Právě je 23 říj 2018, 03:16

Sanctuary - asi hodně velká inspirace DA 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Sanctuary - asi hodně velká inspirace DA
Tak jsem právě viděl první díl z druhé řada Sanctuary a nemohu se ubránit dojmu, že si tu vypůjčili hodně témat z DA. Až teprve teď mi došlo, že konec první řady už měl dost shodných znaků s DA, ale druhá řada Sanctuary, to je už jako konec první řady DA a druhá řada DA.

10 říj 2009, 15:17
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Sanctuary - asi hodně velká inspirace DA
Viděl jsem kousek a moc podobnosti jsem tam neviděl. Připadá mi to jen jako další přeplácaný seriál na tisíckrát ohrané téma. Ale možná je chyba ve mně, v posledním roce trpím nedostatkem zájmu o cokoliv (až na pár malých vyjímek) v televizi. Ta tam jsou doby, kdy jsem koukal na všechno, co se dalo.
Všechny věci, co dnes běží americkou televizi trpí nedostatkem inovace. Když mám chuť na něco zajímavého a dobrého, pouštím si starší seriály, nic nového.

10 říj 2009, 20:36
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Kousek nestačí. Chce to celý první díl druhé řady a pak se všechno vyjasní. Podobnosti tam jsou obrovské. Třeba:
Kabal vs Fenostol klub
Zničení anomálů vs vyhlazení transgeniků
Renfro vs šílená ženská u Kabalu
Pokusy a extrakce DNA pro lepšího supervojáka
Ta obří skumavka ve které zemřela Tinga vs Ashley a její předělání v tom samém
Honičky ve stylu Lydeckera
Styl vyjednávání ve stylu Lydeckera
Svatyně vs Monticore
A spousta dalších podobností. V první řadě to nebylo vidět, protože to jelo jako obyčejný nový seriál, ale druhá je tím úplně prošpikovaná. Ale je to dobrý seriál. Sice ne něco extra, ale hodně dobrý. Jen je škoda, že tam je všude vidět ta počítačová grafika. Tak snad se to tento rok zlepší, když už mají konečně hardware i software schopný vytvořit reálnou scénu.

Jinak já jsem na tom právě teď přesně opačně než ty. Začínám se už skoro jen dívat na aktuální americkou produkci, protože všechno ostatní co dávají v TV jsem viděl snad už 5x a tak mě to už nebaví se na to dívat.
Asi to nejlepší co teď nabízí je vlastně SGU. To se jim hodně povedlo, jen třetí díl byl v určitých částech nudný, ale zatím to rozjíždějí, takže člověk nemůže čekat zázraky, když zatím jen poodkryli takový malý kousek toho tajemna.

11 říj 2009, 11:32
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Se mnou a novýma věcma se to má následovně. Existuje-li nový seriál, i kdyby se skvělou propagací a humbukem kolem, zřídka kdy to vzbudí jakýkoliv zájem u mně. Aby mně to opravdu zaujalo, musím náhodou vidět nějaký díl, pokud možno už s rozběhlým dějem, tudíž ne první díl. Jenže to není vše, kdyby to bylo takhle snadné, jednoduše si stáhnu nějaký díl z prostředka a je to, že? To ne, musí to být náhodné a musí mně to zaujmout v nějaké televizi, zkrátka je důležité načasování a moje momentální duševní rozpoložení. Takhle jsem přišel ke Galactice, Aliasu, Lostu, Supernatural a mnohým dalším.

Ze současných věcí se těším tak akorát na Lost a House (toho ale pouze v televizi), Supernatural už mně pomale, ale jistě opouští. Překomercializované díly ve stylu sitcomu, které začínají masivně převládat, mně absolutně neoslovují.
SGU jsem viděl. Dvoudílný pilot, tedy. Doufal jsem, že se to bude hodně lišit od normalní SG1 nebo SGA, jelikož už jen na pouhý název těchto opusů jsem alergický. Toto přání se mi sice splnilo, ale stejně jsem se nudil a ke konci pilotu jsem usnul. Třetí jsem si stáhnul, ale vůbec nevím, jestli se na to s takovou vůbec někdy podívám.

Ať nejsem příliš moc mimo topic, ještě k Sanctuary. Chtěl jsem chytnout začátek na AXN, jelikož mi přišly ukázky zajímavé. Když jsem ale viděl, kdo tam hraje - Amanda Tapping, kterou mám silně asociovanou s tím, co ve mně vyvolalo prvotní úpadek zájmu o novodobou televizní produkci, šel jsem rychle od toho. To ale nevylučuje, že někdy uvidím nějaký díl, ten mně něčím dostane a pak to kvapně zkouknu.

11 říj 2009, 12:05
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No, myslím, že to se Sanctuary u tebe nehrozí. Jak jsem psal, není to žádný zázrak. Ale je to dobrý, když o tom moc nepřemýšlíš. Ale téma není zrovna nějak extra odvázané. Občas se u toho člověk i nudí. A první řada je docela nudná. Ale druhá se zatím rýsuje dobře. Možná by bylo lepší začít rovnou s tou a první vypustit, protože se tam stejně nic zajímavého nedělo až na poslední dva díly.

Jinak se Supernatural máš pravdu. Zvlášť ty ukázky na další díly byly děsný. První co mě napadlo bylo, že to je jen vtip a pak dají skutečné ukázky, ale oni to myslí vážně. Asi kvůli Helloweenu což mě už začíná štvát, protože to samé uděli už minulý i předminulé roky a jsou to nejhorší díly ze všech. Nesnáším Helloweenské díly. Bohatě mi stačila ta hlava u DA. Ne že by to byl špatný díl, ale jen kvůli nějakému svátku nemusí hned vytvářet takové blbosti, kde je to vlastně vždycky jenom sen.

Ono celkově nějak to sci-fi stagnuje, ale SGU je dobrý. Pilot byl sice trošku divný v určitých pasážích, třetí ještě divnější, ale čtvrtý snad už bude na úrovni SG1 a SGA. Stejně, když jim chybí nějaká hlavní postava, která by ten seriál vyzdvihla jako O'Neill nebo Meredith McKay, tak to je těžké. U SGA mi přišlo, se vše točí právě jen kolem Mereditha a to na tom bylo to krásné. Takový arogantní blbec, nejlepší mozek lidstva, až po Sam samozřejme, tomu dodával šťávu. Tady zatím ani nejsou hozené role a jak se zdá, tak posádka se tam asi dostane jen vědomím díky těm kamenům co byly u Oriů pro přenos přes galaxie, když jsou nějakých 7 miliard světelných let daleko. V zásadě ty první tři díly byly jen jeden gigadíl a teprve teď seriál začne. Bohužel začátek nebyl zrovna moc promyšlený. Dokonce i ta grafika tam byla nějak hodně upravená když došlo k tomu útoku na základnu a ani se mi nechtělo věřit, že to jsou Luciánské lodě. Sice je pěkné, že můžou dělat lepší grafiku než dříve, ale lidi už jsou zvyklí na ten sice graficky horší, ale přirozenější standard, než nějakou dokonalou grafiku, která kazí ten dojem.

11 říj 2009, 12:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Lukáš Rapouch píše:
Existuje-li nový seriál, i kdyby se skvělou propagací a humbukem kolem, zřídka kdy to vzbudí jakýkoliv zájem u mně.

Člověče, to je jak bych to napsal já, naprosto souhlasím ... týká se to všeho, filmů, seriálů .. asi proto jsem ještě neviděl Hvězdné války, Pána prstenů a nečetl Harryho Pottera ... a ani se nechystám.

Jinak vidím, že si tu hezky povídáte a když to čtu, připadám si tak trochu jako filmový analfabet. Sanctuary /zatím/ nevedu a tak nemůžu nic napsat, přesto pár věcí bych okomentovat chtěl. Lukáš říká, že má v posledním roce nechuť sledovat cokoli ... já mám ten problém, že u mně je ta nechuť (lenost) permanentní s občasnými anomáliemi kdy shlédnu celý seriál na jeden zátah - jako přes léto Galacticu a konečně jsem si v tomto směru doplnil vzdělání. Atmosféra velice dobrá ale vzalo mě to až od konce první řady ... někdy to chce čas jak píšete a jeden díl určitě nikdy nestačí. Každopádně jednalo se o první seriál, který jsem intenzivně vnímal sluchem - opravdu zajímavá hudba, ať už jen podkres nebo podmanivé melodie.

Ještě k Lukášově poznámce ke Stargate. Já bych se to tak nazvat neodvážil, i když je mi jasné, že někdy člověk na něco dostane zkrátka alergii... Sérii Stargate nesvědčilo protahování, ale to nesvědčí žádnému seriálu a důkazem je pro mě třeba zmíněný LOST, který jsem sledoval, sledoval .. až jsem přestal. Tohle se mi nestává, já dokoukám i hodně špatný film a určitě dokoukám seriál, který mně alespoň trochu baví a to už jenom proto, že jsem mu třeba věnoval dost času. Bohužel LOST byl díl co díl pořád dokolečka dokola, a já také mám nějaký ten práh trpělivosti. I když se mi příběhy zahalené jistým tajemstvím vždy zažíraly pod kůži, v případě LOSTu se u mne z ústředního tajemství postupně stalo cosi naprosto nezajímavého, taková maškaráda na oblafnutí diváka, která se moc nikam neposouvá, nepřináší žádná zajímavá dílčí odhalení a jaksi přešlapuje na místě. Pro mě jediná pozitivní věc na LOSTu - flashbacky... Teď co chci říct ... podle mého nelze to či ono označit jako vyloženě špatné (tím netvrdím, že to tak tady bylo v tomto případě nutně myšleno), protože vše je o přístupu konkrétního diváka. Stargate pro mě z jistých důvodů znamená v oblasti sci-fi seriálů hodně, proto se k tomu musím vyjádřit a pro mě je přes všechny věci co se mi na něm nelíbily stále to nej co jsem měl možnost sledovat a to mi musí prominout i Dark Angel. Důvodem je uchopení tématu a propracovaný děj mnohdy se skutečně reálnými základy v teoriích, kdy se jako v jednom z mála seriálů uplatňuje i "sci" a ne jen "fi" - tohle je základní nedostatek drtivé většiny dnešních tzv. "sci-fi" a mi osobně to velmi chybí. Co jsem zmínil tvrdím hlavně o SG1, jelikož SGA již je víc jen na oko a také mu pochopitelně v tomto směru ubírá, že to už není ten původní seriál s touto tématikou. .. SGU pilot jsem zatím neviděl, nebyl čas, teda nálada.

P.S.: Halloweenské díly jsou fakt děs, to dávám Mickovi za pravdu.

13 říj 2009, 22:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

S těmi Star Wars děláš chybu. Je to, bylo to a asi to i vždy bude to nejlepší co vzniklo. Teď nemyslím nové díly, tedy díl 1,2 a 3, ale původní začátek trilogie 4, 5 a 6 (už jen to, že se to začalo natáčet od konce a začátek se natočil o nějakých 20 let později je unikát). Z dnešního pohledu to možná zrovna neoslní grafikou a tím vším, ale děj a další věci z toho dělají poklad. Nově díly jsou také hodně dobré, ale už to není ta atmosféra co byla v tom původním podání.

Jinak LOST je sám o sobě ztracený. Poslední díl co jsem viděl byl ten, kdy ostrov zmizel. Není to sice špatný seriál, ale jak Whill píše, pořád to je to samé.

Navíc hudba sama o sobě je půl seriálu nebo filmu. Krásně to je vidět třeba právě u zmiňovaných Star Wars nebo Pána prstenů, který má naprosto dokonalou hudbu celých 9 hodin v kuse.

Jinak pokud mohu doporučit, tak SGU by snad bylo lepší sledovat až od 4. dílu. Kdo neuvidí začátek, tak o nic nepřijde. Je to celkem divný a nuda, ale další díly už by mohli být hodně dobré. Mimochodem, všimnul jsem si tam také divného střihu. Je to takový nezvyk. Asi nějaká nová móda, která u SG1 a SGA naštěstí nebyla. Ne že bych měl něco proti inovacím, ale občas je lepší se držet zdravého rozumu a "dokonalosti" než experimentovat s něčím co dokáží je velikáni typu Tarantino nebo Rodriguez. To samé u nové řady Sanctuary. Tam taky asi někdo myslí, že má cit pro různé efekty a střih. Ono je sice pěkné, že se chtějí opičit, ale někam to prostě nesedne a vybírat "24 hodin" a cpát to do Sanctuary, to je nahlavu.

14 říj 2009, 11:12