Právě je 19 pro 2018, 03:43

Jessica na Twitteru 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Jessica na Twitteru
link: http://twitter.com/JessicaAlba

... zmiňují se o tom i na bývalém jmazone, tak snad je to real :) .... hm? .. to "hm" znamená, že čekám na názor ostatních ;) .. ale objevuje se to i na Twitteru Cashe a odkazuje tam takovou "soukromě" udělanou fotku (+ pak také fotka Honor v avataru):

Obrázek

04 pro 2009, 01:26
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Jessica na Twitteru
Je to skutečný. Už jsem o tom i někde četl, ale myslel jsem, že tím myslí to co už má Cash. Tak asi ne. No, je příjemný vědět, že tu je i něco oficiálního.

04 pro 2009, 01:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Víš, tak mě napadá, že by bylo dobrý na tom Twitteru i někoho následovat (třeba i na oplátku) .. jinak nám tam bude tvrdnout pořád 5 lidí, jelikož tyhle sítě jsou o komunikaci .... a třeba první by mohla být Jessica ...

04 pro 2009, 01:42
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Samozřejmě, že by to následování bylo dobrý. Klidně se do toho pusť. Taky mě to v noci napadlo.

04 pro 2009, 13:27
Člen fanclubu
Člen fanclubu

U Cashe na Twitteru se občas taky objevují zajímavé fotky. Všechny jsou na IBY a tady je odkaz. http://www.ibeatyou.com/picbeat/user/CashMoney

Z těch nejzajímavějších by se klidně dala udělat i nějaká samostatná stránka. Něco jako "Ze života" nebo tak něco, protože ty momentky mi přijdou zajímavější než ty standardní paparazzi fotky.

09 pro 2009, 12:12
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Už jsem nad takovou samostatnou sekcí popravdě taky několikkrát uvažoval, protože ty fotky se válejí i různě po fórech a vždycky jsem na to koukal a říkal si "no jo, ale co s tím". Protože to je vždycky obvykle jedna osamocená fotka a tím to končí. Pořád přemýšlím nad provedením a zatím mě nenapadlo nic kloudného. ... mám teda jeden nápad, ale nechám si ho ještě pro sebe až mi napíšeš co si myslíš ty, třeba tě napadne lepší.

09 pro 2009, 17:43
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No, myslím, že pro tento rok už jsem svou zásobu nápadů na všechno vyčerpal.

Možná poslední nápad co ještě vyhrabu. Tak nějak to třeba roztřídit jako třeba fotky z kuchyně (sice netuším co to tam vařila, ale vypadalo to pěkně), z venku (od lidí co jí třeba vyfotili s mobilem a tak) a taky fotky s Honor (i samotnou). A k tomu třeba dát nějaký komentář. Ale fakt nevím. Jak říkám, svůj roční příděl nápadů jsem už vyčerpal. A do nového roku zbývají ještě tři týdny.

09 pro 2009, 19:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zdá se ti, že je těch fotek tak moc aby to stálo zas za nějaké další členění? Mě se jednak nechce uvažovat co zas kam zařadit, protože to je fakt hrozná všehochuť a i kdyby tak by se toho musel zhostit někdo jiný, ne já, protože už tak jsem si přidal další stránky, kde jsou fotky (promo a screeny k filmům) a bohužel (bohudík) dělám i jiné věci než tenhle web. Navíc většina těch fotek je v docela mizerné kvalitě, já bych to ani nedával do fotogalerie. Měl jsem na mysli to dát hned do první sekce "O Jessice" kde bych udělal jednu podsekci (formou jediné podstránky) něco jako "Fotoreport ze života" nebo něco na ten způsob a tam by po kliknutí byly přímo hned ty fotky. Nové bych přidal vždycky nahoru a řešil bych to tak, že bych v kódu obrátil to číslování (tedy jednička dole a poslední číslo nahoře). Jediné co nemám dořešené je jak s popiskama, protože ono by se mnohdy hodilo ty fotky aspoň pár slovy popsat a udělat si tam nějaký box na text by tedy nebylo špatný .. nebo že bych to jen narval do alternativního textu v kódu a víc se tím nezabýval?

Ještě se také nabízí další řešení... udělat nějaké slideshow v ajaxu nebo pomocí css, které by bylo řazené třeba po letech, jeden rok = jedno slideshow s fotkami.

Rovněž mě to přivádí k myšlence, že už před časem jsem chtěl někde na web dát ty fotky toho jejich baráku třeba nebo ev. přidat taky nějaké ukázkové fotky Jessičiných aut v průběhu času apod. ale ono tohle a také ty fotky "ze života" by se podle mně daly rovněž dobře napasovat mezi už existující "Fakta a zajímavosti" s tím, že by se trochu upravil název té sekce (třeba Zajímavosti ze života) a nějak by se překombinovalo její uspořádání.

Snad jsem tě moc nezahltil, jen mně zajímá co si o tom všem co jsem napsal myslíš, pokud jsi duševně vycucnut, tak já taktéž a je možný, že správné řešení mně napadne až jak se do toho pustím.

09 pro 2009, 21:24
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Správné řešení vždycky chodí až v průběhu tvorby.
Ale jinak souhlasím a nějak podobně jsem to myslel. Pokud jsi to pochopil tak, že to dát do Fotogalerie, tak to fakt NE!!! Já myslel něco buď jako samostatná sekce nebo klidně k těm věcem O Jessice. Jen jsem myslel ty fotky setřídit podle určitého klíče. Třeba fotky Honor by se dali udělat v samostatné stránce, protože těch je hodně. A spousta lidí se ráda podívá třeba jak Honor vyrůstá a tak.

09 pro 2009, 21:48
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mick píše:
ty fotky setřídit podle určitého klíče

A to se jako setřídí samy? :) ... to už s sebou zase nese vytváření dalších stránek a rozhodování "co kam".

... jinak jak vyrůstá Honor jde vidět, i když si budeš procházet postupně fotogalerii .. aspoň podle mně. Mimochodem, kde máš spoustu fotek s Honor co nafotili Jessica nebo Cash? Na tom IBY u Cashe jich teda zas moc není pokud se dobře koukám a Jessica tam má jednu a to je ta co je tady navrchu. Jinak potom nějaké fotky různě po fórech... Zmiňoval jsi také fotky co fotili fanoušci mobilem, to taky moc nevím co máš na mysli (jsou nějaké třeba mezi těmi co jsem sem teď namátkou hodil?). Případně napiš kde konkrétně jsi něco viděl.

09 pro 2009, 22:30
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zdá se, že oba mluvíme o tom samém, ale bohužel tu je zase nějaký šum (asi se nedokážu pořádně vymáčknout).

Já nemyslím tam dávat stovky fotek nebo tak. Měl jsem na mysli fakt jenom takový ty momentkový fotky a z nich udělat stránku věnovanou danému tématu. Dokážeš si představit, že by tam bylo třeba 50 fotek v celém rozlišení až úplně nějak kilometr daleko? Já ne.

Prostě fotky ze života. Proto jsem původně napsal "Ze života", protože by to bylo fakt jiný. Je fotka a fotka. Obyčejný fotky jsou takový "strojený", nelidský, prostě momentka je momentka. Aspoň tak to vnímám já.

A to s těma mobilama jsem myslel tak, že ty něco máš, žes tady nadhodil, že o něčem dalším víš.

A to třídění. Je jasný, že třeba momentky s Honor nebudou prošpekovaný krocanem. Teda aspoň mě to přijde ujetý. No a Jessica třeba s nějakým tím politikem nebo nějakým podobným živočišným stvořením, se taky nehodí mezi fotky, kde je v kuchyni obklopená "žrádlem". Prostě třeba ta šílená rebelka co polepila město se nehodí ke Clintnovi, ale spíš k tomu žrádlu.

Ale to je jedno. Byl to původně jenom nápad.

09 pro 2009, 23:16
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mysleli jsme to samé, jen měl každý v hlavě jiné provedení, proto si nerozumíme. Já jsem psal, že bych to udělal formou galerie, tzn., že třeba takto, s tím, že bych obrátil číslování. Tak by se zajistilo, že poslední přidané fotky budou vždy nahoře a budu moci na ně případně pohodlně odkazovat z úvodní stránky když napíšu novinku. A jo, bylo by tam všechno, kilometr by to nemělo, jelikož to budou náhledy a časem jde udělat stránkování.

Jenže jak čtu tvůj poslední post, tak ty máš zřejmě na mysli něco takového s tím, že místo těch screenů by byly fotky upravené na nějakou rozumnou velikost, k tomu něco napsané a každá stránka by byla tématická - tzn. Honor, kuchyně .. a já nevím co ještě a v podstatě by to tedy mělo charakter článku. Tak to mi ale řekni, jak chceš pak dělat aktualizace - přidávat to od vrchu a vždycky k tomu něco psát? Z toho pak vznikne takový nijak nenavazující text, ne? A co když ti něco do nějaké kategorie nebude sedět? Jaké kategorie a jaké fotky si teda představuješ? ... nebo to zase nechápu? Tenhle nápad jako takový každopádně není špatný, jen to chce domyslet jak to realizovat v praxi a ujasnit si, co se kam bude dávat.

Mick píše:
A to s těma mobilama jsem myslel tak, že ty něco máš, žes tady nadhodil, že o něčem dalším víš.

No ano, mám třeba to co jsem ti tady namátkou odkazoval .. takové fotky jsem myslel. Že Jessicu někde někdo fotil mobilem, to jsem přímo nepsal, proto jsem myslel, že něco takového máš ty. Já nevím kdo jí tam fotil, třeba je to mobilem od "kolemjdoucích" ale působí to na mně jako takové "více soukromé" fotky - prostě ty momentky jak říkáš, není to žádné vyfocení paparazzi nebo zjevné pózování pro kameru.

10 pro 2009, 19:13
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Abych řekl pravdu, tak teď zrovna mě nic nenapadá jak to udělat, ale chápeš to dobře jak jsem to myslel. Jen ne tolik textu. Ale zatím nevím jak si to vlastně pořádně představit. Až příští rok, teď fakt nemám moc nápadů.

Navíc těch fotek je hrozně málo a proto mi přijde trošku zbytečný to dělat formou galerie. Jsou to prostě věci ze života. Tam by se klidně dalo přidat i třeba to video s Jessicou jak soutěží (kdo dříve mrkne) nebo to video s Cashem jak natočili před inaugurací Baracka Obamy.

Já prostě nevím jak to popsat. Zatím chápu jak by se to dalo udělat a dokonce i cítím jak by to mělo vypadat, ale nedokážu to ani popsat ani to ze sebe nějak víc dostat. Prostě to je jen takový pocit toho co je fakt zajímavý a že by to šlo fakt zajímavě a pěkně zpracovat. Ale chce to čas na promyšlení a hlavně nápady, které teď nejsou na skladě.

Já nevím jak to citíš ty, ale video natočený samotnou Jessicou je mnohem zajímavější než video z nějaké ulice co točí otravní paparazzi. Prostě nevím jak to popsat to co mám na mysli. Je to prostě ze života. Je to úplně něco jiného.

10 pro 2009, 19:28
Člen fanclubu
Člen fanclubu

No však ono se to časem nějak poddá. Když nás někoho něco napadne, tak to zkusíme a uvidí se jestli je to dobré nebo špatné řešení.

Mick píše:
Já nevím jak to citíš ty, ale video natočený samotnou Jessicou je mnohem zajímavější než video z nějaké ulice co točí otravní paparazzi.

To vidím úplně stejně, vím jak to myslíš.

10 pro 2009, 20:32
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zdá se, že Jessica nás asi bude dost často zásobovat novými fotkami ze života. A k tomu jsou naštěstí i okomentovaný.

Jinak ještě abych nějak vysvětlil co jsem měl včera na mysli. Současný web je spíš takový pohled z venčí, ale ty fotky a videa od ní a Cashe jsou zase pohledem zevnitř, který je mnohem zajímavější. Ona i celá ta struktura toho všeho by měla být jiná.

Tak mě napadlo co takhle to udělat jako zkoušku na samostatné subdoméně v podobě nějakého blogu s využitím nějakého redakčního systému. A nebo to rovnou zakomponovat jako samostatnou sekci do už www složky (s využitím RS v podobě blogu). Tohle je úplně jiné téma než na jakém byl postaven celý web a chce to i jiný přístup myšlení jak to udělat.

11 pro 2009, 14:09
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Vím, jak jsi to myslel.

Mick píše:
Tak mě napadlo co takhle to udělat jako zkoušku na samostatné subdoméně v podobě nějakého blogu s využitím nějakého redakčního systému.

Proč ne, je to dobrý nápad. Pokud máš nějakou představu jak to vhodně provozovat přes RS, tak vlastní subdoména je lepší než to cpát jako další sekce - bylo by to nesourodé. Jen si je třeba položit jednu takovou podstatnou otázku. Bude to mít kdo aktualizovat? Protože sám víš jaký je problém udržet jakž takž aktuální tady tento web a to i tak se ty aktualizace z většiny už omezují hlavně na fotky. Takže se ptám, budeš mít na to čas/chuť aby mělo cenu něco takového s RS dělat? Neříkám, že se na tom nechci podílet, tak to nemyslím, ale za sebe vím, že moje aktivita by na tom nebyla taková, aby to mělo smysl a to z toho důvodu, že na to prostě nenajdu dost času. Já chápu tvoje prvotní nadšení, ty fotky jsou fakt milý, líbí se mi to, ale jen chci předejít tomu ať neuděláme "hurá akci" a za půl roku to zdechne, jestli mi rozumíš.

11 pro 2009, 17:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ono to může zdechnout i dříve, jestli Jessica přestane posílat fotky na Twitter. Ale občasné přidání jedné fotky nebo videa a krátký komentář není problém.

Ale dokážu si představit, že by se z toho klidně mohl stát i takový "druhý" web. Samotných sekcí by pár bylo, takže by tomu ani nic nebránilo.

11 pro 2009, 19:23
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo, já souhlasím ... potom bych to zkusil ještě kdyžtak nějak propojit, protože už tady máme dark-angel, teď když se přidá ještě něco jiného ... prostě aby tady byla návaznost přes nějaká shodná grafická tlačítka na každém webu na viditelném místě nebo tak něco.

Tu subdoménu si představuješ v jakém tvaru? Mě napadlo třeba "life" když ze života, příjde mi to OK a je to krátké ... taky jde o to aby to bylo vhodné z hlediska SEO, což už je samotné přidání další subdomény ale teď ještě teda ten název.

A nakonec jaký RS? První co mně napadlo byla Joomla a WordPress ale nevím co bude vhodnější ... možná něco úplně jiného. Ty máš nějakou představu? Co by to vlastně mělo umět? Základem jsou rubriky a přidávání postů, to je jasný, teď jde ještě o ty věci navíc .. třeba možnost komentářů (i pro anonymy) by v tomhle případě nemusela být k zahození. Taky to chce najít nějaký pěkný template a ten pak nějak doladit, hlavně nějaké vhodné logo taky asi.

11 pro 2009, 20:47
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jak to pojmenovat nevím. Ale life je docela dobrý. Ono se tu stejně kvůli tomu SEO už nemusíme moc o to starat, protože Seznam se zbláznil a Google, ten si taky dělá co chce.

Původně jsem chtěl něco jednoduchého, ale napadlo mě co třeba Drupal. Ten toho zvládá hodně. A nebo něco jednoduchého, třeba Wordpress. Zatím s tímhle nemám žádnou zkušenost a vždy když jsem to zkoušel u Banánů, tak to chcíplo, protože to prostě nefungovalo. Asi nějaké nastavení jak je teď všude zvykem. Tady je krásný článek: http://www.root.cz/clanky/k-soutezi-top ... ng-kralem/

11 pro 2009, 21:11