Právě je 16 pro 2018, 15:11

Černý Anděl II na Nově 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Černý Anděl II na Nově
Všichni, kteří se těšili na Dark Angel mají konečně šanci vidět celou druhou řadu na Nově už od 11.12. Zdá se, že každé pondělí v noci budou dávat dva díly a každou středu jeden.

02 pro 2006, 12:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek DA na Nově
Tak jsem zvědavej, jestli to tentokrát dovysílají. Byl bych nerad, kdyby to po několika dílech zase zrušili. Trochu mě zaráží volba vysílací doby. Ani ne tak ta pozdní hodina, jako spíš těsně před vánocema. No uvidíme. Prozatím zůstanu optimista.
:)

08 pro 2006, 15:42
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Sem se chtěl zeptat třetí řada už nebude asi že? + ta max je jako buch do logana? nebo ještě něco bude mít s tím alec? - jo akorát mi připadá že ten seriál pokud to má být akční seriál tak že to moc akční není. oO

06 led 2007, 16:54
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Druhá řada sice není špatná, ale první se nevyrovná. Trošku to postrádá ten vtip a akci první řady. Ale pokračování v knižní podobě je rozhodně vynikající.

06 led 2007, 17:14
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Nemohu úplně souhlasit. Řekl bych, že 2. řada je naopak vtipnější. Což je podle mě jeden z důvodů, proč není tak kvalitní jako 1. řada. I když největší chyba druhé řady je podle mě ta, že tvůrci seriálu věnovali více prostoru vedlejším postavám a méně se soustředili na ústřední postavy příběhu, to jest Max a Logana. A to neříkám jako fanoušek Jessicy, v bonusových materiálech u DVD první řady, sami tvůrci seriálu přiznali, že brzy pochopili, že to, co bude diváka zajímat nejvíce, bude "chemie" mezi Max a Loganem. Nechápu proto, proč tomuto tématu u druhé řady věnovali méně prostoru.
Pro lidi, co druhou řadu neviděli: co jsem napsal neznamená, že v druhé řadě zahlédnete Max jednou za den, jen v první řadě se všechno točilo kolem Max a Logana, což u druhé řady tak není. Já osobně mám rád obě řady stejně.
(Třeba ústřední téma druhé řady, to jest tajemný kult, je pro mě, jako fanouška všeho tajemného, naprosto nepřekonatelné)

Co dělá první řadu tak výjimečnou ? Začátek: Maxin útěk z Manticore a následný monolog Max, přemýšlející o svém životě na vrcholku Space Needle, konec: Maxino dopadení a Loganův monolog na vrcholku Space Needle částečně kopírující ten Maxin. Celé to budí dojem uceleného příběhu. Neznám jiný seriál, který by něco takového dokázal.

Závěrem, každá řada má svá plus i mínus, dohromady tvoří vlastní svět, který je pro mně natolik divácky atraktivní, že se na DA mohu dívat pořád.

P.S. - Co se knih týče, ačkoliv jsou skvělé a ukončují příběh DA, poprvé veřejně přiznávám, že mi na nich přece jenom něco vadilo. M.A. Collins je dobrý autor, ale jeho hlavní náplní jsou detektivky a kriminální příběhy. Což DA rozhodně není. V první knize Max pátrá po svém bratrovi Sethovi (OK, to mi zas tolik nevadí, konec konců touha vypátrat svou rodinu je zase ústřední téma první řady...). V druhé knize Max pátrá po sériovém zabijákovi. A ve třetí knize Max pátrá po uneseném Loganovi. Zkrátka nefalšovaná detektivka v trojím provedení. Každý si to přeberte po svém, ale já detektivky zas tak rád nemám.

06 led 2007, 19:46
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Mě by se víc líbil Max a Alec - to je aspoň týpek, ne jak ten logan (by mohl hrát otce max) ale co už není to telenovela a stejně se na to dívám jen kvůli JA. btw kde se dá sehnat to DVD s DA?

06 led 2007, 19:57
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Logan se k ní hodí víc. Navíc se do sebe pak zamilovali i ve skutečnosti a kdyby se jim to nepodělalo, tak teď by z ní už byla Jessica Weatherly.

A co se týká těch knih, tak mě tam hlavně vadil ten český překlad. Jména a místa jako Crash tam pokaždé překroutili na něco jiného, takže to bylo občas trochu otravný se tam zamýšlet nad tím, co kde je. Ale i tak je podle mě jednoznačný vítěz ta první kniha, protože tam je ten úžasně popsaný útěk a její dětství. Škoda, že tomu v seriálu moc času nevěnovali.
Já osobně bych uvítal, kdyby natočili nějaké pokračování, třeba i s jinou herečkou, jak Max dospívá a protlouká se Los Angeles a pak jak jde do Seatlu a potkává Original Cindy a Kendru. Snad se tohle přání jednou splní.

A koupit se to dá na http://www.musickatalog.cz/store/GoodsD ... 0002274263
a na http://www.musickatalog.cz/store/GoodsD ... 0002274264

06 led 2007, 21:03
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Já si obě řady objednal na http://www.musickatalog.cz ( Za což děkuji především Mickovi, který umístil odkaz na tuto stránku ( Ale teď už jsou pryč))
Cena se pohybuje kolem 1800 kč za řadu.

info k první řadě:

21 epizod na 6 discích. Pozor pilot je uveden jako epizoda 1, ne jako 1a2. Komentář k pilotnímu filmu, dále k dílům 1x12 Rising , 1x18 I and I am a Camera a 1x21 ...And Jesus Brought a Casserole (Tento je od Jessicy a Michaela W.)
Bonusové materiály:
Dark Angel, Genesis - zhruba 25 minutový dokument o tvorbě DA, rozhovory s herci atd..
Seattle Ain't What It Used to Be - 7 minutový dokument o vytvoření CGI Seattleu (Computer Generated Image - vizuální efekty)
Creating an X-5 - 7 minutový dokument o vzniku X5

dále:
nepovedené záběry(velmi povedené), původní castingové rozhovory + porovnání s výsednými filmovými záběry, trailer ze Hry Dark Angel

info k druhé řadě:

21 epizod na 6 discích. Komentář k dílům 2x01 Designate This, 2x11 The Berrisford Agenda, 2x17 Hello, Goodbye a 2x21 Freak Nation (Asi nejlepší komentář vůbec, dovídáme se v něm původní záměry pro třetí řadu, spousta z nich je použitá v druhé a třetí knize, ale ne všechny. Je v něm řečeno hodně o mytologii Whiteova Kultu.)
Bonusové materiály:
Max Ressurection - 15 minutový dokument. První polovina je o změnách v druhé řadě + rozhovory s novými herci a štábem, druhá polovina je pohled do zákulisí natáčení posledního dílu Freak Nation.
Manticore on the loose - několika minutový hudební klip, hádejte s jakými motivy
Making the Manticore Monsters - několika minutový dokument o maskách a jiných efektech, použitých přii tvorbě Manticorských potvor

dále:
Nepovedené záběry ( Trochu slabší než u první řady, ale pořad k upřímnému zasmání )

tady jsou nějaké obrázky celé sady

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No, ale nic není dokonalé, takže kde je vada tady? Obě řady jsou jen v regionu 1, tzn. pouze severní amerika, na našich DVD to nepojede. Na počítačích to jde spustit, ale sežeňte si nějaký regionkiller. Pro DVD přehrávač jsem to vyřešil tak, že jsem si to přepálil. Program mi umožnil změnit region 1 na region free ( tzn. že to jede všude).

Naposledy upravil Lukáš Rapouch dne 20 úno 2007, 13:43, celkově upraveno 1

06 led 2007, 21:47
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
Tak v tom se Micku oba shodneme. První kniha je nejlepší. A i já bych uvítal, kdyby vytvořily něco na způsob prequielu k seriálu. Zkrátka filmovou adaptaci první knihy. No, ale mnohem radši bych chtěl 3 řadu.
Ve třetí knize se Collins rozhodl pošetile nevyužít obrovského potenciálu, který druhá řada nasadila. Kometa a to všechno sedí, ale důležitě jsou detaily.
Takže to bylo asi takto:
Před mnoha tisíci lety proletla v těsné blízkosti Země kometa. Ta zanesla na povrch smrtící biotoxin, který vyhubil většinu lidské populace. Ti co přežili (Nebo spíš část z nich) zjistili, že v sobě mají něco, co jim umožnilo přežít. Vybudovali mnoho staveb, mezi nimi i egyptské pyramidy, které sloužily na uchování DNA. Tímto způsobem si po generacích předávali imunitu proti toxinu. Organizovali řízené páry, zkrátka eugenika - dáme k sobě dva jedince odlišných vlastností, tak se klady obou rodičů přenesou na potomstvo. Již v současnosti (Nebo spíš v minulosti budoucnosti, chcete-li) Sandeman se nechtěl smířit s nevyhnutelným zánikem lidstva a tak se dal do usilovného genetického výzkumu, který měl obyčejným lidem zajistit stejnou imunitu, jako mají Familiarové. Těm se to samozřejmně nelíbilo a tak ho chtěli zlikvidovat. Utekl. Ale před tím vytvořil Max, jenž je klíčem k dodání této imunity obyčejným lidem.
Třetí řada:
Kometa dorazila k Zemi. Situace kolem Terminal City se vyřešila ( Jak, o tom nemluví, řekněme, že uznáme vyřešení z knihy). Na lidstvo se snesla zkáza. Toxin se pomale šíří po Zemi. No a teď je na Max, aby lidstvo spasila dřív, než se bude opakovat stejná situace, jako před těmi tisíci lety. Za aktivní nespolupráce Whitea a jeho "lidí" .

Další věci, které plánovali pro třetí řadu:
Otto se obrátí proti Whiteovi - použito v knize
Clemente se stane jednou z nových hlavních, vedlejších postav
Joshua se může volně procházet po ulicích, aniž by ho lidé soudily.
Logan opět ztrácí schopnost chodit (to, že nechodí v knize sice je, ale opomněli tam zmínit, že opět chodil a stejně jako v první řadě o tuto schopnost zase přišel)
Brzy po začátku třetí řady se Max měla zbavit natrvalo viru
Max má vidiny lidí umírajících na následky otravy biotoxinem
Spekulovalo se, že se objeví i Sandeman, který se skrývá před kultem

Za možnost, že to někdo natočí, bych klidně i zabíjel !

Ale teď z jiného soudku. Fox minulý rok vyhlásil nějakou anketu, týkající se seriálů které vysílali. Byly tam Firefly, Angel, Buffy a nevím co ještě...no a Dark Angel. Ptali se lidi, kdyby měli natočit pokračování nějakého svého seriálu, který by diváci uvítali. No, neřeknu s kolika procenty (Protože to teď nemůžu najít), ale DA to celkem s přehledem vyhrál. Silně pochybuji, že by se Jessica chtěla vrátit k natáčení seriálu, ale skýta se tu možnost vytvořit film. Tak doufám, že to nebudou jen plané sliby ze strany Foxu.

06 led 2007, 23:38
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek 
To vypadá velmi zajímavě. A myslím, že by to vyneslo víc jak jednu další řadu. Škoda jen, že to ukončili. Co si pamatuju, tak tam byly nějaký neshody mezi těmi, co to natáčeli a Jessicou a dalšími.

Ale dříve před lety se spekulovalo, že se bude točit nějaký pokračování s názvem Dark Angel a pak tam bylo jméno nějakýho města, ale z toho už asi taky sešlo. Jessica už by asi za "obyčejných" 100 tisíc dolarů za epizodu pracovat nechtěla. Zvláště když teď má za film miliony. Takže jestli bude pokračování čehokoli, tak asi určitě s jinou herečkou.
Na tu anketu si taky pamatuju. Kdyby to natáčení uskutečnili, tak by to byl zase trhák, který by měl nejvyšší sledovanost jako první řada DA, která lámala rekordy ve sledovanosti.

Ale docela by mě zajímalo, co se stalo s tím jejím producentským debutem, filmem Sonic, který se měl už natáčet a za který měla dostat 3 miliony dolarů.

07 led 2007, 00:22