Právě je 17 pro 2018, 15:06

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
Tip na galérku 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Tip na galérku
Jsem rád že se to líbí a díky za připomínku .. pokud jde o tuhle chybku tak to jsem si popravdě nevšiml. Dělá to ve všech prohlížečích co jsem teď zkoušel ale mi se to dneska načítá tak rychle (banán má asi dobrý den), že jsem měl problém "to trefit" :) (mmch zato včera tak od 17hod hluboko do noci se web vůbec nehýbal a to jsem chtěl aktualizaci poslat už večer, ale nemělo to cenu, taky vám to včera nešlo?). Jinak to co zmiňuješ zas takový problém není, jak říkáš, můžem se zachovat jako MS a prohlásit to za "vlastnost" :) ... ale pokud se mi s tím povede něco udělat tak to fixnu (neříkám že jo, nezkoumal jsem to ještě). Taky je tady ještě možnost aby se fotka už načítala zmenšená - nevím jak se na tuhle variantu kdo dívá, můžete napsat. Nicméně jsem to nechal takhle, protože díky té chvilce co to problikne v plné velikosti, je aspoň i tomu největšímu nevšímákovi hned jasné, že ta fotka je větší a může si ji zvětšit pokud chce.

Fotky dávám do složek podle let, protože když si představím kolikrát tento rok ještě bude Jessica s Honor v parku, tak už fakt nevím jaké kombinace názvů složek honor-park, honor-jessica-park, park-honor apod. budu za chvíli vymýšlet :) ... jo, bylo tam toho už prostě hodně, blbě se v tom orientuje, minimálně fotky z veřejnosti a společenské akce, u těch dalších možná ani není třeba, ještě uvidím.

Jen k tomu Youtube ještě... protože moc nechápu jaks myslel ty čísla cos tu teď hodil, hlavně z pohledu co se ti zdá moc: "podle rychlosti 100kB/s jsem soudil, že míníš HD, protože to je rychlost 800kb/s a to je už hodně moc" ... ten tvůj přepočet je OK o tom žádná, sice nevím proč to převádíš na kilobity ale budiž .... nicméně 100kB/s (kilobajtů) je moc? Vždyť to není ani 1 Mbit. Běžně stahuju cca 890kB/s což dělá necelých 7 Mbit (to tak nějak u ADSL odpovídá té 8 Mbit lince a to ještě můžu být rád, protože většina lidí spíš mluví cca o 6.5Mbit reálně).

//EDIT: jo a ještě prosímtě, je to detail, ale změň dole rok u toho (c) na každé stránce, jsem to hledal a za boha to nemůžu najít, tak jestli mi prozradíš kde to je zastrčené, tak by mě to fakt zajímalo :)

24 led 2009, 17:23
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Na ten rok jsem zapomněl. Je to součástí patičky, kterou jak zjišťuju jsem dal do souboru s odkazy. Ani si na to nevzpomínám kdy jsem to dělal, ale asi jsem proto musel mít důvod. Nejspíše zjednodušení. Ale bohužel jsem zapomněl, že tady na notebooku mám starou verzi z léta, takže jsem si bohužel přidělal spoustu starostí. Naštěstí Google má vždy aktuální výsledky, tak jsem mohl využít včerejší podobu webu, abych opravil smazané info o premiérách.

A co se týká té chyby, tak většina lidí si toho nevšimne. Než vůbec zjistí, kde jsou jaká tlačítka, tak se jim to načte. Ale ten banán, je fakt, že občas má problémy. Nevím, jestli jim spadne server nebo to je tak zahlcený, že to už fakt dál nejde. Občas se stává, že je tak vytížený, že rychlý internet je úplně k ničemu. Ale není se čemu divit. Na tom serveru je dalších zhruba tisíc webů a k večeru je špička. Ale včera to asi rovnou spadlo. I když podle měření to vypadá, že večer to šlo. Tady jsou statistiky toho serveru: http://statistiky.monitoring-serveru.cz/b01

U toho Youtube jsem chtěl upozornit na to, že rychlost 100kB/s je na SD až příliš vysoká. Nevím, ale pamatuju si, že jsem si dříve vystačil s rychlostí kolem 300kb/s a proto se mi zdá pro SD 800kb/s vysoký. Přeci jen to je malé nekvalitní video. Ale nevím, jak to je dnes. Taky dost záleží, co si člověk pustí. Starý videa byla na hranici dívatelnosti. Nový už i v tom SD jsou docela slušný. Ale protože ti nestačilo ani 100kB/s, tak jsem logicky usuzoval na HD.

25 led 2009, 12:53
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Aha, no a já tu patičku hledal a ona je zatím v odkazech :) ... smazané info o premiérách sice není taková hrůza, ale ještěže máme toho Velkého bratra .... taky jsem si jednou něco nechtěně přeplácnul, tak si ten soubor vždy raději stáhnu ať mám stopro jistotu.

Banán nevím, těžko říct čím to bylo, ale pokud koukám na ten monitoring tak 23. a 24. tam je šňůra výpadků a to odpovídá. Sem tam se to chytlo ale většinou sis mohl udělat dvě tři kávy než se to načetlo.

Ta rychlost na SD video ... no já vím, že to stačí, ne že by to nestačilo, ale proč čekat až se to šnečím tempem natáhne, když třeba já dost často chci nejprve rychle proklikat obsah jestli mi stojí za to u toho zabít třeba 5 minut ... sice to jde i když to není načtené, ale tak člověk po každém kliku zas čeká až se mu ta část načte. Kdyby se to stáhlo celé hned během pár vteřin jako na jiných webech, bylo by to lepší, to je celé co jsem tím chěl říct. ... Mmch ještě co se samotného Youtube týče, tak cca od té doby co jej počeštili se mi někdy stává, že natrefím na suchou hlášku "toto video není určeno pro vaši zemi" nebo tak něco. Docelá dobrá sranda, asi autorská práva.

28 led 2009, 18:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

O těch hláškách už jsem slyšel. Je to fakt ubohý takhle rozdělovat svět, na USA a ten zbytek. Ale naštěstí spousta věcí je tam několikanásobně, takže se určitě dá najít i verze, který není jen pro vyvolené. Během LOH to tak taky bylo pokud si dobře vzpomínám. V určitých zemích se to smělo vysílat a ve zbytku ne.

28 led 2009, 23:02
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2