Právě je 22 říj 2018, 20:58

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Tip na galérku 
Autor Zpráva
Nováček
Nováček

Příspěvek Tip na galérku
Zdravím!

Chodím na túto vašu stránku o Jess už veľmi dlho a páči sa mi to tu, ale mám jeden tip na vylepšenie prezerania fotiek. Dnes som si pozeral nové fotky a tak ma napadlo že by sa to prezeranie dalo spríjemniť nejakou posúvacou galériou, nedávno som sa stretol s týmto:

Kód:
http://www.huddletogether.com/projects/lightbox2/

Je to nakodené v javascripte a myslím že je to jednoduché na zpreváckovanie, vyzerá to dobre a tie obrázky sa dajú posúvať.

Ak by ste niečo podobné vedeli rozbehať budem rád a myslím že aj ostatný návštevníci...

Ďakujem

16 led 2009, 22:01
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Tip na galérku
Jsem rád, že ses ozval, když už tady chodíš dlouho - člověk má hned pocit, že to tu nefunguje zbytečně, resp. pro těch 5 aktivních lidí. Ono kdyby sem takhle někdo přispěl častěji, tak i ta motivace něco s webem více dělat by byla větší a nejen ohledně fotek. Návštěvnost sice nějaká je a není špatná (i když to bývalo lepší), ale prostě odezva žádná (čili chybí "hnací motor" - určitě mi rozumíš), takže to je těžko. Co se galerie týče, tak možnost posouvat fotky mě už taky několikkrát napadla, ale aktuálně je většina fotek na webu v rozlišení 2200*něco a nevím jak bys chtěl zobrazit plné rozlišení, když tam bude třeba to, co navrhuješ. Osobně moc tyhle galerie nemám rád, protože pak koukám na krásnou fotku někde v prostředku obrazovky (využití plochy monitoru tomu zrovna moc neříká), kterou bych si rád prohlédnul detailně ale nemůžu. Možná jiný koncept, který by umožní zobrazit i plné rozlišení, protože to už jinak zrovna můžem nahrávat fotky X*800px apod. a ještě ušetříme prostor na hostingu. Při aktuálním stavu fotky prohlížím tak, že je rozklikám kolečkem do dalších tabů v prohlížeči a pak je projdu (každý normální prohlížeč to umí). Já tady ty fotky sice moc neprohlížím, jelikož je tu teď nahrávám, ale mluvím obecně o jakékoli takto udělané galerii ... uvidíme co napíšou ostatní (Mick) .. nevím jak on tohle vidí.

17 led 2009, 12:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mě to napadlo před pár dny také, že by se na některé věci taková posouvací galerie hodila, ale taky nejsem příznivcem těchto věcí. Je to v mnoha ohledech otravné a hlavně tam jsou ty malé fotky a pro zvětšení je člověk musí znovu rozklikávat a pak zavírat další okna a zase chodit zpátky v té galerii, které trvá neuvěřitelně dlouho než se zase načte. To je hlavní problém. Moc dlouho to trvá. Nevím jak ta v JS, ale ty co jsem viděl na různých webech, se to jmenuje snad coppermine nebo tak nějak, tak to je na zabití. Tak jsem se konečně podíval na tu v JS. Tu znám, ale občas bych jí taky nejraději "zabil". Občas to je dobrý, když se člověk chce podívat na ty malé fotky, tak stačí jen klikat na další. Ale ty velké, to je zbytečné klikání navíc.
Je to na tobě Whille, jestli se s tím chceš dělat? Mě osobně to je jedno. Ale myslím, že by možná bylo lepší ty fotky dát do jednoho archívu, ten dát třeba na rapidshare a zbytek na webu nechat tak jak je. Pokud by někdo chtěl všechno komplet stáhnout, tak by to udělal přes jediný link a měl by to ihned a vše bez stovek kliků a ukládání každé fotky.

17 led 2009, 13:35
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To s tím Rapidem či něčím podobným mě už taky napadlo, otázkou je, kolik lidí to skutečně stahuje a ukládá a kolik lidí si to jen "prokliká". Mám skoro pocit, že těch druhých je většina.

17 led 2009, 13:53
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Většina lidí to jen proklíká a podívá se na v průměru 10 fotek v měsíci. Aspoň tak vychází statistika. Ale hlavní problém je, že kdyby to měli stahovat celé, tak by to trvalo moc dlouho a vždy je to spousta fotek. Ta galerie by zvýšila počet shlédnutí. Přeci jen, lidi jsou líní a nebaví je pořád jen klikat a vracet se.

Mě zase tak trošku štve, že vždy musím dát reload, když si chci prohlédnout fotky, protože Firefox nějak vždy nestáhne všechny náhledy. Těžko říct kolik viny na tom má i samotný hosting. Je zajímavé že to je ale pouze tady na webu a nikde jinde.

17 led 2009, 14:18
Nováček
Nováček

Tak je fakt že to ten lightbox pri tých vysokých rozlíšeniach zobrazuje dosť ťažko, to som si nevšimol, lebo som to skúšal len s obrázkami cca 800x600 ale určite existujú aj iné riešenia, len ja som sa stretol s týmto... Ak ide o hnací motor, tak ťažko môžete robiť ešte niečo naviac ak Jess so sebou niečo nerobí s čím by sa dalo pracovať a rozvíjať web.

Pokiaľ sa môžem vyjadriť k tomu rapidu, tak v niektorých prípadoch by to bolo fain napr. posledne pri campari fotkách alebo nejaká oficiálna akcia, ale také bežné veci ako je posilovňa, reštaurácie to si len vždy pozriem ale nesťahujem to no a pri týchto bežných veciach by to chcelo to posúvanie...

17 led 2009, 20:00
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Chápu jak to myslíš ... tak pokud budu mít trochu čas, zkusím nad něčím popřemýšlet ale zatím mě nenapadá nic .. taky jsem po ničem ještě nepátral takže to je jasné ... ale třeba nějaký solidní nápad příjde.... jde o to aby byla taky nějak rozumně zachována možnost prohlížení v původním rozlišení.

High-res fotky Campari jsou ke stažení tady, linkoval jsem na to i z webu tehda, ale ty jsou už extrém, nejsou to ty zkomprimované na rozumnou velikost co jsou v galerii. Mi to jako nedělá problém prdnout do novinek odkaz na archiv kde budou fotky z aktuální novinky a který nahraju na nějaké to úložiště ... to už jsou 3 kliky navíc. ...alespoň takovou mám představu ... jestli jste někdo mysleli dávat to pod každou galerii zvlášt, tak to považuju za nesmysl i s ohledem "životnosti" linků na Rapidu (já tam teda premium nemám a zřizovat si ho ani nebudu) ... a životnost linků na jiných službách je o tom samém.

//EDIT: jo a ještě jedna věc ... Rapid asi nepřipadá v úvahu, protože bychom zrušili všechny zákazníky modrého prdu - viz kauza down 20kB/s přes den, takže něco jiného

Mick: To je asi problém Banánu, teď mi to nedělá ale někdy ano a to nepoužívám FF ale Operu, takže zjevně to není věc prohlížeče. Až mi to zas bude blbnout, napíšu kámošovi - dělá nějaký support u Banánu, pochybuju že něco vyřeším .... za pokus ale nic nedám.

//EDIT2: letmo jsem hledal a objevil jsem tohle:
Kód:
http://ualbum.crempa.net/index_cz.html

...když si tam rozliknete ukázku a nějaké album a dáte si "fullscreen mode", tak se mi to docela zamlouvá. Ten kód jsem nezkoumal, mám teď nějakou práci ještě ale třeba by to šlo nějak "zpacifikovat" pro naše účely.. zkusím na to někdy kouknout

17 led 2009, 20:43
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jak jsem řekl, je to na tobě. Má to své výhody i nevýhody. Třeba u té velikosti fotek. Když jsou malé i ve skutečnosti a někdo chce větší, tak pořád bude klikat a bude zjisťovat, že všechny jsou malé, i když mezi nimi budou pak třeba i velké. Je to velmi matoucí systém.
Jediný způsob jak by to šlo udělat je ten, že by se vytvořila standardní stránka jako dosud a pak ještě ta slideshow ve vyskakovacím okně. Každý by si mohl vybrat, jestli chce prohlížet ručně velké fotky nebo jen vidět ty malé.

A co se té rychlosti 20kB/s týká, tak to není tak úplně pravda. Bylo to před pár měsíci, ale mohl za to rapidshare a jeho "vylepšování" služeb (kéž by někteří raději nikdy nic nevylepšovali, ušetřili by tím spousty starostí všem - viz. třeba mBank - už se hrozím toho, jak psali, že chtějí udělat internetbanking více user friendly). Teď už to běží plnou rychlostí, teda pokud se to zase nesesype jako před týdnem.

A jinak jsem rád, že nejsem jediný, kdo má ty problémy s načítáním. Přeci jen ty servery jsou staré, hodně staré, moc moc moc staré. Dokonce ručně postavené a jsou to snad jen obyčejné P4 na 3GHz. Jak já říkám, jednojádrový přežitek.

18 led 2009, 13:59
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zkus na tu galerii kouknout znovu. Rozklikni si tam nějakou tu ukázku... např. tady: http://ualbum.crempa.net/demo/Image_gallery_1/ a dej "fullscreen mode" tam dole pod tím obrázkem... tahle varianta se mi zamlouvá. Princip bude stejný jako teď, jen tam uvidíš navíc ten "menubar" který ti umožní pohyb mezi fotkami. FF ti taky automaticky resampluje fotku na rozměr tvého okna a musíš kliknout abys měl plnou velikost (pokud si nepřekopeš výchozí nastavení) a tady to nebude jiné .. ale nevím, taky jsem pořádně tu galerii nezkoumal, je to jen nápad a nijak neomezuje současný stav.

To s O2 není o Rapidu ale je to fakt o O2 (prčti fóra třeba na dsl.cz atd...). Mám sice GTS ale přeprodej linky od O2 a mám stejný problém, stejně jako spousta kámošů co maj ADSL přímo od O2.

Banán není o jednojádrovém přežitku ale o jejich bordelu. Dovolím si tvrdit, že být tam nadupaná mašina, nic se nezmění. To, že Windows nemají efektivní správu procesů a vůbec řízení systémových prostředků a jednojádro je tak při agresivnějším multitaskingu ze strany uživatele nepoužitelné bez čachrů s prioritami procesů je problém systému, ne procesoru. Dnešní vícejádrové procesory (víceméně jako vedlejší efekt) "záplatují" problém majoritního systému, který tak bude v řízení prostředků i nadále neschopný, protože už to řešit nemusí, to je celé... ale to jen na okraj k "přežitkům", Banán těžko jede na Win, tam je prostě jen bordel. Reaguju jen na to slůvko "jednojádrový", ono totiž kdyby se dělaly výkonná jednojádra, tak slušný operační systém na něm podá ve většině aplikací vyšší výkony než dvoj a vícejádro s další nutnou režií, která vyplývá z podstaty věci. To, že výrobci narazili na tech. limity při stávajícím výr. procesu a zvolili tak odlišnou cestu je holt věc jiná. Celé je to jen o marketingu, tak jak jej všichni známe v té nejčistší podobě, kdyby se výrobcům dařilo sypat ty 20GHz a více CPU jak před časem proklamovali, po vícejádrech neštěkne ani pes, protože by se tlačilo zkrátka něco jiného.

18 led 2009, 15:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Toho jsem si vůbec nevšiml. Předtím jsem ten fullscreen sice použil, ale byla tam stejně veliká fotka. Aspoň potvrdilo to, co jsem předtím řekl. Člověk si prostě toho nevšimne, protože předpokládá, že vše tam je malé a proto to nepoužije. Ale jinak je to dobrý. Pokud to chce zavést, tak do toho. Mě se to celkem líbí. A je to chytrý. Jen bohužel ten příklad byl trošku nedomyšlený, když tam dali jen ty malé fotky.

K tomu ADSL. Sice chápu, že nejjednodušší je hodit to na O2, ale oni za to asi fakt nemůžou. A nebo můžou, ale jen v určitých oblastech. Mám taky ADSL od nich s udávanou rychlostí 8Mb/s a skutečnou jen 5,5Mb/s (i když O2TV jede mnohem rychleji, HDTV by měla mít přes 6Mb, takže by mě docela zajímalo proč net je pomalejší než TV). Problém tu byl někdy od října až do listopadu, ale teď už aspoň u mě není. Rychlosti byly mizerný, to souhlasím. Ale stále si myslím, že to bude u RS. Mě to jede naplno. Třeba u RS blokují některé IP adresy a nebo pro ne premium uživatele mají jen tuhle pomalou rychlost. Co já vím, tak se to zpomalení objevilo až po převratné novince, že všichni budou moci stahovat bez čekání, ale jen rychlostí 80KB/s. Ona je pravda, že občas ta rychlost i teď klesne jen na 60-100KB/s ale není to tak hrozné. Ale stejně bych to viděl na ten RS. Uživatelů je stále víc. Internet je stále rychlejší, ale RS má stále stejnou konektivitu, kterou mělo před více než rokem. Tohle bude asi ten největší problém. Už dříve byly doslova vyždímaní do posledního Mb (a to byl internet rychlostí stovek Kb. Dnes má každý Mb).

Jinak to o tom procesoru, to bylo jako přednáška ve škole. Aspoň, že umíš takto mluvit. Já bych to nedokázal. Já řeknu, co mi padne do huby.

18 led 2009, 17:25
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo, ono to tam je malé, protože ta fotka je malá, ale když tam bude velká fotka, tak to bude velké ne? (jako je to normálně teď) .. aspoň doufám teda, já ten kód fakt neprocházel, teď na to asi zrovna v jejbližších dnech nebudu mít ani čas nebo spíš myšlenky ale zkusím se na to výhledově podívat (radši už nikomu žádné termíny neslibuju), sám fakt nevím. Kdyby to mělo být blbý tak to holt nepoužiju, taky to chci zachovat tak jak to myslíš ty, čili ať odpadne nějaké klikání navíc atd.... a pokud jde o tu alternativní galerii jak si psal v minulém příspěvku, tak to je zas práce navíc při aploudováni fotek a 2 verze jako zas dělat.. to asi ne.

ADSL je celkově hodně o lokalitě. Možná to omezení uplatňují dle zatížení a přípojek na tom kterém místě a pokud nejsi třeba z většího města, tak se to u tebe ani nemusí projevit. Já nechci nic házet na O2 a je mi jedno jestli za to můžou nebo ne už proto, že Rapid použiju vyjímečně. O tom O2 z různých fór jen vím, že lidi psali, že jim to někdo na zákaznických linkách i potvrdil (že je to tzv. "řízení datového provozu při vytížení sítě" či tak nějak, co mají dokonce vyhrazené ve smlouvě...) jako taky není problém si zvednout telefon a ověřit si to sám že, když na to příjde.. i když zas beztak záleží na koho trefíš. Nevím nic o konektivitě Rapidu, ale na straně O2 si dokážu živě představit, že jim sosači z Rapidu dělají největší traffic, tak to holt (třeba i selektivně) "utahujou". V síti jim totiž nic jiného nedělá větší traffic než kontinuální stahování, takže bych se právě i nedivil. O2TV jim negeneruje v porovnání s tím vlastně nic, protože vždy putuje jeden stream na ústřednu s DSLAMy určenými pro zákazníky O2TV a ta stejná data jdou pak všem zákazníkům co tuto službu mají distribuována od ústředny, takže když zapneš doma O2TV, tak žhavíš drát jen mezi tvou zásuvkou a ústřednou a rozhodně jim nezvyšuješ zatížení sítě jako takové, jak si někteří myslí. Je zcela jedno jestli v tu chvíli O2TV sleduje 10 zákazníků napojených na tu konkrétní ústřednu nebo ji nesleduje žádný - stále jde jeden stream dat (programů TV) do ústředny ať na to někdo kouká nebo nekouká. Jdou tam totiž stále stejná data pro všechny, kdežto stahováním na netu vytěžuješ síť jako takovou, jelikož každý samozřejmě stahuje něco jiného a od někud jinud, komunikuje s jinými servery atd... takže tak. Jinými slovy na netu konzumuje každý jiný obsah, u O2TV každý stejný, takže by byli blázni kdyby jim měl každý uživatel O2TV generovat traffic na síti - být to tak, tak už jim to dávno leží. Z toho co jsem napsal je i častečně zřejmé, proč je ten net u tebe pomalejší, když víš, že O2TV ti určitě z principu musí brát větší traffic a myslíš, že je tam teda rezerva. To, že rychlost tvého netu se hodně odvíjí od tvé vzdálenosti od ústředny určitě víš, ale u dat z O2TV takové nároky nejsou (při využívání netu komunikuješ oběma směry, jsou tam nějaké útlumy latence atd a celkově je přenos náchylnější na kvalitu linky než data z O2TV co ti posílá ústředna). Další věc je ta, že kdybys neměl O2TV možná i ten net by ti jel lépe než 5.5Mbit, protože zákazníci O2TV jsou napojeni na DSLAMy, na kterých je O2TV a její pakety tam mají prioritu nad provozem, který generuješ na netu. Je to z jednoduchého důvodu - aby se zajistila plynulost obrazu když třeba čumíš na telku a zároveň děláš na netu. Net je tedy na těchto DSLAMech tak trochu na vedlejší koleji a má to za následek ještě jeden negativní jev a to ve formě horších pingů. Schválně, kolik máš ping třeba na nix.cz? Tak kolem 30ms +- tipuju, že? Na DSLAMech bez O2TV je to obyčejně 15ms +- (mi to dává teď 13).

//EDIT: jinak abych ještě dodal jak to přesně s tím Rapidem u mně je, tak 250kB/s (čili max co mají na free) stahuju v noci, přes den to jede cca 20kB/s, víc ani ránu ... tak od 21 hod, spíš později, se to začíná zvedat (přesně tuhle zkušenost má několik kamarádů). A co ještě podle mě napovídá tomu, že to dělá O2? No přece ten čas, vždyť z Rapidu přece nestahují jen češi, když my máme noc, tak jinde je třeba den, že ..tak proč mi to pokaždé vždycky v noci jede naplono... :) Tohle nemá podle mě s Rapidem co dělat .. když se podívám na charakter toho jak to "leze" zrovna teď třeba (5 sek. nic, pak to skočí na 300 na 1 sek a pak zas 5 sek nic a zas na 300 na 1 sek = prumer da tak 20), tak to není zatížením serveru Rapidu, to je prostě někde úmyslně utažené.

No a tam to s tím procesorem chce teda asi dost uhladit kdyby to měla být přednáška, taky jsem to tam jen tak vylil jak mi přicházely myšlenky, snad se dalo trochu pochopit co jsem měl na mysli :) .. nic to ale nemění na tom, že Banán lepší železo určitě potřebuje, jak si říkal.

18 led 2009, 19:09
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ještě musím dodat k té galerii, že předtím (úplně poprvé) jsem si nevšiml, že v tom fullscreen modu se dá dále pohybovat. Proto se mi to předtím jevilo jako blbost. Ale jinak je to fakt dobrý a když budeš mít čas, tak to můžeš udělat. Funguje to, je to dobrý a přehledný.

S tou rychlostí je to dost divný. Je sice pravda, že občas to jelo v noci rychle, ale byly dny, kdy to jelo jen přes den a v noci zase ne. Já bych to viděl na ten RS. Je to fakt přetížený. Před pár dny jim to i na několik hodin rovnou spadlo a nic nefungovalo (vůbec nic). Dokud alespoň nezdvojnásobí konektivitu, tak to bude to samé. Už snad v roce 2006 měli něco kolem 170Gb/s a teď to je myslím stále to samé. A už v té době to bylo vytížené jako blázen. Problém je totiž v tom, že většina konektivity je určená platícím zákazníkům. Musí tam být rezervy, aby splnili to co si lidi zaplatili. A na zbytek zbývá jen něco málo, ale připadá na tu konektivitu většina uživatelů. Navíc tu může být ještě jeden důvod. Třeba je určitá kvóta na jednu IP adresu. Nevím jak to je ADSL, ale třeba u CDMA, když se to spouštělo v roce 2004, tak tam byly jen 2 IP adresy, na které připadali desítky tisíc uživatelů. Asi nemusím zdůrazňovat, že použití služeb, kde se hlídali IP bylo téměř nemožné. Navíc ta pomalá rychlost se nevyhla ani platícím zákazníkům u RS před pár měsíci. A taky tam je limit, který když se překročí, tak už si nestáhneš ani byte a musíš čekat týden nebo dny na nový traffic.
To řízení datového provozu při vytížení sítě tu sice existuje, ale pochybuju, že by se to používalo. Navíc by to nebylo jen u RS, ale u všech služeb. Zeptej se těch přátel jak jim jedou jiné služby. Ať si něco stáhnou. Uvidíš, že tohle se opravdu neuplatňuje. To je až od nějakých 300GB - 500GB za měsíc. A vytížení sítě O2 snese těch "pár" stahovačů. Většina lidí to nedělá, takže na jednoho připadá 100 obyčejných, kteří ani netuší, že něco jako RS existuje. Opravdu bych to viděl na nějakou ochranu RS před zhroucením. Ale fakt to začalo až po tom jejich vylepšení. Dříve problémy nikdy nebyly.

Jediné, co lze doporučit těm, kterým se z RS pomalu stahuje je to, aby počkali až se to zrychlí. I kdyby platili za Premium účet, tak ta rychlost se nezmění. U mě to trvalo asi čtvrt roku než to začalo fungovat tak jak mělo. Je docela zajímavé, že některé soubory se doslova plazili a jiné zase létaly plnou rychlostí. Takže to je u RS, protože není možné, aby O2 blokovali jen některé soubory a zbytek aby šel plnou rychlostí.

19 led 2009, 02:58
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo, na tu galerii kouknu.

Vzhledem k tomu, že nikdo z nás asi nepůsobí v O2 ani v Rapidshare tak je to stejně všechno v rovině spekulací, ale je to zajímavá diskuse tak vypíchnu pár dalších věcí:

Proč by se omezoval Rapid a ne jiná úložiště? Protože je zdaleka nejpoužívanější. I jiné takové služby se někdy "potácejí", ale tam vidím, že je to jednoznačně zatížením toho serveru (příklad za všechny - uloz.to), jelikož to v takovém případě jede velice proměnlivě a úplně náhodně, kdežto ten charakter průběhu stahování co vidím u Rapidu a popsal jsem jej v minulém příspěvku je naprosto kontinuální po celou dobu stahování přesný jak podle taktovky - jasná a okatá regulace. Jo, může to být i ze strany Rapidu, ale jen pro uživatele ADSL? A proč? Proč těm s UPC, wi-fi... ten STEJNÝ soubor jede ve chvíli když mi to zrovna nejede?

To, že někdy jedou některé soubory rychle i když jiné pomalu, může být dáno tím, že je zrovna blokován jen určitý server (Rapid nemá přece jeden = jednu IP). Tady nevím nad čím se podivuješ. Jinak proč by někteří operátoři na lince O2 někomu řekli, že ne, oni nic to Rapid a jiní zas po nátlaku, že jo, že používají řízení provozu, že je to i ve smlouvě. Tady je evidentní, že O2 samo neví co, v call centru nemají ani jednoznačné informace a mlží bez ohledu na to, jaký vlastně mají podíl na problémech zrovna s Rapidem.

Nebudu na té regulaci popírat nějakou účast Rapidu, navíc jestli fakt mají nějaké problémy, ale jinak se mi celkově zdá, že máš nějaké přehnané mínění o kvalitě sítě O2 na to jaké máš mínění o Česku obecně :laugh: ... "O2 snese těch "pár" stahovačů" já si myslím, že nesnese ani omylem, vždyť to jsou staré shnilé dráty od kanárů tak co bys chtěl. Podle mě představa, že O2 neuplatňuje regulaci provozu je naivní. To, jak říkáš, že omezujou od 300 nebo 500GB apod ... tohle s tím nemá co dělat, tady jde přece o "regulaci denní špičky" ne nějakého "absolutního" čísla přenosu dat za měsíc, to je úplně jiná kapitola. Asi zbytečné je psát, že O2 je firma na zisk jako každá jiná, nemá zájem o nasrané uživatele a jelikož vědí na jaké "infrastruktuře" to tady běží tak proč by si dobrovolně koledovali o malér typu, že bude zahlcená síť a budou všichni řvát, že jim to nejede? Takhle pokřikuje pár tisíc warezáků co kvůli Rapidu nechodí už ani na záchod, a kteří nikoho v žaludku netíží a 90% typických uživatelů internetu (ala přečtu blesk, ponadávám na novinkách a kouknu na horoskop) je tak "spokojených". Z Telecomu se po přelepení loga, přestříkání telefonních budek a služebních aut na modro nestala mávnutím proutku jiná firma, která pozlatila dráty a najednou je všechno úplně super. Já nepopírám, že dělají modernizaci (vyměňují síťové prvky Siemensu apod. za korejské Hauweii :) ) ale probíhá to velmi podobně jak by to probíhalo v dobách Telecomu, takové to jako "strana mírného pokroku v mezích zákona" nebo jak je ta vtipná prupovídka, která sice sedí spíš do jiné oblasti ale i tady jde s trochou fantazie napasovat. Důležité taky je, že O2 a podobné nadnárodní korporace si léčí své finanční rány, které jim uštědří nároční zákazníci v těch vyspělejších částech světa, kde sebou nenechají tak mávat jako třeba my zde v Česku. Naprosto obdobná je situace třeba v bankovním sektoru a věřím, že v telekomunikacích to není jiné.

Neříkám, že mám pravdu, nemůžu to vědět jistě ale já to prostě vidím takto, jestli ty si myslíš, že co se toho omezování týká je to výhradně v Rapidu, tak ti to určitě neberu... A víš co se ještě podle mě omezuje? Youtube. Klikni na jakékoliv video a schválně jestli ti to dělá to co mi (a opět nejen moje zkušenost). První 2 - 3 vteřiny linka jede naplno (nějakých 890kB/s nebo kolik mi to stahuje) a vzápětí se to omezí na zhruba 100kB/s a takto se dostahuje už celé video. Zajímavé ne? Jestli namítneš, že to klidně může dělat Youtube, tak se nabízí stejná otázka jako u Rapidu, proč to dělá všem s ADSL co znám a nedělá to těm s UPC, s wi-fi atd? Prostě služby které jim generují největší provoz na síti jsou zkrouhnuté dle času = momentálního vytížení sítě (i to Youtube jede v noci líp.. tak 200 kilo), tak to IMHO osobně vidím ale jedním dechem dodávám, že je to čistě můj názor a že jsem nepojed šalamounovo h@vn@ a klidně ta O2 může být vlastně skvělá firma, které všichni křivdí a ubližujou kdykoliv dostanou příležitost ;)

p.s. a jinak ani nejsem zrovna moc modelový příklad, protože Rapid použiju když není zbytí, takže nějakou ucelenější statistiku kdy to jak jede nemám a vím že i přes den mi to sem tam jelo líp - třeba 150kB/s, ale zase to mělo takový obdobný charakter přenosu jak když to jede těch 20, prostě IMHO jen zrovna mírnější regulace. Rapid použiju výjimečně už proto že podmínky té firmy jsou mi proti srsti, sám ses zmiňoval o limitu pro premium a větou "A premium account enables you to download 2.66 Gigabyte per day", si snad dělaj z lidí srandu, to nestáhnu ani jeden HD rip, takže co se mě týče ať si to strčijou do zadnice.

nevím proč píšu tak dlouhé příspěvky, to už není normální...

//EDIT: Pokus o vtipnou poznámku: nechce se do naší ""vysoce odborné"" (mooc hafo uvozovek) diskuse ještě někdo zapojit? :D

19 led 2009, 16:30
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Proboha, doufám, že si nemyslíš, že si myslím něco dobrého o O2. To ani omylem. Ta firma se od dob žlutého moru nijak nezměnila. Ale co jsem slyšel, tak slyší na výhružky, že odejdeš. Takhle někteří lidé získávají ty různé slevy, co jsou jen pro nové klienty. Třeba půl roku nějaké služby za polovinu. Ale chce to fakt vyhrožovat.
Ale co chci říct. V tomto případě si opravdu myslím, že O2 je v tom vinna jen částečně. Jak píšeš, že ti jede RS jen rychlostí kolem 150kB/s, tak to je zhruba normální rychlost. Maximálně se z toho serveru dá stahovat tak do 300kB/s. Je možný, že někde to O2 usměrňuje, ale fakt je to divný, že to začalo až po té modernizaci RS. Dříve to nebylo. Tohle mi prosím tě vysvětli. Je to až od léta, kdy se přešlo na ten nový geniální model.
A u toho Premium účtu to je jinak. Dříve bylo na 5 dní 25GB. Dnes je na každý den 10GB + asi dalších bůhví kolik GB jako záloha, kdybys náhodou potřeboval. To byla jedna z těch novinek + to neomezené stahování pro všechny, které podle mě právě způsobilo tuhle situaci. Až teprve potom se to začalo projevovat. Tak mě napadá, jestli náhodou není nějaké omezení na právě stahované soubory z jedné IP. Pokud by třeba v tu chvíli stahovalo více lidí něco z RS na stejné IP, tak by tam možná mohla být ta kvóta třeba 200kB/s, která by se mezi ně rozdělila. Kdo ví, co dneska kdo používá, aby něčemu zamezil. Navíc bych řekl, že hodně záleží z jakého serveru RS právě stahuješ, protože jsou některé které jedou fakt hrozně pomalu (60kB/s) a jiné zase rychle (to by vysvětlovalo proč neADSL je rychlejší - mají štěstí). Dokud RS nenavýší konektivitu, tak za rok se jim to celé zhroutí. Už teď mají co dělat, aby to šlapalo jak má. A ty výpadky jsou stále častější. Nedávno si dokonce lidi mysleli, že RS bylo zabráno policií za šíření warezu a dalších autorských děl, protože jim to zkolabovalo na dost dlouho.
Navíc soudit podle pár stažených stažených souborů je blbost. Ať stáhnou desítky nahodných souborů a uvidí, jestli jim to půjde rychle nebo ne. Sám jsem si totiž dlouho taky myslel, že to blokuje O2. Ale postupem času se všechno zase spravilo, takže bych to viděl na velkou smůlu některých uživatelů, kteří si budou muset na svou "opravu" taky pár měsíců počkat. Mimochodem, taky mi to šlo jen a pouze na 20kB/s a víc ani ň. Ale z rána to šlo rychle a pak najednou jakoby bum. Konec. Spadlo to. Zkoušel jsem všechno. Nic. A občas i v noci to šlo tak pomalu. Fakt to vypadalo na O2, ale asi to není O2, protože to bylo jen čistě náhodné. Některý den to prostě nešlo a jindy zase šlo. Ale to bylo právě v létě.

Co se toho YouTube týká, tak tam bych viděl problém na obou stranách. Youtube je něco jako RS. Gigantický počet uživatelů, kteří neustále jen sosají. A právě to HD video, které asi podle rychlosti popisuješ je velký problém. Přeci jen miliony uživatelů, kteří stahují v tu samou chvíli to hodně zatíží. A navíc u toho videa už fakt záleží i na jaký server zrovna narazíš. Ty videa jsou někde rychlý jako blázen a někde jsi rád, že se ti vůbec načte. A O2 a ta kolísavá rychlost tomu taky moc nepřidají. Ale musím říct, že většinou ta rychlost běží na svém maximu (zajímavé je, že linka má snést 12Mb/s a jeden to jen poloviční rychlostí). Navíc mám pocit, že u některých služeb se po určité části videa, která se načte, stahování najednou zastaví a čeká se až to tam dojede. V poslední době se s tím setkávám stále častěji. Dávalo by to smysl. Přeci jen když si někdo třeba z půlhodinového videa pustí 2 minuty, tak je blbost to stahovat dál. Na Youtube se u těch obyčejných všechno načte ihned, ale u HD je to logicky pomalejší.
To mi připomíná, že stejný problém mám u videí na Živě.cz nebo Doupě.cz nebo jak se to přesně jmenuje. Něco se načte ihned a něco trvá pár minut.

A nebo by se to dalo ještě vysvětlit tak, že u vás je mnohonásobně víc stahovačů než tady a fakt vás blokuje O2. Ale dříve to byl problém celé země, takže těžko říct. Ale ta síť u O2 ten traffic opravdu zvládne bez problémů. Vem si třeba dnešní služby jako jsou archívy televizí. Datový tok každého pořadu je 1-1,5Mb/s. Co je horší, stahovač, kterých je docela málo a stáhne si třeba 2GB za den nebo desítky uživatelů, kteří připadají na toho jednoho stahovače, kteří si pouštějí několik hodin denně různé pořady? Ti, kteří opravdu skutečně využívají RS a další takové služby, tak tam mají účty a určitě lepší připojení než je ADSL, které jede opravdu pomalu. A pak tu je nejpočetnější skupina, tipnul bych si tak 90% lidí, kteří internet použíjí pouze a jen na prohlížení webů s minimálním trafficem. Síť je dobrá. Je to sice český, ale bohatě to stačí. Podle mě jsou fakt hlavní problémy v přetížení služeb. Přeci jen je tu takový malý problém v tom, že když na YouTube přijde měsíčně přes 300 milionů lidí a stáhne si miliardy videí, tak ta rychlost nemusí být neustále stejná. Tohle je globální služba, takže špička tam je vlastně pořád. Ale ta skutečná až přes den v USA. A navíc počet lidí stále roste. To je stejné jako když MS vydal tu betu Windows 7. Moc dlouho jim to nevydrželo.

To mi připomíná, že to řízení datového provozu s jiným názvem se vlastně používá. Když máš zapnutou O2TV na HD kanálu, tak rychlost internetu je tak nízká, že skoro nic nestáhneš. Jsou tam rezervy pár Mb/s, ale bohužel se nevyužívají a využívá se jen toho pásma do 8Mb/s, které funguje jen při puštění kanálu v SD.

20 led 2009, 00:30
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ačkoliv jde tato debata zcela mimo mně, musím se ozvat. Aktuálně stahuji z rapidu rychlostí 760kb/s a stahoval jsem i mnohem vyššími rychlostmi, takže něco takového jako omezená rychlost stahování tam nejni (nebo spíš, nenarazil jsem na ni).
Dokonce i v době, kdy jsem měl jen 4mb jsem málokdy stahoval pod rychlost 450kb/s. Omezení objemu stahovaných dat je velice politováníhodné, těch 10 gb za 5 dní je málo. Mimochodem nevím jak vy, ale já mám limit kolem 12 gb za 5 dní. Což sice není kdo ví jaké zlepšení, ale ať máme současné info, že? Doufám, že to zvednou na nějakou rozumnou hranici, v opačném případě se můžu vykašlat na to, abych si platil účet.

P.S. - Ať si kdo chce co chce říká, zatím je rapidshare.com nejlepší. Bohužel...

P.P.S. - Pokud jsem napsal něco, co už bylo řečeno, tak se omlouvám. Sorry Micku, sorry Whille, ale vaše příspěvky jsou na mně moc dlouhé :-)

20 led 2009, 09:14
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jsou moc dlouhé, já bych to také nečetl.

Tak jsem tu už napsal něco jiného a najednou koukám a RS už nabízí fakt jenom 80GB měsíčně. To je ale nějaký divný. Ne že by mě to nějak omezovalo, ale nepřijde mi, že bych měl jen tak málo. Vůbec bych si toho ani nevšiml.
Ale to jak se tam píší ty nesmysly, že denně můžeš stáhnout jen 2,66GB, to je blbost. Stahovat lze až do limitu, který je hodně, hodně, opravdu hodně vysoký. Asi se budu muset přesvědčit, že lze stahovat třeba i 10GB za den, protože si nepamatuju, že bych s tím měl někdy nějaké potíže.
Ale opravdu mě to štve, že takovou důležitou informaci svým klientům ani nezdělí.

Ale co se té rychlosti na soubor týká, tak mě to na víc jak 400kB/s nevyleze. Asi kvůli tomu programu, ale jinak když dáš víc souborů, tak samozřejmě to spotřebuje veškerou rychlost.

A ještě bych chtěl dodat něco k tomu, co jsem napsal minule. Pár nedomyšlených chyb se tam vloudilo. Ale přijde mi dost divný, že by O2 blokovalo právě RS a když začneš stahovat, tak to jeden třeba i více jak stovkou a pak to pomalu podá na dvacet. To je fakt nejspíš u RS. Kdyby to blokovalo O2, tak to omezení rychlosti jen u některých uživatelů právě jen na RS, ale sníží celkovou rychlost toho uživatele a to na dost dlouho u všeho.

Jinak včera jsem se celý den díval na Inauguraci nového Prezidenta a bylo to opravdu úžasný. O něčem takovém si čeští politici mohou nechat jen zdát (na ty by nikdo nepřišel, jedině, že by za to dostal zaplaceno). Díky bohu, že už ten nejhorší blbec v historii je pryč. Bush byl pohroma.

21 led 2009, 15:21
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Navigace je na světě, tam to co jsem původně linkoval jsem nepoužil, protože v tom kódu aby se prase vyznalo, tak jsem to splácal od čistého stolu a vypadá to takto:

Obrázek

Funkčnost je snad jasná (slideshow 5sec.; přizpůsobit oknu je dáno jako default, dělá to resampling větších obrázků než je okno a když se ten checkbox deaktivuje, tak se fotka roztáhne tak, jak je v reálu velká) popsal jsem to pro jistotu na webu v dnešní novince.

Stálo mě to hodně nervů a času tak jestli je tu nějaký zoufalec, kterému to nejede, ať se ozve a dostane přes držku :laugh: ... teda pokusíme se to vyřešit, jsem chtěl říct :)

Problém by ale neměl být, testoval jsem snad všechny prohlížeče: Firefox, Opera, Chrome, Safari, IE6, IE7, IE8 Beta ... z toho zejména ty tři poslední jmenované by zasloužily smrt tím nejhorším možným způsobem, IE v jakékoli mutaci je pohroma pro každého kdo se snaží něco na webu napsat. Funkci nejde zrobit na jeden řádek, ale třeba aspoň na tři, protože tam je pět výjimek a nejlíp pro každou verzi IE jiná.

... a jestli nemáte žádný problém, napište aspoň jak se vám to líbí ;)

-----

Rapidshare už neřeším, nechce se mi, protože s takovou nám to téma vydrží do příštího roku :) ... jen pár věcí..

Mick: s tím HD videem sis to trochu pokombinoval, uznávám, že ten příspěvek je tak dlouhý, že než to dočteš, už nevíš co tam bylo ... ale to HD video jsem myslel jako HD ripy stahované z Rapidshare, to nebylo nic s HD videem na Youtube - mi se na Youtube pomalu načítá i obyčejné video, paradoxně když tam pustím nějaké to HD co zmiňuješ, tak to jede naopak linka skoro na max protože jinak by časová osa velice brzy dostihla část, kde ještě není video načteno. Ale obyč. videa jak říkám ... první 2sec na plno (to se načně tak minuta a něco záznamu) a pak se zbytek dostahuje cca 100kB/s - jen pokud přiblížím posuvník na časové ose blízko k části, která není ještě načtena, na chvíli se to zas zrychjí, to jen taková zajímavost. Videa na Živě a prakticky i na všech jiných webech se mi načítají naopak z fleku, je jedno které. ... Ten datadisk Visty měl teď v lednu stejný problém jako samotná Vista před dvěma roky či kdy ji vydali, jenže nepředpokládám, že by to MS měl tu betu na stovkách serverů jako je to třeba u Youtube či Rapidu, takže podle mě to nejde moc srovnávat. ...

Lukáš: hádám, že ty ale nemáš ADSL :)

24 led 2009, 04:17
Nováček
Nováček

Paráda!

Je to super, tieto fotky som si užil ako žiadne. :thumbup: :thumbup: :thumbup:

24 led 2009, 10:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Dost dobré. 8) 8) 8)

24 led 2009, 14:39
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Moc dobrý. Pěkná práce. Ale mám zase jednu připomínku, která se týká funkčnosti. Ale nech to jak to je, protože je nepravděpodobné, že by se to stávalo více lidem (tedy pokud nebudou tak blbý jako já a nebudou to pořád zkoušet).
Ve FF, když se ti ta fotka načítá a ty zatrhneš nebo odtrhneš to "Přizpůsobit oknu" v době načítání, tak už se ti nic nenačte, fotka definitivně zmizí a ty si jí musíš znovu z hlavní stránky vybrat a nebo provést reload. Nevím jak to je v jiných prohlížečích, nezkoušel jsem to. Ale tady to tak je. Přišel jsem na to čistě náhodou. Proto právě pochybuju, že se to někomu stane (jinak než náhodou na to nikdo nenarazí - leda by měl pomalé připojení a chtěl tu fotku zvětšit).

Jinak vídím, že jsi i začal dávat fotky do složky s roky. Dobrý nápad. Aspoň už tam nebude tolik toho "bordelu".

A ten rapid bysme stejně nevyřešili. Zdá se, že ne každé ADSL je v Česku má stejné podmínky.
Ale jak píšeš o těch videích, tak podle rychlosti 100kB/s jsem soudil, že míníš HD, protože to je rychlost 800kb/s a to je už hodně moc a zhruba by to tomu HD na Youtube odpovídalo. Asi záměna jednotek.
Ale je fakt, že HD na Youtube se mi načítá rychleji (zcela plynule) než některá SD videa, která se načtou a za chvilku zamrznou kvůli nestaženému zbytku. Ale stává se to jen u videí do dvou minut. Tam se vždy načte jen kousek a pak se zase čeká. U delších videí se načítá delší kus a plynule. Ale je možný, že to bude hlavně u těch, která jsou často sledována. Je to jen teorie, ale je to dost možný. Přeci jen je rozdíl mezi videi, který mají zatím jen pár set tisíc shlédnutí za třeba rok a těmi, které tam jsou pár dní a mají miliony shlédnutí.

24 led 2009, 16:35
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 24 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další