Právě je 19 pro 2018, 03:39

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Twitter 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Twitter
Protože se denně objevují různé informace o Jessice, ale na fóru to stejně nikdo nečte a na web se to nevyplatí dávat, tak jsem založil na Twitteru stránku s názvem http://twitter.com/jaczechfans

Nejnovějších 5 příspěvků se bude zobrazovat i na stránkách webu, takže každý tak bude mít aktuální informace o tom, co je nového.

Zatím se s tou službou seznamuju, ale všechno už funguje jak má.
Pokud chcete, tak se můžete přidat. Pokud by tam něco nefungovalo, tak napište.

Zdá se, že i přes iPhone to funguje úplně bez problémů, takže různé novinky budu posílat neustále.

18 srp 2009, 12:32
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Twitter
A pokud by někoho zajímal Twitter Cashe, tak tady je http://twitter.com/cash_warren
Je to jeho oficiální Twitter, o kterém se zmiňuje sama Jessica na MySpace. Ale podle toho co tam píše, tak asi má taky svůj Twitter, ale adresu bohužel neznám.

18 srp 2009, 15:04
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Zrovna jsem se vrátil tak na tři dny do Ovy, takže jsem chvilku u normálního netu ... je to určitě zajímavý nápad, každopádně mám pár technických poznámek:

- je divné, jak se ty novinky zobrazují na každé stránce webu, to bych dal určitě pryč a nechat jen na mainu

- barva nadpisu "Novinky na Twitteru" určitě stejná jako "Novinky" a možná by stačilo napsat jen "Twitter"

- zarovnání vpravo je divné, ale to určitě víš a fixneš to, ty odrážky ala černé tečky by chtělo nějaké decentnější, třeba by je jen stačilo hodit do té světlejší barvy jako jsou nadpisy

- aspoň na úvodní stránce by mohl zůstat ten textový odkaz na fórum co byl nahoře

Možná píšu poznámky k provedení moc brzy, protože jsi to tam sotva teď dal, ale to je jen tak co mě napadlo/praštilo do očí ;) .. jinak opravdu zajímavý nápad

20 srp 2009, 01:32
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ten název a další věci se upraví. Ale tohle je defaultní nastavení. Navíc se to načítá přímo z Twitteru a jestli tam je už něco nastavený, tak nevím, jestli to půjde změnit. Ale myslím, že snad ne. A pokud, tak určitě na netu bude nějaký postup jak si to nastavit.

Ten název Twitter ani ten co tam je se mi moc nezdá. Přemýšlel jsem nad tím a chtělo by to něco výstižnějšího. Něco co by vystihlo něco typu "Co je právě aktuálního s Jessicou". Ale normálně to napsat. Já a čeština si zrovna teď moc netykáme a tak mě nenapadá žádné slovní spojení, které by to vystihovalo.

Taky mě teď napadlo, že bych to mohl dát do takového boxu s jemnou změnou barvy v pozadí, aby to nebylo příliš dráždivý, ale aby to vypadalo pěkně a odděleně od ostatního contentu.

Už se taky chystám na ty články. Ale teď se bude muset dodělat tohle. Navíc podle mě je lepší, že to je na každé stránce, protože tak každý kdo přijde má ihned aktuální informace. Je to jenom posledních pět Tweetů. A každý den se objeví nějaká novinka. Navíc se časem určitě vytvoří hodně silná základna okolo webu na Twitteru, aspoň v to zatím věřím. Navíc většina těch novinek se na web ani nehodí, protože jsou jen něco kolem.

A taky jsem se chtěl zeptat, jestli máš zájem se na tom Tweetování taky podílet. A taky jsem se chtěl zeptat Lukáše, jestli chce taky. Můžete tam přidávat aktuality na cokoli ohledně Jess, filmů, seriálů, fotek, prostě cokoli co by bylo pro lidi zajímavý nebo co si myslíte, že by měli lidi vědět. Časem to bude samostatný kanál pro web, který bude získávat nové návštěvníky.

A taky mě napadlo, že by se každý den mohla vybrat jedna Galerie fotek jako "Fotky dne" nebo tak něco.

Jak vidíš, tak po roce jsem zase docela aktivní. Menší přestávka (pár let) a tahle "blbost" a hned je všechno zajímavější a není to taková nuda.

Ale co jsem si všiml, tak ovládání přes samotný Twitter je docela hrůza, chybí tam spousta věcí. Přes iPhone je to jedna báseň a nabídka je fakt ohromná. Vsadím se, že i různé programy pro jiné systémy na mobilech jsou mnohem víc user friendly a přehlednější než přes to defaultní rozhraní na Twitteru.

EDIT:// Tak co teď? Ale u těch zarážek nevím. Mě se to nezdá zase tak špatný.

20 srp 2009, 10:35
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To s tím boxem s šedivým pozadím je dobrý nápad, teď už to vypadá k světu, ale nadpis dej doleva tak jak Novinky ... ať to není takové rozhárané.

K tomu, že to nemá být na každé stránce .. tak za tím si stojím, protože je opravdu divné, jak rozklikneš Biografii a třetinu stránky od vrchu zabírá ten box. Zas tak malý není. Vím, že jsi se pro to asi teď nadchnul, ale nemyslím, že je až tak nutné aby to "strašilo" na každé stránce, fakt to vypadá divně. Pokud bys to chtěl mít všudě, tohle by se dalo aplikovat zapracováním třeba do loga v nějaké líbivé grafice, ale ne do prostoru stránky, kterou si někdo chce načíst a čeká tam úplně něco jiného než Twitter. To by ale souviselo s kompletním předěláním designu a do toho se asi nikdo teď nehrne. Ještě jsou další možnosti, to by se muselo domyslet, ale tak jak to je teď s tím teda nesouhlasím.

Na rovinu, nečekám "členskou základnu", hodně o tom pochybuju. Jestli se na tom chci nebo nechci podílet .. už tak toho mám dost s fotkami, v prvé řadě si musím vymyslet nějaké zjednodušení ohledně vytváření těch podkladových souborů, ty mi žerou hodně času, nahrazování v PSPadu není ideální a s novou galerií co jsem dělal jsem si ještě něco přidal. Twitter ani nevím moc pořádně co je, nevím jak se s tím dělá, musím se na to kouknout, takže uvidím v září, teď nestíhám.

Vybrat nějakou "galerii dne" z webu je dobrý nápad, ale zauvažuj nad tím dne ;) ... aby to časem nebyla galerie měsíce ... víš jak, jsem trochu skeptický, vzhledem k tomu jak to tady "žije" a Twitter to podle mě nevytrhne i když bych se rád mýlil.

//EDIT: Nechci za někoho mluvit, ale Lukáš by mohl na Twitter házet co kdy bude v TV, protože posledních 7 příspěvků v tomhle tématu tady na fóru je jeho :) .. a stejně tam to asi nikdo nečte jako většinu věcí na fóru, kdežto ten box na mainu si přečte snad každý, takže by to aspoň mělo smysl.

20 srp 2009, 12:37
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak myslím, že jsem to právě vyřešil kompromisem.
Tak co? Líbí? Bohužel anketa je trošku níž, ale snad to vadit nebude. Stejně, ti kdo mohli hlasovat, tak už hlasovali.

Jediné co mi na tom trošku vadí je to načítání toho flashe, ale jinak to je v pohodě. No a kdyby ten flash byl až příliš otravný, tak tu je stále tak textová verze.

20 srp 2009, 13:46
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Mno já ti nevím. Mi vůbec nevadila ta textová verze ... je OK, ale jen na mainu, moc fakt nevím proč to rvát na každou. Když si totiž někdo načtě přes vyhledávač jen nějakou stránku z webu (tapety na mobil, nějaká galerie) a když už tu je se nepodívá na hlavní stránku, tak myslím, že stejně ani není moc potenciální zájemce o nějaké novinky z twitteru. Tam v tom sloupci je to zas trochu zapadlé, ne? Ta textová verze nahoře byla víc vidět. Ten flash co je tam dole je vidět jen díky tomu, že je bohužel úplně mimo design webu a navíc ten flash jak vidím tak bych .. víš co ... no a načítá se fakt přitrouble.

Prostě když na mainu budou novinky z webu, nad tím textové novinky z twitteru, pro mne je to logický. Navíc už jsi to měl fajn sladěné s designem webu.

btw když jsi mluvil o těch mobilech a tak, teď jak jsi tam dal tu flash verzi, jsem byl odpo v Ově a na parkovišti před Kauflandem jsem chytil HSDPA :) tak jsem zkoušel YouTube a ze srandy načetl tenhle web přes Operu Mini, a tam to ani neuvidíš, protože v současnosti tenhle javový prohlížeč pro "hloupé mobily" nepodporuje takové objekty ve flashi.

20 srp 2009, 19:25
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Taky mě napadlo, že by to šlo zobrazit tím způsobem, že to můžeš rozbalit a zase složit, když o to nemáš zájem. Víš co myslím. Jako je třeba rozbalovací menu. Je spousta různých způsobů, jak by to šlo udělat. Je to zatím čerství nápad s tím Twitterem, takže to chce čas na domyšlení všeho kolem.

Co se toho flashe týká, tak zatím ho podporují jen nové Samsungy a také HTC Hero a Magic. Ani iPhone to nedokáže zobrazit a jiné mobily také ne. Sice nechápu co je v tom za problém, ale zdá se, že to asi bude něco velkého, když to prostě většina současných mobilů a smartphonů nedokáže vůbec zobrazit.

Docela by mě zajímalo, kdy tady v Česku začnou budovat LTE. Vsadil bych se, že až všude na světě bude LTE standard jako je dnes 3G síť, tak tady v Česku teprve bude 3G. Já to fakt nechápu. To jsou ti lidi tady tak blbý, že musejí zaostávat za celým světem? Vždyť i na východě od Česka už to je standard a to je už něco. Tam by člověk čekal středověk a ne vyspělejší "civilizaci" než je tady.

Jo, a iPhone fakt miluju. Tady je hrozně moc komárů (víc než minulý rok a to o hodně) a ten jeho Repelent funguje na jedničku. Sice je slyšet (asi záleží na každém jednotlivci jaký má sluch), ale ta hnusná havěť co mě jindy jenom kouše je pryč. Lepší mobil si snad člověk ani nemůže přát. Splní každé přání a člověka ochrání před vším tím hnusem.

20 srp 2009, 20:12
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Problém je v tom, že flash je prostě pomalý hnus a toho, kdo vymyslel hnus největší - flash v reklamách, by se slušelo pověsit za koule do průvanu. Hlavně to žere neúměrně procesorový čas.

To rozbalení a schování asi AJAXem, což je vlastně kupa JavaScriptu, ale já bych to zas tak nehrotil... no můj názor znáš, prostě textová verze navrchu nad novinkama ladící s designem webu... ten Twitter není zlý nápad, kdokoliv bude chtít tam něco hodit, tak hodí a každý to na úvodní stránce hned uvidí .. třeba i něco kvůli čemu by ses s novinkou na web neobtěžoval, nějakou zajímavost, hezké video ... prostě cokoliv, takže bych to dal nahoru ať je to vidět. Když budu chtít něco poslat, asi je třeba se regnout a připojit se k tomu "jaczechfans", což je asi něco jako jsou na takových webech ty skupiny (group), že?

Na LTE asi u nás můžeme ještě na dlouho zapomenout, bude to tak jak říkáš ... a s tím 3G je to u nás pořád žalostné, všichni nežijou jen ve městě, že ... a na chatě GPRS děs prostě. Doma v Ově mi tady už jede i HSDPA (teor. 3,6Mbit, neměřil jsem zatím), protože nedávno vystřídala na displeji ikonku 3G ikonka H. Node mám tak 200 metrů od baráku, takže plný signál, ale jak projíždíš městem, tak je to hodně proměnlivé, někdy se to bohužel i ztratí, ale tak začínají s tím, tak uvidíme, určitě to nemají 100% doladěný a navíc stále dělají nějaké změny. YouTube mi v mobilu jede fajn, ale to jelo vlastně už na EDGE. Jinak ve vědeckotechnickém parku v centru se prý snad testuje HSUPA ... no ale celkově shrnuto podtrženo, s tím jak na nás v ČR tady operátoři dlouhodobě serou by se měli jít bodnou. Někdo říká, že je to naše chyba, že akceptujeme ceny, používáme zastaralé technologie, ale co jako má člověk dělat, když to potřebuje? Nejsem z těch co dělají nějakou velkou útratu, ale někdo se bez toho prostě neobejde a vyřvávat si na infolince slevu a hrozit odchodem, to snad takhle nejde, kde to jsme abychom si takto museli vynucovat slušné ceny, potažmo slušné jednání?

... a když už mluvíš o tom spánku, snad se dnes taky vyspím, protože jsem jaksi zcela mimo.

//EDIT: s tím "repelentem" jsi mi připoměl takovou tu srandu ... NoKomar :laugh: ... je to od kyblsoftu, jen to na jejich webu nemůžu teď rychle najít .. byla to taková DOSovská aplikace cos spustil a ono to vydávalo ten zvuk na určité frekvenci, ale sedět jsem u toho nemohl :)

20 srp 2009, 21:18
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Heslo ti pošlu na mail. Nechci to posílat přes PM, nezdá se mi moc bezpečný.

Podle mě ale jediný dobrý způsob jak přinutit operátory je prostě je ignorovat. Jedině paušální zákazníci s nima můžou něco udělat. Já mám útratu za rok tak maximálně pár stovek. Prostě mobil, pokud se tomu tak dá dnes ještě říkat, používám akorát na věci jako je internet, video, fotky, hudba, hry a takový ty věci. Ale volání k tomu nepatří. A je docela sranda, když mi od T-Mobile volají, že pro mě mají speciální akci všechno zdarma atd. Stačí se jen upsat ďáblu a platit jak blbej za něco co využiju jednou za rok.
Dost zajímavý je ale to jak každý operátor má kolem pěti milionů zákazníků. Z toho každý 2,5 milionu paušálistů, kterým vůbec nevadí, že platí stejný prachy jako v USA nebo ve Španělsku, ale mají 4x menší platy než tam. Já prostě Čechy nechápu. Už i obchodníci si zvykli, že musejí pořádat slevy jako jinde ve světě, ale u operátorů je prostě prostředí a ceny neměnné už kolik? 6 let? Cena SMS je stále stejná už roku 2003, volání taky, prostě žádný rozdíl. Nikde. Ale ve světě každý rok jdou ceny o 50% dolů. Tady v lepším případě stagnují nebo dokonce jdou nahoru. To není normální.
To mi připomíná vyjádření mluvčího České spořitelny před asi rokem a půl. Je to prý česká tradice platit za něco co je jinde zdarma. Je to české specifikum trhu. A oni přeci nebudou porušovat zaběhlé české tradice, na které jsou lidé zvyklí. To by potom ještě mohli kříčet: "Předsedo, oni mají záchod, předsedo oni ..." Ono se sice říká, že Češi jsou zloději. Jenže když někdo požaduje minimálně pětinásobek za to samé co se dá sehnat třeba v Nizozemí (teď myslím mobilní služby), tak se není čemu divit. Ten nedávný článek o těch cenách myslím na Mobilmánii byl opravdu hodně dobrý.

No, jsem zvědav jak dlouho si to nechají Češi líbit. Jinde by už vyšli do ulic. Nebo by aspoň vypálili sídlo společnosti. Tady jsou bohužel lidi líní. Ale zase obdivuju toho člověka, co vypálil před pár měsíci ty dva finančáky. Tomu držím palce. Snad jich vypálí ještě víc. Takový lidi jsou hrdinové a zaslouží si uznání. Proti zlodějům se musí bojovat tvrdě a rázně.

20 srp 2009, 21:59
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Čili jaczechfans je prostě účet ... aha, měl jsem za to, že je to něco jako skupina, do které může kdokoliv s účtem na Twitteru přispět, pokud se stane jejím členem. Takže to byl můj omyl, psát tam tak může vlastně jen ten kdo má heslo od účtu ... no na druhou stranu zase je jistota, že tam nebudou nějaké spamy. Už jsem si to trochu oťukal ... a jak jsi tedy psal o tom, že doufáš, že se kolem toho vytvoří na Twitteru členská základna, tak tím jsou myšleni jako ti "followers" jo? .. tj. ti co tam kliknou na following ... jestli to teda dobře chápu ... něco jako odběratelé toho "kanálu".

Jinak na tom webovém rozhraní by měli ale trochu zapracovat, to máš pravdu.

Vidím, že už jsi tam dal zpátky ten textový box .. no přesně takhle mi to příjde fajn :) .... dovolil jsem si jen změnit "Aktuality z Twitteru" na "Aktuálně z Twitteru", protože slovo "aktuality" mi připomělo výstřižky z novin do hudební výchovy na základce ... asi nějaká moje újma z dětství. "Aktuálně" je ve smyslu nadpisu trochu více hovorové, více lidské, tak nějak víc "fresh" nevím jak to vyjádřit, prostě čerstvější aktuality :). "Novinky" jsem pak přepsal na "Novinky na webu" ... snad je to v pořádku. Chtěl jsem trochu jasněji oddělit co je co. Ještě jsem koketoval s nadpisem "Webové novinky", ale nějak se nemůžu rozhodnout, tak poraď nebo rovnou napiš, že oba názvy jsou naprd :laugh: ... ještě tam mohlo být "Nově na webu", ale to se nevhodně kříží s "Aktuálně" ... ta čeština je síla co? :laugh: ... jak by nemohly být dvě možnosti, 1, 0 .. true/false, ono jich musí být 10 ;) ... no ne nadarmo mám pořád pocit, že sami češi svůj jazyk pořádně neumí a co pak takový chudák cizinec ...

Ohledně těch operátorů jsi to napsal až moc dobře, abych k tomu něco dodal, prostě "specifikum trhu" :) ... bohužel nikam se to jako vždy nehne, protože většina lidí bude jako obvykle sedět se založenýma rukama, nebo si to přidají na seznam vhodných témat k pivu do hospody. Jenže víš co nechápu? Nejsem si vědom toho, že by si ve státech, kde mají mnohem levnější služby než u nás (což je vlastně všude, když vezmeme ohled na kupní sílu), museli příznivé ceny a velkorysé nabídky operátorů na tamním trhu nějak vydupat ... tak proč bychom měli tady?

21 srp 2009, 01:47
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ty názvy jsou v pohodě a jsou velmi výstižné. Díky.

Co se týká toho přispívání od jiných uživatelů, tak si nejsem úplně jistý. Mám pocit, že tam jde poslat něco jako zprávu, ale na dva způsoby. Buď jí tam pošlou přímo tobě a nikdo ji neuvidí, takže PM, a nebo ji můžou poslat jako příspěvek a vidí ji všichni. Aspoň tak jsem to pochopil z toho co jsem viděl na jiných Twitterech. Ale nejsem si tím jistý. Uvidíme až se to stane, jestli to chápu správně. Bohužel ten návod v Help není zrovna moc srozumitelný, aspoň pro mě ne. Navíc to ovládání mi tam přijde hrozný. Zlatý iPhone, který dokáže rovnou zkrátit i tu adresu, což na webu bohužel nejde a tak se do zprávy nevejde vše.

A tou základnou jsem fakt myslel ty Followers. Jak jsem to pochopil, tak se jim zobrazí každá zpráva, kterou napíšeme. Ale zase jenom moje domněnka. Nemám s tím žádné zkušenosti. Chtělo by to aby sem přispěl taky někdo, kdo už dýl Twitteruje a ví o co se jedná. Ale to bych toho po lidech asi chtěl hodně. A hledat návody se mi nechce.

V zahraničí jsou ty telekomunikační firmy normální. Teda až na výjimku, kterou je Telefónica. Všude kde působí jsou nejvyšší ceny na světě a relativně mizerný služby. Ale ten zbytek modernizuje a válčí s konkurencí. Stačí se podívat na státy kolem a v Beneluxu nebo nad něj. Tam žije stejně lidí jako ty, ale je tam víc operátorů. Všichni se uživí a nabídnou prvotřídní služby za málo peněz. Ale tady? Každý kvartál zisky 5 miliard, žádná modernizace a stěžují si ještě, že by se jinak neuživili. No nevím. Čistý zisk 5 miliard každý tři měsíce a neuživit se? Oni za chvíli snad budou křičet, že jsou ve ztrátě nebo já fakt nevím. To je stejný jako Česká spořitelna. Jenom z poplatků zisky kolem 20 miliard ročně a oni chudáčci skoro hladový a topí se imaginárních dluzích. Česko je divná země. Tady každá zahraniční skupina prostě na hlouposti lidí vydělává takový prachy, o kterých se jim v domovských státech jenom může zdát. Proč si nehojit rány na Češích, když doma to nejde, protože tam by si to prostě lidi líbit nenechali a hned by přešli ke konkurenci. Jenže v Česku žádná konkurence neexistuje. Jediný relativně normální je Vodafone, který aspoň trošku změnil prostředí. Ale pěkný to je třeba při ukončení hororu (chtěl jsem říct hovoru). Vodafone po minutě učtuje sekundy. T-Mobile půlminuty a O2? Rovnou ti tam přidá celou minutu. No je tohle normální? To udělat jinde ve světě, tak všichni řeknou Fuck U a jdou jinam. Mě osobně by to sice mělo být jedno, ale miluju nové technologie, a tak mě to hrozně štve.

Doporučuju si přečíst tohle: http://horror-livingdead.blogspot.com/ Je to o praktikách O2. Fakt zajímavý čtení. A je tam i potvrzené to FUP pro rapidshare jak jsme o tom tady jednou vedli tu diskuzi.

21 srp 2009, 12:07
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Na ten twitter se podívám až se vrátím, teď na to nemám moc chuť se v tom jak to funguje vrtat. Aspoň, že ty followers jsem dobře pochopil. .... Jen nevím jak moc je vhodné tam do těch zpráviček míchat fotky, které stejně budou na webu, protože to rovnou můžeme zrušit webové galerie a budu tam flákat odkazy na jmazone. Pokud je s tím spojena nějaká další informace, tak budiž, ale odkazovat jen na fotky, které tedy stejně budou, to bych moc nepřeháněl... Ale nevím, jak to vidíš ty, ja jen ať v tom nemáme chaos, jinak je to samo tvoje věc, dělej jak myslíš.

A s vodoprdem bych to tak zas nehrotil. Nemyslím si, že jsou dnes mezi operátory zásadní rozdíly, u nás je jen zrovna prostě v módě kydat hnůj na O2. Vím o T-Mobilu, jehož česká pobočka údajně látá ztráty v zahraničí, kde nemají takový vejvar, proto modernizace v Česku prostě nejsou, musíme zadotovat nějakou zahraniční pobočku, která to zrovna potřebuje. Tohle je snad to nejhorší na nadnárodních firmách, leč jsme si modernizaci na cenách "služeb" tvrdě zaplatili, finance stejně skončí kdesi v prdeli.
Citace:
"Všude kde působí jsou nejvyšší ceny na světě a relativně mizerný služby. Ale ten zbytek modernizuje a válčí s konkurencí."
.. mno nevím, O2 určitě jak u nás tak ve světě nepůsobí na nějakém separovaném trhu, že by nemusela válčit s konkurencí. Jinak, já vím, že je to pozdě, ale kdo /konečně/ začal u nás s výstavbou 3G? Vodafone začal z donucení a T-Mobile staví akorát vzdušné zámky, zkrátka fabrika na sliby. Ani jeden se nehnul dokud nezačli v O2. Ale tohle je tradice už tak nějak od dob někdejšího Eurotelu, vždycky to byl on co přišel s něčím novým a ostatní to dotahovali. .. A kdo má použitelný mobilní net za cenu jako O2? Já myslím, že u nás nikdo. Nejde se upnout jen na jednu službu, že vidíš také a onaké účtování hovorů, každý operátor nám tady těch (muzeálních) služeb nabízí celé spektrum, někdo má výhodnější to, druhý ono.

Co se toho blogu týče, jsem ten poslední co si bude děat iluze o O2, ale jak jsem to tak četl, myslím, že ten člověk si léčí spíš nějaký svůj problém :) ... podle mě to co tam píše je slušná přeháňka, něco pravdy na něčem být může, ale spíše to vidím jako hodně přibarvené. I ti co píšou reakce pod ty jeho zápisky to vidí podobně a ti co souhlasí, jsou víceméně naštvaní zákazníci, u kterých někdo udělal chybu. Padající Win 2000, vyhazov ochrankou a podobné bajky a to co tam točí o tom PPPoA/E to je už teda aspoň z tech. hlediska hodně mimo, zjevně jeden z těch co by mi na infolince neporadil, protože neví o čem mluví... já myslím, že když už chce někdo špinit, tak aspoň střídmě ať je to trochu věrohodné. Nevěřím tomu už proto, že sestra od kamaráda tam pracovala a žádné hrůzy mi nelíčila i když jsem se jí přímo ptal a určitě spíše věřím člověku, kterého znám osobně, než nějakému anonymu z netu. Chápu, že pod různým vedením mohou být také různé podmínky i v rámci jedné firmy, ale určitě se někde na call centru nemají normálně a o blok vedle to je jak v dobytčáku, protože to co on tam píše, to jsou pomalu otrokářské praktiky.

Závěr je z toho pro mě takový, že u nás jsou všichni operátoři +/- stejná prasata a já stále nenalézám uspokojivou odpověď, proč tomu tak je. Jak říkáš, že jsou jinde normální, to nevím jak si tímhle odpovědět. Tady nejsou normální proč? Prostě tomu nerozumím, nemyslím si totiž, že na ně chudý čech volal "pojďte sem, budu vám platit 5x víc jak jinde ze svýho mizernýho platu abych si mohl vzít ještě další úvěr" .. aspoň já jsem tohle teda nikomu neříkal.

To otloukané O2 mě v poslední době naštvalo hlavně tou cenzurou dětského porna. Kromě toho, že takové "opatření" kulhá na obě nohy a můžu k němu napsat X výhrad proč je k ničemu, tak je tady jedna věc, která mne jako opravdu zvedá ze židle. Nechápu jak se může nadnárodní společnost sledující svůj vlastní profit, pasovat do role ochranných složek státu. Tohle je práce policie a nikoli soukromého subjektu, který jedná na základě pofidérního blacklistu jakési ještě pochybnější samozvané organizace Internet Watch Foundation (či kerého šlaka), což je jen další příživník typu OSA, bez jakéhokoliv reálného mandátu. Tohle je tedy to, co mě v poslední době zvedlo ze židle, a teď něco co má sice jen lokální dopad (na mně), ale posadilo mě to zpátky na zadek. O2 totiž udělalo to, co jsem nečekal ani v divokém snu - platím paušál 500Kč a oni mi vrátí 350 za ten týdenní výpadek toho telefonu, jestli si vzpomínáš jak jsem ti o tom psal .. a to jen tak sami od sebe .. zkouším si naliskat, ale je to asi tak. .. no to jsem ty svoje pindy zase natáhl ...

//EDIT: jo, a to FUP, jak jsme to řešili ... já si spíše začínám myslet, že jsi měl pravdu ty a já se mýlil a omezuje to skutečně ten Rapid než O2 .. potažmo z YouTube to taky nedává data naplno (ono YT jde vůbec do háje s těmi autorskými právy už kde co nefunguje, stává se z toho komedie). Placené CZShare mi jelo vždy bez problémů, Uloz.to placené nepoužívám, tam to jede max těch 250kB/s na free jak tam uvádějí.

21 srp 2009, 19:56
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Ty Tweety s odkazy na fotky a další věci mají své důvody. Než to bude na webu, tak to stejně bude trvat. A navíc tady se objevují stále nové věci. Na webu se zobrazí jen posledních pár informací z Twitteru a na něm to stejně skoro nikdo celé číst nebude. Hlavní je přinést nové věci, které se právě dějí. To je hlavní význam vlastně celého Twitteru.

U toho O2 bych ale zase spíš vsadil na to, že ten člověk mluví pravdu, i když možná trošku vylepšenou o pár trošku přemrštěných tvrzeních. Navíc to bylo někdy v roce 2007 a v té době tu bylo možné cokoli. Navíc ty služby jsou celkově mizerný. A to 3G se začalo stavět spíš proto, že nějaký hodně postavený páprda z O2 potřeboval na chatě rychlý net. Tudíž se začalo stavět přímo u něj. A potom aby to nevypadalo blbě, tak se začalo trošku stavět i jinde. Zkušenosti ještě z doby Eurotelu mám hodně bohaté. Ty lidi jsou kreténi, kteří zapřou i nos mezi očima. A že by vraceli sami a dobrovolně peníze za to že to nejde? To buď tě tam někdo musí znát a nebo máš fakt štěstí, protože tady ti spíš ještě něco naúčtují než aby něco vrátili. Asi to bude tím, že u vás jsou jiní lidi než tady. Jinak fakt nevím.

U toho rapida už přes rok nemám žádný problém. A žádné omezování jsem zatím taky nezaznamenal. Je fakt, že občas něco na YouTube nejede jak má, ale ono to je asi přetíženými servery. Občas stačí přepnout na nižší kvalitu a jde to. Občas reload a funguje i to HD. Ale ve většině případů to jede skvěle. Ono to možná bude třeba i občasným přetížením sítě u vás. Vy máte v městě tolik obyvatel jako tady v několika okresech dohromady.

Jinak další Follower na Twitteru je Lukáš. A teď mi ještě něco došlo ohledně toho Twitterování. Twitter je vlastně samostatný informační kanál, který by měl být nezávislí na webu. A proto se tam může dávat cokoli, i duplicitní věci, protože primární účel není aby se to zobrazovalo na webu, ale abys dal vědět na Twitteru o té aktualitě.

A ještě ohledně toho trhu. V Česku Telefónica ani moc bojovat nemusí. Tady jsou lidi už naučený, že tu je tenhle operátor. Ale jinde musí bojovat cenou. To je vidět hlavně třeba na dotovaných telefonech. Tady platíš skoro plnou cenu s tarifem 2000 měsíčně. Jinde ho dostaneš zdarma s tarifem maximálně tisíc korun. Tady se prostě všechno vymyká normálnímu trhu, který je jinde na světě.

22 srp 2009, 13:26
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Jo jo, zaregistroval jsem se. Zatím sice nevím vo co go ale brzo to napravím. Teda, základní představu mám, ale nic hlubšího.

22 srp 2009, 22:16
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Lukáš: No ono asi pokud bys chtěl i psát aby se to objevovalo třeba v tom boxu tady na webu, tak to asi můžeš jedině pod tím účtem jaczechfans, na který ti Mick pošle heslo, takže nevím jestli ta tvoje registrace k něčemu moc byla ... ale taky zatím prd vím jak to funguje :laugh: jen můj dohad, třeba jsem mimo.

Mick: Souhlasím, máš pravdu, jde o rychlost ... když později doplním galerii, nijak si to nekonkuruje .. na tom twitteru je to vlastně takový live broadcast .. a jinak je to opravdu dobrý nápad, pokud vydrží nadšení, tak se mi to stále více zamlouvá, je to jednoduché, rychlé, člověk něco najde co ho zaujme a hned se může podělit s ostatními aniž by to dalo moc práce.

K O2 jen tolik, že to tu stejně nerozlousknem, třeba je to pravda co já vím, jen se mi to osobně nepozdává ... navíc jak tam srovnává některé ty věci, prostě trochu účelové mi to příjde. S tím 3G, jakože někdo měl někde chatu tak proto to začli stavět a tak, to jsou pro mě spíše takové ty internetové blafy. Vrácení peněz - zazvonil telefon, ozvala se nějaká z péče o zákazníky, že jsem s nimi řešil tu srandu a že to mělo být do 36 hodin opraveno a trvalo to týden, tak že se omlouvaj, že toho měli hodně a vrátí mi na paušálu za červenec 350Kč s daní. Tohle, si myslím, jsou věci, které jdou přes centrálu, takže to nebude o tom, jací kde jsou. Nikoho ve vodoprdu takhle neznám aby něco takového ovlivňoval. That's all ... nevím co jiného k tomu napsat, věř mi, že sám jsem jí řekl pomalu jen dobrý den a nashledanou jak jsem tím byl omráčen. YouTube - u toho mi nešlo, že by nejelo občas jak má ... ono z YT permanentně nejedou data plnou rychlostí, ale nejprve to načte naplno kousek videa a pak se zbytek dotáhne cca 100kB/s a víc ani ránu (přitom max by mohlo být nějakých 890 u mně). S nějakým zaseknutím problém nemám, ta rychlost stačí, dotahuje se to rychleji než přehrává, ale kdybych si chtěl rychle proletět obsah videa neudělám to, jelikož tou sníženou rychlostí trvá než se to celé načte. Není to nikdy jiné, je to pořád stejné, takže přetížení sítě vylučuju, je to buď věc restrikcí YT nebo O2. Tobě se video načte celé plnou rychlostí nebo ti to dělá to co mi?

23 srp 2009, 01:59
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Nejdříve k tomu příspívání na Twitter. Myslím, že pokud se to pošle tou "reakcí" (teď nevím jak to nazvat, něco jako zpráva nebo co já vím) @jaczechfans, tak by se to snad mělo zobrazit i na webu. Ale je to můj dohat. Ale jestli chceš Lukáši tohle zkusit, tak můžeš ať víme, jestli se to zobrazí i na webu. Někdy v budoucnu až tam bude hodně Followerů, tak tam určitě někdo něco napíše a tak je lepší vědět jak to funguje už teď.

Jinak to YouTube se mi taky načítá asi takovou rychlostí. Ale to asi každému. Ono to je nejspíš takový opatření kvůli trafficu, protože spousta lidí se podívá jen na začátek a pak jde dál. Kdyby to jelo plnou rychlostí, tak by asi brzo celý YouTube zkolabovalo. Zvlášť u HD videí.

S tím vrácením peněz máš fakt štěstí. Nám se to tady stalo už 2x a opravdu nám nic nevrátili. Co na tom, že telefon prostě nešel. Ale u toho 3G je zase ale ta potíž, že testovat se to začala na chatě jednoho z těch hlavounů. Je to prostě neuvěřitelný, co se tady v Česku děje. Ale zase nikdo ode mě prosím vás nečekejte nějaké pozitivní reakce na Česko. To dříve bude konec světa než bych napsal na Česko něco jiného než negativní reakci. Já jsem AntiČech a jsem na to hrdý. I když tu je jedna pozitivní věc, na kterou můžou být Češi hrdí. A to David Nykl jako Radek Zelenka z Atlantis. Ale to je výjimka. Jak by řekl Zelenka: "Já se na to můžu vysrat." Na AXN už konečně dávají i 4. řadu. Až bude cena těch DVD na normální úrovni, tak si koupím celý komplet. Ale zatím to je o pětinu dražší než před rokem všech 10 řad SG1. Ale oproti Česku to je zase 2x levnější. Tady je všechno hrozně drahý. Teď mě třeba naštvala česká doporučená cena UltraZoomu Panasonic FZ38, která je v USA jen 7200, v Británii 8000 a v Česku 10500. Tak nevím, ale mám pocit, že Češi jsou nejbohatší národ na světě, když si může dovolit platit takové ceny. Samozřejmě tady ty ceny brzo budou stejné, ale prostě tady každý ty Čechy dojí až to bolí. Češi jak se zdá jsou jenom obyčejné dojné krávy, které se musí podojit dokud to jde. Jak řekl Ben Stiller. Dojit se dá všechno co má bradavky. Tak mám pocit, že Češi musí mít úplný megacecky, že je všichni chtějí podojit až do poslední kapky.

23 srp 2009, 17:01
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak ty ses s tou kritikou rozjel. No je to u nas v mnohem sila, to souhĺasim, ale treba brat zivot s usmevem a nebejt takovej negativista ... a neni vse jen o penezich ze...

Ten Twitter si musim osahat at tady neplacam, jsem na to zvedavej...

Jinak koncim, protoze sedim na letisti v Praze a na tom mobilu se mi to uz nechce mrvit ... pristi bude jedine s qerty ... tak na dva tydny cau vsem.

23 srp 2009, 23:34
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Není vše o penězích, ale o určitém postoji. Nesouhlasím totiž s většinou toho čemu se říká zákon. Většina toho je totiž proti zdravému rozumu. To je jako to blokování dětského porna co jsi tady načal. To taky postrádá logiku. Většina lidí se k tomu nikdy nedostane, protože o to nemá zájem a ti co to chtějí, tak jim to blokování může být úplně u prdele, protože je to nijak nezasáhne. A co z toho plyne? Je to proti zdravému rozumu. Ale mám pocit, že to nejspíš bude tím prostředím. Česko je jako velká továrna na negativismus. Podívám se z okna a vidím komoušské dílo. Ať jdu kamkoli, tak pořád vidím to samé. Nic z vymožeností normální civilizace tady není. Tak jak by potom někdo mohl být pozitivní. Sice podobný negativizmus bych mohl mít proti celé planetě, ale nemám, protože jinde mají aspoň to co tady není. Česko je moc stará země. Pro lidi, kteří mají rádi minulost je jako dělaná. Ale já chci budoucnost a pokrok a to tady prostě není.

A ještě bych chtěl dodat jednu takovou zajímavou věc co mě nedávno napadla. ČEZ chce dát na rozvoj elektromobilů tady v Česku půl miliardy. Ne že by to bylo málo, ALE ... Třeba jenom ten generální ředitel ČEZu dostal jako odmětu třičtvrtě miliardy. Takže zatímco jeden člověk dostane o půlku víc, tak na celou republiku připadají jen drobky. A nebo třeba něco F1. Tak stál vývoj KERSu každou stáj kolem 50 milionů Euro. Což je asi 1.25 miliardy korun. To je 2,5x tolik co chce dát ČEZ na celou republiku. O to mi jde. Tady je všechno takový malý. O ničem. Prostě i obyčejná stáj v F1 dá na obyčejnou blbost o hmotnosti asi 50 kg 2,5x víc než dá český gigant na celý stát. Vždyť i většína firem na světě má větší obrat než celý Česko HDP za rok. Co za rok. Za několik let. Z globálního hlediska je Česko taková anomálie, která vznikla nějakým nedopatřením. Proto jsem AntiČech. Protože Česko je k smíchu, když se porovná s čímkoli za českými hranicemi.

24 srp 2009, 10:41
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Citace:
"Sice podobný negativizmus bych mohl mít proti celé planetě, ale nemám, protože jinde mají aspoň to co tady není"
... a není to spíše proto, že jinde si nestrávil dostatečně dlouhou dobu na to abys něco takového dokázal posoudit? Nevím, třeba jsi byl rok v nějaké "té západní zemi" ale já si myslím jednu věc - hlavně bys musel do nějaké lepší čtvrti. Na fotkách z okna od kamaráda z Anglie vidím takové lepší ghetto a jeho fotky z činžáku v Belgii mi zase silně připomínají kulisu Vítkovic tady v Ostravě. Je to také o tom, že skoro všude je špína a bordel, protože lidi jsou hovada, vše jak staré tak nové hned zničí a jestli hledáš nějaké scifi město, tak to budeš mít docela problém, protože komerční prosklená zástavba v centru je místo pro kanceláře a prominentní čtvrti je místo pro ty (z jakýchkoli důvodů) finančně šťastnější. Komoušské bytovky nejsou terno, přesto papundeklové domky v okolí L.A. (americký sen) pro obyčejné střední vrstvy moje estetické cítění také nijak zvlášť nezasáhly. Ale to se stejně pořád bavíme jen o tom, co člověk vidí a vnímá na první jednoduchý pohled, protože samozřejmě nic není černobílé. Já ti po nějakém okolí v supermoderním hávu ani už nějak netoužím, pokud tam budou žít lidé, vždycky tam bude i bordel, jedno bude že zábradlí není oprýskané ale je z leštěného kovu a skla. Pohledná chata u říčky na okraji šumícího lesa je z mého pohledu po historii a supermodernu snad ta třetí a nejlepší alternativa, bez smogu, bez hluku, bez odpadků, bez kriminality, bez lidí a čert potom vem 200" screen, ultraextrasuperzoom, core i7, 20TB a 100Mbit, které musím mít každý rok nové jen proto abych je měl :)

K tomu kdo co kam kolik dává ... srovnávat F1 a ČEZ je dle mého skromného názoru nemožné. ČEZ je firma, pro kterou elektromobily v ČR nejsou otázkou života a smrti, bohužel asi tak stejně jako ochrana pro dravce na stožárech vysokého napěti, kterou ČEZ milostivě (již velmi dlouho) postupně buduje. ČEZ s nikým nebojuje o pozice, ČEZ je sám pro sebe a jeho úkolem je ždímat z toho co už je dokud to jde. Stáje v F1 zas nejsou tak obyčejné jak by se mohlo zdát, točí se kolem toho hromady peněz ale co je podstatné - budou mít dobrý zisk a návratnost investic jen pokud budou bodovat a jeden si nemůže dovolit příliš ztrácet krok za ostatními. Je to prostě jiná situace, jiné prostředí, jiné priority.

Česko je možná v mnoha ohledech k smíchu, ovšem na světě je spoustu míst, odkud se sem budeš ještě velmi rád vracet. Už jen to, že jsme v oblasti s relativně nijak extrémními přírodními vlivy různého druhu je pozitivum a rozhodně je mi milejší, když bude ultrazoom stát o 3k více než na Floridě, když se nemusím klepat, jestli mi barák letos zase nesmete hurikán. Mě pořád nenapadá co ti tady tak moc chybí. Bordel ve státě jako takovém tady je, ale ten je také jinde, jen jej člověk nedokáže bezprostředně vnímat. Je předpoklad, že vyspělejší země prošly delší trasu pokusu o demokracii a proto u nich mnohé věci fungují lépe, ale kvůli toho se přece nebudeme střílet, ČR si ten vývoj také musí odkroutit.

Ten twitter tady na webu se dnes jaksi často zapomíná načítat, ale to je asi bohužel věc té služby ... před těmi dvěma týdny se mi to tak nechovalo.

09 zář 2009, 00:41
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 23 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další