Právě je 22 říj 2018, 23:04

Druhá svatba 
Autor Zpráva
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Druhá svatba
Jessica konečně začala plánovat druhou svatbu, která bude pro rodinu a přátele. Měla by být někdy příští měsíc (vůbec bych se nedivil, kdyby byla o Vánocích nebo dokonce na Silvestra).
Více informací je v tomto článku http://www.myparkmag.co.uk/articles/cel ... dding.html

A jenom šaty budou stát víc než kolik stojí její Lexus. To teda chci vidět, co to bude za skvost, když kus hadru stojí takový prachy.

15 lis 2008, 13:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Příspěvek Re: Druhá svatba
Co máš furt s tím Lexusem? :laugh: ... možná by stálo za to nějaký takový článek přepsat i na web ;)

15 lis 2008, 13:07
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tu značku jsem si prostě zamiloval (podobá se slovu luxus, tak proto). Zvláště model RX, který je nejhezčí ze všech, co nabízí. Navíc je hodně levný narozdíl od jiných značek a kvalita je o hodně vyšší (je to skvělý kompromis mezi cenou a kvalitou). Možná v budoucnu si ho taky v novější verzi pořídím. Ale mám dvě podmínky a alespoň jedna by měla být splněna. Tak se těším, co to auto v dalších verzích dostane za pohon a hlavně za výbavu. Možná tak v roce 2013-2015 už bude na normální technické úrovni té doby a bude splňovat jeden a půl podmínky, které mám na auta. Zatím totiž ani jedno na světě nesplňuje ani jednu (i když motory a další věci kolem nich už existují roky a jsou plně funkční).

A článek možná někdy bude, ale nejdříve by mohlo být více informací. Zatím to je jen takové "možná" bude svatba. Otázka je kdy a kde.

15 lis 2008, 15:02
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak to je vskutku důvod s tím luxusem :) ... mi to připomíná jak jsem kdesi četl, že do Win Vista se lidem moc nechce, protože mají blbý název :laugh: Ale je fakt, že ta asociace s tím slovem tu je. Nové RXo pro příští rok je zatím jen na spy fotkách omotané nesmyslama. K vzhledu se moc nevyjadřuju, protože je to subjektivní ale mi design Lexusu zrovna nic neříká, příjde mi takový nějaký prvoplánový a celkem se nedivím, že se prodává hlavně v USA a v Evropě si mezi tzv 'prémiovkami' moc neškrtne. Když už, tak vzhledově nejvíce akceptuji sedan GS ... vzhled současného RX bych přirovnal k dámě na podpadcích, což mi ale k SUV nějak nepasuje a není to jen tohle co mi vadí. Současné RX už dost přesluhuje, to je fakt, ale nějak jsem popravdě moc nepobral co vlastně píšeš, hlavně ty podmínky nebo co to, ty mluvíš pořád ve strašně obecné rovině... nebo lépe řečeno jakoby si chtěl říct něco konkrétního, ale stejně to neřekneš, ale třeba to zas jen nechápu. Neber mě ale dneska vážně, byl jsem zase vytáhnut a vracel jsem se v šest ráno. Celkem se divím, že dnes nebyly žádné velké následky, jen mně bolí jisté části páteře protože to co se dneska hraje je děsný záhul na záda :)

S tím kolem toho článku souhlas.

16 lis 2008, 23:03
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Každý má jiný vkus. Mě se obyčejný (myslím nízké) auta nelíbí. SUV a různé terénní (a pak ještě cabrio), to je můj vkus. Ale záleží na vzhledu. Právě jedině to RX má hrozně krásné tvavy, ostatní modely vypadají jako popelnice, ale RX má spíše futuristický design. Ale záleží na úhlu pohledu, pro někoho to může být přežitek.
Třeba za úplně nejkrásnější auto považuju Hummer (H1). Pro někoho obří kráva. Pro mě dokonalost, která je naprosto bezpečná, dokonalá a krásná.

A ty věci kolem. Tím jsem myslel motory a chování auta. Současné motory jsou přežitek, který by do roku 2015 měl snad už definitivně zmizet z nových aut. Dávám přednost motorům na vodík, stlačený vzduch nebo elektřinu. Nejlepší je ten na vzduch. Funguje na zhruba stejném principu jako současné motory jen nepotřebuje palivo, ale jen stlačený vzduch, který se v něm očistí, takže ven vychází lepší než jaký tam vstupuje. Motory a prototypy aut už dávno existují, ale bohužel se to ještě nevyrábí sériově, což je škoda. Vodík je pro mě taky akceptovatelný. Motory jsou, "čerpací stanice" jsou, ale taky se to nevyrábí sériově. Tohle nechápu. Proč se toho lidi bojí. Bouchnout to nemůže pokud lidi nebudou úplně tupý. Je to stejný jako s benzínem. Tam se taky báli.
Ale za pár let už ty technologie snad budou tak "vybroušené", že už se nikdo bát nebude a všechno bude fungovat na jedničku. Jenže vysvětli to některým lidem. Spousta lidí je tak blbá, že ani nepochopí, že za pár let se všechno změní. A pořád budou trvat na tom, že tu bude benzín a nafta. To je přežitek, který akorát ničí svět. Vždyť ještě nedávno všichni věřili, že Země je placka, která je středem vesmíru. Prostě lidská blbost a neschopnost pochopit pokrok je neuvěřitelná.
A další věcí jsem myslel to, že auta by už konečně měli začít "myslet". Ale to ještě pár let potrvá. Tipnul bych si tak 20. Takže kolem toho roku 2030 by už měli být normální auta, která budou sami myslet, řídit a hlavně nebudou nebezpečná. Ale pokud v nich budou Widle, tak to raději zůstanu u obyčejného auta, protože zjistit, že člověku zbývá posledních pár sekund života jen kvůli tomu, že systém zamrzl, to bych asi nepřežil.

Stejně je zajímavý, že lidi vůbec nechápou pokrok. Třeba před pár lety v oblasti TV. Kdo by si pomyslel, že za pár dolarů si dnes může koupit velkou Laserovou TV, která má o hodně lepší obraz než jakákoli plazma nebo LCD. V Evropě samozřejmě lidi můžou jen závidět. USA to ale už má. Spotřeba minimální, rozměry docela dobré (65" už je dobrý kompromis - ani malé, ani velké, prostě akorát), obraz - dokonalý, cena - naprosto rozumná.
Za pár let už bude standard OLED. Ale lidi to stejně nepochopí a budou pořád tvrdit, že ty současné hrůzy typu Plazma nebo LCD jsou to nejlepší.
Kdyby mě někdo řekl v roce 2004, že za pár let bude nejnižší rychlost internetu 8Mb, tak bych myslel, že se zbláznil. Dnes je to realita, která je zhruba 80-200x rychlejší než to co jsem měl. A asi 800x rychlejší než můj první internet první dva, tři měsíce.

17 lis 2008, 13:03
Člen fanclubu
Člen fanclubu

To GS jsem uvedl jako nej z produkce Lexusu z hlediska čistoty designu, nešlo mi o to jestli je to "nízké, široké, takové či makové" auto. Jinak mám samozřejmě taky v oblibě určitá karosářská provedení a sedan to zrovna taky není. Na RXu nevidím nic futuristického (to už spíš z jap. produkce nové Infiniti FX, i když opět nechápu proč tomu japonci zase dali interiér 10 let nazpět) ale taky jeho vzhled neoznačím za přežitek, protože Lexus má zatím oproti jiným značkám jepičí život, tak z jeho dílny nemá ani co být "přežito". Ten vzhled je pro mě prostě jaksi průhledný a za těmi křivkami nevidím žádnou hlubší myšlenku, nic co by mě přitahovalo - třeba tvar zejména předních světlometů je typicky asijský a je pro mě nepochopitelný / neuchopitelný. Zvládnu trochu asi jen boční profil. Ale samo, psal jsem že je to subjektivní, ale evidentně je to u Lexusu názor většiny evropanů (a to i když si odmyslím fleetové prodeje u nás "zavedených" značek pro firmy). ... jo, ta H1čka je fajn auto i když jezdit bych s ním v běžném provozu ani nechtěl :)

Představa, že jednou za mě auto odřídí celou cestu ve mě vyvolává negativní pocity a pokud alespoň trochu rád řídíš, tak se ti to nemůže zamlouvat. Není to ale jen o potřebě řídit, tady mám jednoduše blok svěřit se nějakému "chytrému" čipu - tohle možná může fungovat v osobní letecké dopravě, kdy dnes pilot může mít prst v nose i při startu a přistání, ale přecejen pozemní doprava je poněkud "živější" a nejde tam jen o propočet nějaké trajektorie, je na elektronický mozek hodně rozmanitá a bohatá na výskyt různých nečekaných jevů a tohle nevidím jako úkol pro dnešní elektroniku a při vší úctě ani pro tu za 20 let.

Co se týče těch alternativních pohonů, tak motory na stlačený vzduch sice v jakýchsi prototypech existují, ale moc 'plechu' zatím neuvezou takže při dnešních hmotnostech aut kdy prakticky nic už nejde pod tunu to má stále do nějaké sériové výroby ještě daleko. Naproti tomu auto na vodíkový pohon dnes vyrábí BMW v podobě 7er Hydrogen a s trochou nadsázky by to i šlo označit za sériovou výrobu. Technické pozadí neznám, takže k možnosti výbuchu při havárii nemám co říct, ale nevím teda jestli tupost lidí tady hraje nějakou podstatnou roli. Na elektřinu pak dnes jezdí Tesla Roadster ale taky to provázelo spoustu odkladů a problémů a i když je to i tady označováno jako "sériová výroba", je to pořád spíše takový drahý experiment. Jinak co se týče toho využití těchto nových technologií tak dnes to podle mě není ani tak o neschopnosti pochopit ale o penězích (nutnost vysokých investic do vývoje, příprava fabrik na výrobu něčeho nového) a v tomhle případě taky o ropné lobby. Ten rok 2015 na konec benzínu a nafty je absolutně nereálná optimistická vyhlídka. Vím, že je to jisté prohlášení Mercedesu, ale neboj se toho, že to ještě "párkrát" (hodněkrát) neupraví, protože to lze považovat spíše jako hozené "slovo" (slovo, protože zrovna MB teď má z alternativních pohonů velký kulový) do placu aby upoutali pozornost.

S těmi TV se to má v principu stejně, nevidím v tom nepochopení ale prostě snahu výrobců vymlátit co nejvíce z již vyvinuté technologie - z jejich strany je to normální ekonomické chování. Nikdo ti nepůjde pořád do dalších a dalších inovací, do kterých musí investovat velké prostředky, žádný výrobce si "pro blaho veřejnosti" nevyčaruje úsměv na tváři a nezačne hromadně modernizovat továrnu kde dodnes vyrábí LCD na zastaralé TN technologii a které mu zatím vydělávají. Když začali být v poslední době výrobci nuceni ke kvalitnějšímu barevnému podání, na které už TNko zdaleka nemá, tak to vyřešili šalamounsky (za pakatel) tak, jak dnes vidíme všude kolem, a sice hodili na staré TNko lesklou fólii, která evokuje lepší dojem z barev a 'dodá' jim hloubku a sytost, a na chvíli se lidem zase zavře huba. Je to přece levnější něž přejít na modernější technologii. Podívej dnes do kteréhokoli shopu - 95% panelů k PC je TN a pokudmožno s lesklou úpravou. Ani jsem nečekal, že to takhle hrozně dopadne, ale lidem se lesklá fólie asi natolik zalíbila, že už se s lesklou úpravou dělají i samotné povrchy velkého množství zařízení a tak vybrat si dnes třeba nějaký mobil/PDA/jiný krám, který se celý neleskne jak "psovi gule", začíná být stejný problém jak koupě LCD místo zrcadla.

p.s. Internet v ČR je oproti situaci v záp. zemích, se kterými nás kde kdo u nás rád srovnává (ale jenom tam, kde se to zrovna hodí), stále v dupě, stejně jako třeba jakákoli mobilní data, což úzce souvisí. Praktiky O2 jsou asi takové jako každého druhého nadnárodního vlastníka působícího v ČR prostřednictvím nějaké pobočky - viz. situace na bankovním trhu, kdy české pobočky jednají s klienty způsobem, který by si na západě nedovolili protože by je hnali holí. Sice s tebou možná sdílím jisté nadšení, že mi to tu jede těch 8, teda vlastně 7 nebo možná míň ... mbit, ale koukám na to ze širšího pohledu - jen se koukni kolik lidí má s tím problémy a plno si o nějakých 8 mbitech může nechat leda zdát. Nabízených "až 16 mbit" je spíše teď špatný vtip vzhledem k problémům co s tím mají. A to teď nezmiňuju to, že jinde už se od ADSL ustupuje, kdežto zde v Česku se to udává jako moderní připojení - podobně jako kdysi situace ještě za žlutého dábla s ISDN.

18 lis 2008, 05:22
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Nemůžu úplně souhlasit. Ono to není jenom ekonomický, ale taky lidský problém. Když ti prostě někdo zatrhne výrobu až budeš mít pohon jen kvůli tomu, že to je nebezpečné, tak to ani nemá cenu vyrábět.
Ale musí se brát také ohled na dobu. Dnes je teprve rok 2008 a žádná převratná novinka zatím neexistuje. Ale vývoj jde v posledních letech extrémně rychle dopředu. A to co dříve trvalo deset let dnes už zvládnou za rok.

Vem si třeba počítače. Kdysi dávno Eniac. Výkon 5MHz. Kráva jako fotbalový stadion. Pak přes 50 let skoro nic lepšího. Jen se to zmenšovalo do normálnější podoby. A pak rok 2000. Už se začali objevovat normální procesory s výkonem až 1GHz. O pár let později už tu byly 3GHz potvory. A ty dnešní (Phenom, Core I7) při srovnání s těmi dřívejšími bych to přirovnal tak na 20GHz a možná ještě více. A za pár let to co je dnes špička bude něco jako kdysi Duron.
Právě nejvíce to je vidět na na grafikách. AMD-ATI udělala takový skok, že nVidia už nemá vůbec co nabídnout. A pokud to takhle půjde dál, tak bye-bye nVidia. To co dříve bylo bráno jako grafika se dnes už pomalu nerovná ani té integrované.
A příští rok s novou generací grafik od ATI by měl být výkon 2x takový jaký je dnes. Tomu se říká pokrok. Roky se to stále táhlo na zhruba stejném výkonu. A pak během jednoho roku se to neustále zvyšuje už násobky.

Právě co chci říct. Dnes je nemožné, aby auto myslelo. Ale nejpozději do 20 let (před 20 lety ani "nebyly" počítače, mobily, internet a všechno samozřejmé vybavení, které dnes už nikomu ani nepřijde. Představa, že lidi budou mít celý svět na dlani kdekoli a kdykoli byla nepředstavitelná) se to určitě podaří a vůbec bych se nedivil, kdyby do té doby vznikly i chytří roboti. Je to neuvěřitelně dlouhá doba ačkoli se to nezdá. A vzhledem k tomu, že každý rok je všechno doslova 2x lepší než všechno za posledních 5 let, tak do té doby určitě něco takového bude. Navíc to nezávisí jen na autě, ale také na vybavenosti silnic. Předpoklad jsou senzory a také různé podklady přes družice nebo internet. Možnost domluvi auta s autem atd. Pokud budou ty auta řídit lidi, ještě navíc ve starém vraku, tak nehody budou taky, ale pokud většina aut bude normální (tak rok 2050), tak je dost nepravděpodobné, aby se něco stalo.

Ještě jeden příklad. Mobil. Před rokem 2000 ho měl málokdo. Potom ho měl skoro každý. Umělo to jen volat a posílat SMS. A kdo by si v té době pomyslel, že o pár let později bude každý mobil mít foťák, bude natáčet video, přehrávat hudbu a filmy, umět surfovat na internetu, sloužit jako modem a mít hromadu dalších funkcí. Stačili na to 4 roky, které byly hrozně pomalé a vývoj byl nic moc. Prostě vývoj se nazastaví jen kvůli ropě a blbé lidské povaze, že co je nové je špatné (viz. údajný výbuch vodíku při havárii auta).

A ten internet jo. Z globálního hlediska je ten český asi tak 120x pomalejší. V Japonsku se už nabízí 1Gb za zhruba 1000 Kč. Takže je vidět rozdíl. Ale třeba v USA je průměrná rychlost kolem 3Mb (nedávný výzkum).

PS: Problém je taky v tom, že lidi jsou neinformovaní a nic je nezajímá. Většina lidí ani netuší, že existuje Laserová TV. A já se ani nedivím. Je to teprve měsíc, co byla uvedená na trh ačkoli jí slibovali už na minulý rok. Ale za pár let už to bude nejspíše jeden ze standardů, který bude velmi hodně konkurovat tomu, co tu je dnes.

PS2: Ještě doplním jednu myšlenku. Můžeš nebo nemusíš souhlasit.
Předpokládat vývoj na tom, co bylo doteď je podle mě blbost. Ta rychlost, která byla doteď je mizerná. Ale pokrok jde už mílovými kroky, takže když řeknu, že každé dva roky se vývoj zrychlý 2x, tak určitě nepřeháním. A v posledních letech se vsadím, že zvládnou za rok to, co by jinak (při současném myšlení a technologiích) trvalo 50-100 let.
Pokud tu bude ještě tento web kolem roku 2030, tak budeme moc zhodnotit kdo měl pravdu. A já si za svým stojím. Lidi jako celek jsou tupci, ale člověci to jistě zvládnou.

PS3: A úplně jsem zapomněl zmínit, že tyhle předpoklady jsou pro civilizovaný svět, do kterého Česko nikdy nepatřilo, nepatří a nikdy patřit nebude. Takže to co píšu myslím pro USA, Japonsko, Koreu a další civilizované země, které jsou technicky vyspělé. V Česku to nebude nikdy a pokud, tak možná v roce 3000.

18 lis 2008, 13:13
Člen fanclubu
Člen fanclubu

Tak konečně už oslavili i tu svatbu. Více informací je v tomto článku http://www.eonline.com/uberblog/b74396_ ... dding.html

21 pro 2008, 13:54