslíš, třeba by bylo dobré ty náhledy ještě zvětšit a fotky "do šířky" pak budou na řádku holt třeba jen 4 ... nevím.

Ještě jeden detail - díky nastylování na odkazy co tu teď je, nejde poznat tzv. "navštívený odkaz" .. vadí to někomu? ... nebyl by totiž problém tam dát nějakou trocu jinou barvu aby to šlo rozlišit.

21 říj 2009, 17:40
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To, že ten JPEG něco tak hnusného provede bych teda nečekal (předtím jsem si toho vůbec nevšimnul.). Vím, že to není zrovna zázrak, ale tohle je fakt moc. Už s ním na takovéhle věci končím.

O těch navštívených odkazech jsem také přemýšlel a myslím, že to rozhodně nebylo naškodu. Takhle můžou být lidi trošku zmatení, jestli tam už byly nebo ne.

Co se těch fotek týká, tak bych to tak nechal. Sice to občas může působit přeplácaně, ale pořád lepší než předtím. Protože když to je omezené a sejde se tam pět úzkých fotek, tak najednou to vypadá hrozně, ale tohle je naprosto v pohodě.

21 říj 2009, 17:57
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Trochu jsem uravil barvu těch navštívených odkazů. Není to nějak extra výrazný rozdíl, takže nevím, jestli je to dostatečné. .. ale zase chci aby ty odkazy byly vidět .. nebo potom použít úplně jinou barvu, třeba tu klasickou hnědou.

Ty fotky, ok ... jen ještě uvažuju nad těmi starými galeriemi, kde to zůstalo po pěti ... jedině zaměnit chování toho DIVu v css ... nebo to nechat tak .. nevím .. tam zase těch fotek na řádku bude ale ještě víc, protože náhledy jsou menší.

21 říj 2009, 22:04
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak ten rozdíl mezi červenou a oranžovou není zrovna moc velký. Chudáci barvoslepý, ti budou rádi že aspoň uvidí ten odkaz (i když někteří zase nevidí červenou, takže ani to tam neuvidí). Ale naštěstí jsem si všimnul, že ta subnavigace na stránkách taky mění barvu a to už dobře není. Tady by se to mělo raději zakázat, aby ta "Úvodní stránka" neměla jinou barvu než ten zbytek.

U těch fotek mám pocit, že nejlepší by bylo ten DIV pomocí CSS upravit. A ty fotky samotný by se taky pomocí CSS dali zvětšit na požadovanou velikost, ale to je už extrém, který není potřeba. Sice to je menší, ale to vůbec nevadí. Stejně na ty staré fotky chodí málokdo a tohle je fakt už jenom detail.

21 říj 2009, 23:14
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo tak aby navigace neměnila barvu, tak to leda, že by ses do toho chtěl pustit sám, protože tohle fakt přepisovat nebudu. Problém je v tom, že to není nikde naincludované v jednom .php souboru kde bych tomu jednoduše přiřadil jinou třídu, ale navigace je vložena na každé jedné stránce kde se nachází. ... teda jestli mi neuniká jak by to šlo udělat jinak.

Barva - můžu tam dát tu klasickou hnědou ještě, jak jsem už psal.

Když změním chování toho DIVu, nezmění se to pak ale u všech? To by byl totiž problém .. nevím, nemám s tím zkušenosti .. ale třeba se to uplatňuje jen v té třídě, kde to definuji, zatím jsem to nehledal tak netuším. ... Zvětšení náhledů reději ne - asi by nebyly moc ostré.

21 říj 2009, 23:38
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Na ten malý detail jsem zapomněl, že to je vlastně na každé samostatné stránce. Ale to je stejně jedno, protože to jde přepsat přes CSS. Vše je uzavřeno v <p class="navigace"> a tak to stačí definovat jen pro tuto úzkou skupinu. To samé ty fotky. Tam to je vše v <div class="galerie"> a proto stačí jen připsat tu kouzelnou formulku, aby se DIV chovalo jako SPAN. Proto se to nemůže změnit u všech, protože to budeš definovat jen pro třídu galerie. Doufám, že si to ještě pamatuju správně, ale kdyby ne, tak se určitě najde nějaké řešení, protože jsem tam určitě musel nechat nějaký "bezpečnostní" kód pro takový případ.

22 říj 2009, 00:22
Člen fanclubu
Člen fanclubu

OK, barvy navigace jsem vyřešil ... já taky někdy myslím patou .. jako třeba v tomhle případě.

U toho div na span je to asi display: inline .... problém je, že pokud mám zápis takto:

Kód:
.galerie  {  text-align: center;  display: inline;     }

... ty fotky mi to přestalo centrovat a řadí se normálně od levého okraje .. no ale kdyžtak na to ještě kouknu.

A co ta barva toho navštíveného odkazu? .. mám tam dát tu hnědou? ... zkusím to ještě u sebe na localu jak by to vypadalo

//EDIT: tak myslím, že jsem navšívený / nenavštívený teď rozlišil lépe, bohužel je noc a tradičně nelze zapisovat na FTP ... už mi s tím fakt lezou na nervy. //EDIT2: tak nakonec jsem to ještě procpal .... potom ještě ta upoutávka na fórum a na Twitter by nemusela měnit barvu, to dořeším ..... jen mě zajímá, je tohle rozlišení lepší?

22 říj 2009, 00:44
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Nejdříve k těm barvám. No, upřímně jsem z toho byl trošku mimo, protože mi to dělalo problém rozeznat co je co. Tys změnil tu barvu původních nenavštívených odkazů na původní navštívených odkazů, kterou jsi potom změnil na hnědě červenou? Myslím, že původní červená u odkazů byla pěkná. Ale u navštívených by to chtělo něco víc než podobnou barvu. Tak jsem tu napsal dlouhou řadu věcí, které by šli a teď jsem to smazal, protože jsem asi přišel s řešením. Co takhle použít fialovou. Ta se dá rozeznat od jiných celkem bez problémů a neplete se s červenou.

No, ohledně těch odkazů na Twitter a fórum jsem taky chtěl napsat. Ale to je detail na pár řádek CSS.

Už mi asi došlo co myslíš s těma fotkama. (řadí se od leva a po pěti nebo všechny?) Ale děje se to i u těch nových, kde to už není po pěti? Tam by to mělo být v pohodě, ale nevím, jestli se to tam děje taky.
U těch starých asi už chápu proč. Je tam problém s tím, že to je tříděné po pěti a těžko říct, co si ten blokový element nechává i při předělání na řádkový. Tohle by asi chtělo trošku víc pročíst a zjistit jak by to mělo jít. Pokud se to tak chová, tak v tom případě by to možná šlo nějak "odblokovat". Nápad bych měl, ale stále nevím, co přesně to dělá.

Mimochodem, když jsem tak koukal jak to je vlastně napsaný u těch nových fotek, tak jsem zjistil, že tam máš chybu v kódu u té knížky u ALTu. alt="Na uvedení knihy "Who What Wear: Celebrity And Runway Style For Real Life" od Maybelline" /> Uvnitř uvozovek smí být pouze jednoduché uvozovky (nebo i zpětné lomítko před normálníma uvozovkama? Už nevím, jestli to jde i tady v HTML nebo jen v CSS, jsou to taky 4 roky co jsem to naposledy viděl). Naštěstí to je celkem jedno, protože to nemá žádný důležitý význam pro prohlížeče, ale pro jistotu jsem na to upozornil.

22 říj 2009, 11:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak počkej, takhle jsem to zas nekombinoval. Barva nenavštívených odkazů je přece pořád stejná, tobě se zdá jiná? Jediné co jsem měnil je barva navštívených a tu jsem teď z hnědě-červené předělal ještě na úplně hnědou (tak se to chovalo i u starého designu) a myslím, že teď už je to dostatečně zřetelné. Tu fialovou jsem zkusil u sebe na localu, ale vypadá to divně. Je to pak vlastně výraznější než ty nenavštívené. Navíc s tou fialovou se dá počítat asi max. u modrého odkazu, tohle by byl docela barevný guláš. No napiš co si o tom myslíš.

Dořešil jsem ty upoutávky na fórum a twitter a díky za upozornění na ty uvozovky. Já jsem si toho totiž všimnul jak jsem tu galerii dělal, protože PSPad to označil, říkal jsem si, že to spravím, ale jako vždy jsem na to nějak zapomněl.

No a jinak ty fotky ... bohužel to zarovnává doleva i ty nové (u strarých všechny, ne po pěti, takže tam inline funguje) .. aspoň teda u mně na localu na Apachi se to tak chová na webu jsem to ještě nezkoušel - říkám to proto, že některé věci se mi na mém Apachi chovají trochu jinak než na webu, asi to bude nastavením serveru, ale to nebude tenhle případ. Jinak abys viděl jak to vypadá, tak tady screen staré a tady jak vidíš nové dělají to stejné.

22 říj 2009, 13:27
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Asi to bylo tou barvou těch navštívených odkazů, protože se ty nenavštívené jevili jako včera ty navštívené. Ta červená vypadalo spíš jako oranžová. Ono taky záleží jaká barva se použije. A tamto nebyla zrovna šťastná kombinace. Někdo, kdo to předtím neviděl, tomu by to bylo jedno, ale protože mám v paměti tu předkombinaci, tak jsem si to takhle spojil dohromady. Ale teď to už je celkem v pohodě. Ty hnědá už nevypadá jako červená a tak ta červená nevypadá jako oranžová. Je to až neuvěřitelné, co některé kombinace barev dokážou udělat.

Tak už konečně chápu co jsi měl na mysli. No, je to tak trošku divný, ale řešení určitě existuje. Jen ho teď vymyslet. Určitě to bude jen nějaká drobnost, kterou stačí upravit. Ale problém asi bude v tom, že jak to je vše řádkové, tak se to smíchá dohromady a už to zarovnání neplatí, protože ani nemůže. Jediný způsob co mě napadá je vycentrovat celý ten vnitřek něčím, co by nezasáhlo ten zbytek. Ale to by nešlo, a proto se musí pro všechno napsat další pravidlo, které to vycentrování neguje a to už jde, protože pokud se nepletu, tak každý samostatný odstavec má třídu "text".

Mimochodem, u fotek v současné verzi mi vadí taková malá drobnost. A to je nalepení až úplně na okraj. Objevil jsem to čistě náhodou. http://www.jessica-alba.name/fotogaleri ... or-lax.php

Ale když se na to teď dívám, tak ono zase to zarovnání doleva nevypadá špatně. Asi jsme zvyklí na ten střed, ale to také není nejšťastnější řešení, protože to vypadá jako obrácená pyramida - viz. ty fotky výše.

22 říj 2009, 13:56
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Takže věc se má takto. Jak píšeš, zarovnání na střed ve třídě galerie neplatí, protože jsme tam narvali to inline. Vycentrování dosáhnu tak, že pro třídu page zruším text-align: left; ale to se bohužel vycentrují i nadpisy včetně navigace atd...

S tím nalepením až do kraje .. vím, zkoušel jsem nastavit margin zprava pro třídu galerie, ale to mi jako vedlejší efekt u starých fotek dělá velkou mezeru vždy za pátou fotkou (zřejmě kvůli těch divů co tam zůstaly). Pak jsem tedy zkusil nastavit margin zprava pro třídu page, což má kýžený efekt, ale zase se nějak rozjel layout celý stránky v některých prohlížečích. Tohle jsou tedy zatím moje poznatky. V těch stylech je docela guláš a já jsem dalšími úpravami tomu určitě nepomohl, takže se popravdě už někdy docela ztrácím a marně hledám co s čím souvisí a co se kde navzájem ovlivňuje.

Pokud tě něco napadne, napiš ... jinak máš teda za to, že by se ty fotky měly zarovnávat raději nalevo jo? ... no něco na tom možná je, protože ta "obrácená pyramida" je fakt, a působí to tak vlastně skoro všude, už proto, že se obvykle na podledním řádku sejde jen pár fotek nebo dokonce jedna.

A ještě taková drobnost ... na tom mém minulém screenu můžeš vidět v IE ty hrozné okraje kolem fotek v barvě odkazu (v minulém designu byly tedy dokonce modré). Opera to nezobrazuje, FF nevím, nedíval jsem se, ale už jsem to dal pryč přes border: 0; v galerie img, myslím, že je to daleko lepší bez toho.

22 říj 2009, 17:55
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jak jsem psal, po vycentrování by se musel text, názvy a prostě všechno co tam ještě je zarovnat tak jak to bylo předtím. To není problém. Jen se všude přidá jeden řádek CSS navíc. Ale ono záleží na tom, jak se rozhodneš s tím zarovnáním, půjdeš doleva nebo do středu.
Ale je tu ještě jedno jednodušší řešení. Prostě tam vložíš další DIV, který bude v tom "reklamním" sdělení a další úplně na začátku toho souboru s menu. Tím se to omezí jen na vlastní obsah a bude se muset jenom změnit zarovnání toho "text".

Jinak on v tom je guláš. Je v tom totiž spousta věcí, které byly v předchozích verzích a postupně se na to nabalovali další, takže ani já sám nevím co co ovlivní.

Těch rámečků kolem fotek jsem si ráno taky všimnul. Taky mě napadlo, že by bylo lepší to změnit na bez rámečku, ale zase se to hodí v tom smyslu, že lidi ví, na které fotky už klikli. Sice tam je ten tvůj mechanismus procházení fotek, ale stejně spousta lidí dává přednost standardnímu procházení.

22 říj 2009, 19:33
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Takže jsem se snažil o vycentrování ... Hezky se to čte, co kde udělat, teoreticky je to zcela jasné. Bohužel je to problematické a vše nejede jak by se dalo očekávat. Divil by ses, ale na webu je docela dost věcí, které nemají ani žádný definovaný styl a řídí se tedy podle toho centrování čili nelze to opravit jednoduše přes styly a je třeba je ručně vyhledat a prdnout jim zarovnání vlevo aby se nesmyslně necentrovaly (viz třeba některé reklamy na casino .. je toho ale víc, některé prvky neberou zarovnání vlevo definované ve stylech - typicky stránka s linky, fakta, support .. atd., čili opět ruční editace). Je tam prostě guláš, i když chápu proč tam je a jak už jsem psal, já jsem tomu svými úpravami také ani omylem nepomohl.

Každopádně zkusil jsem ošetření jak pomocí DIVu v té "reklamě", tak bez. Bez DIVu je to KO, protože jak jsem při úpravě webu přidával ten text "Navigace:" (původně tam nebyl), hodil jsem si tam zase inline aby mi to nelezlo pod sebe, což mi teď v tom stylu nebere text-align podobně jako u té galerie když jsme to poprvé zkoušeli jen takto jednoduše. Varianta s DIVem je naproti tomu průchozí, jede mi to až na jeden, dva .. detaily. Ta moje galerie fotek potom vycentruje tu načtenou fotku do středu okna. Je to tím, že jsem jí natvrdo přiřadil (bohužel) styl screen.css ale to by se dalo ošetřit tak, že pro web definuji nějaký nový, uvedu jej do hlavičky a screen nechám beze změny ať si ho natáhne ta galerie. Jenže to není vše. Vyskytl se problém se zobrazováním kdy styly pro "drby", "dvd-ram" atd .. jsou ujeté kdesi mimo a !nepomáhá nastavení zarovnání v CSS!, což jsem vyřešil úpravou marginu ... až na Chorme, potažmo Safari, které to zobrazuje pořád jinde než má i když to není žádná tragédie... ale přesto ...

Když už jsme u toho všeho, také nevím, nakolik je korektní dávat obsahu webu jako výchozí zarovnání na střed a vše co je třeba hodit doleva (což je většina) pak dusit v CSS .. trochu mi to příjde jako ne moc dobrá věc.

Čili asi takto ... na webu teď nic není změněno, to jsem vše zkoušel u sebe na localu.

Ad rámečky .. popravdě nevím čemu dávají lidi přednost při procházení fotek, protože já všude vidím úplně hrozné a pomalé webové galerie .. tak třeba dávají přednost těmhle sračkám a já jsem nějakej divnej, když se to tak všude vyrojilo. Když vidím jak mi někde tmavne stránka a rozbaluje se ten obdélník tak by mě trefil šlak... 5 vteřin života v prdeli než se to vytelí a další vteřiny při procházení než ti to naanimuje ty pochybné přechody co člověka vůbec nezajímaj.

Ten rámeček tam ale nedám, jednak se to nezobrazuje ve všech prohlížečích i když tam je (ale pro tu Operu by jej možná chtělo nastavit a pak by to asi šlo taky), a druhak je to prostě ošklivé. Také používám všude možně často metodu, že rozklikávám jednotlivé fotky ale dělám to kolečkem do nových tabů v pozadí, takže je irelevantní, jestli se mi to označí jako navštívená fotka nebo ne, když jsem při tom klikání pořád na jedné stránce a beru to systematicky. Nedovedu si představit, že na to někdo kliká po jedné fotce a pak zas dává zpět a bere další fotku, to by musel být asi blbej, zvlášť pokud je projíždí všechny (a na exoty s IE6 co tu možnost nemají fakt nemíním brát nějaké zvláštní ohledy, tam už je to "jenom aby to nějak jelo").

23 říj 2009, 02:07
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 94 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další